Serduszko dla Zuzi od Polonii

Serduszko dla Zuzi od Polonii

12 fotografów, zaangażowanie 40 wolontariuszy i niespożyta energia inicjatorki całego przedsięwzięcia Kasi Jarosz – efekt: blisko 10 tys. dolarów, które wspomogą Zuzię Sordyl i jej rodziców.

fot.Bartosz Kasza

fot.Bartosz Kasza

Zuzia ma prawie roczek. Po jej narodzinach okazało się, że wrodzona siniczna wada serca – brak pnia płucnego i tętnic płucnych oraz ubytek w przegrodzie międzykomorowej bez operacji nie daje szans na normalne życie. Każdy dzień bez operacji pogarsza stan zdrowia Zuzi i zagraża jej życiu.

Początkowa bezradność jej rodziców i ból bardzo szybko przerodziły się w wolę walki. Cała rodzina rozpoczęła intensywne poszukiwania specjalistów z różnych ośrodków w Polsce, jednak wszyscy odmówili pomocy. Rodzice postanowili więc nie ograniczać się do szukania lekarzy w Polsce. Kardiochirurg prof. Adriano Carotti w szpitalu pediatrycznym Dzieciątka Jezus w Rzymie, który specjalizuje się w korekcjach wady, jaką ma Zuzia (atrezja pnia płucnego), zakwalifikował dziewczynkę do operacji. Koszt operacji wynosi 29 000 euro.

– Już wiadomo, że operacja odbędzie się 13 marca. Potrzebne 29000 euro , które było zbierane m.in. przez Fundację Mam Serce w Polsce, w Dublinie (rodzice Zuzi mieszkali tam wcześniej przez kilka lat) oraz w Chicago – pozwalają na przeprowadzenie zabiegu. Pieniądze uzbierane tutaj, w Chicago, będą przeznaczone na pokrycie podróży Zuzi i rodziców do Włoch oraz na pooperacyjne koszty rehabilitacji – mówi nam Kasia Jarosz, która po raz kolejny zaangażowała się w akcję charytatywną.

Wraz ze współorganizatorką, Anią Figlewicz, w minioną niedzielę do kompleksu bankietowego White Eagle w Niles koło Chicago zaprosiły uznanych fotografików i zaproponowały nieco odmienną formę zbiórki funduszy. Koszty z sesji zdjęciowych – rodzinnych i indywidualnych – trafiały na konto Zuzi.

– Zrobiliśmy ponad 70 sesji! Wszyscy dostaną swoje zdjęcia w dniu operacji Zuzi, czyli 13 marca – mówi Kasia.

Impreza, której swój talent użyczyli Marcin Cymmer, Yaromir Mlynski, MStudio Foto, Katarzyna Derdam Anya Photography, Krzysztof Babiracki, Arkadiusz Krason, Bartosz Kasza, Dariusz Katana, Eva Flis, Stan Balazia i Kasia Jarosz była wspomagana obecnością blisko 40 wolontariuszy i artystów (KBE Entertaiment, Xazz Quintet, Ian Maksin, Gutarra Azul, Patrick Wasewicz, Pawel Pospieszalski).

We wtorek organizatorzy przesłali zebrane pieniądze na konto Zuzi. Kolejne 925 dol. ma napłynąć po odbiorze przedmiotów z cichej aukcji.

(MB)

Zdj.Bartosz Kasza

Cincopa WordPress plugin

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*