Sędzie Laura Liu i Grace G. Dickler wyróżnione przez Advocates Society

Laureatkom, sędzim Laurze Liu (L) i Grace G. Dickler i  (P) podziękował prezez ZNP i KPA Frank Spula

Laureatkom, sędzim Laurze Liu (L) i Grace G. Dickler i (P) podziękował prezez ZNP i KPA Frank Spula

Laureatkami tegorocznego wyróżnienia polonijnej organizacji Advocates Society zostały sędzie Laura Liu i Grace G. Dickler, które pracują w komisji Sądu Najwyższego Illinois, zajmującej się przystosowaniem wymiaru sprawiedliwości do potrzeb osób niemówiących lub słabo mówiących po angielsku.

Sędzia Laura Liu zasiada w sądzie apelacyjnym Illinois, zaś sędzia Grace G. Dickler jest przewodniczącą sądu ds. rodzinnych powiatu Cook. Jak oświadczył Michael Zinc, prezes Chicago Society, obie panie, sprawujące bardzo odpowiedzialne stanowiska, znajdują jednak czas na pracę społeczną w komisji, która zapewnia tłumaczy podczas rozpraw osobom o ograniczonej znajomości języka angielskiego (ang. Supreme Court Language Access Committee). Z usług, które są dostępne dzięki działalności sędzi Liu i Dickler, korzystają również polscy imigranci – podkreślił Zinc.

Sędzia Liu, która wychowała się w rodzinie chińskich imigrantów, pamięta ze swojego dzieciństwa, że brak umiejętności językowych może być ogromną przeszkodą w komunikacji i asymilacji społecznej. Sędzia Dickler uważa za bardzo istotne zwiększenie dostępności tłumaczy w wymiarze sprawiedliwości w Illinois.

Obie sędzie, odbierając pamiątkowe plakiety wręczane przez Zinca, wyraziły wdzięczność organizacji Chicago Society za docenienie ich działalności. Gratulacje laureatkom złożył też Frank Spula, prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej i Związku Narodowego Polskiego.

Advocates Society jest grupą Związku Narodowego Polskiego i zrzesza prawników polskiego pochodzenia. Uroczystość wręczenia dorocznych wyróżnień polonijnej organizacji prawniczej odbyła się 13 sierpnia w hotelu Ivy Boutique w śródmieściu. Za organizację przyjęcia odpowiadała Marta Almodovar z biura szefa sądu okręgowego powiatu Cook, sędziego Timothy’ego Evansa.

W imprezie wzięli udział prawnicy, sędziowie, politycy oraz przedstawiciele polonijnych organizacji i mediów.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

fot.Mark Dobrzycki

  • DSC_4648
  • DSC_4662
  • DSC_4651
  • DSC_4678
  • DSC_4629
  • DSC_4676
Categories: Polonia, Z miasta

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*