Przyjdź na spotkanie Polonii! Podpisz petycję

Przyjdź na spotkanie Polonii! Podpisz petycję

Grupa działaczy społecznych i politycznych próbuje zwołać referendum w sprawie zreformowania dotychczasowej, upolitycznionej i tendencyjnej metody wykreślania granic okręgów wyborczych, która prowadzi do osłabienia  społeczności etnicznych – w tym również polonijnej.

fot. David Schwen

fot. David Schwen

Referendum mogłoby się odbyć już w listopadzie podczas wyborów powszechnych, gdyby jego organizatorom udało się zgromadzić pod petycją co najmniej 300 tys. podpisów.

Spotkanie, którego współorganizatorką jest Anna Klocek, była kandydatka na radną, odbędzie się w najbliższy wtorek 1 kwietnia, w godz. 18-21 w Teatrze Chopina pod adresem 1543 W. Division w Chicago (parking przy kościele Św. Trójcy).

Po każdym spisie powszechnym granice wszystkich okręgów na poziomie federalnym i stanowym wykreślane są zgodnie z interesami politycznymi ustawodawców z parlamentu stanowego mającymi większość mandatów, a w radzie miasta przez jej specjalny panel.

Dlatego każda nowa mapa przede wszystkim chroni stanowiska urzędujących polityków i  nie odzwierciedla rzeczywistych zmian demogracznych oraz potrzeb mieszkańców.

(ao)

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*