Ślubowania nadszedł czas

Listopad to czas przepięknych uroczystości w polskich szkołach – pasowania na pierwszoklasistów. Do uroczystości ślubowania uczniowie i nauczyciele przygotowywali się przez dwa miesiące. Program składający się z wierszy, piosenek, tańców i zabaw zawsze wzrusza rodziców i nauczycieli, którzy są pełni podziwu dla swoich podopiecznych.

W Polskiej Szkole im. Tadeusza Kościuszki w Chicago do ślubowania przystąpiło ponad 80 uczniów. Pierwszoklasiści pięknie i odświętnie ubrani, z symbolami polskimi na piersi, z łezką w oku ślubowali, że będą dbać o dobre imię szkoły i klasy, że będą się uczyć języka polskiego, który łączy ich z rodziną w Polsce, i że będą poznawać i szanować tradycję i kulturę ojczyzny ich rodziców i dziadków. Uczniowie po zaprezentowaniu programu artystycznego byli gotowi na najważniejszy moment, czyli na położenie ogromnych rozmiarów ołówka przez dyrektora szkoły na ramieniu pasowanego, który tym aktem został przyjęty w poczet uczniów szkoły. Podziękowaniom i gratulacjom nie było końca. Ślubowanie zakończyło się poczęstunkiem dla uczniów i rodziców oraz wspólnym zdjęciem i prezentami.

Tegoroczni pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły w bardzo szczególnym dniu i roku – 11 listopada to największe i najpiękniejsze patriotyczne polskie święto, a rok 2017 to Rok Tadeusza Kościuszki – patrona naszej szkoły, dlatego też dzień i rok tegorocznego ślubowania wszyscy będziemy dobrze pamiętać.

Dziękujemy paniom wychowawczyniom klas pierwszych: K. Komosie, B. Czosnyka, R. Dybas, B. Sontowski, A. Sabiniewicz, A. Kiełbaj za przygotowanie uczniów do tego szczególnego dnia. Pani prezes Anecie Dudek i Kołu Rodzicielskiemu dziękujemy za ufundowanie pięknych pamiątkowych książeczek ślubującym uczniom klas pierwszych.

Dziękujemy także uczniom klas maturalnych za pomoc w uświetnieniu uroczystości pasowania, a także i rodzicom, którzy licznie przybyli na święto ślubowania, bo takie uroczystości łączą i wzmacniają wiarę w potrzebę istnienia polskich szkół na obczyźnie.

Tekst i zdjęcia: Urszula A. Gawlik

dyrektor szkoły

  • 1 2
  • 2 3
  • 20171111_102901
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*