Przygotowania do 79 Balu Amarantowego Legionu Młodych Polek

Przygotowania do 79 Balu Amarantowego Legionu Młodych Polek

Legion Młodych Polek to znana i ceniona organizacja filantropijna założona w 1939 roku w Chicago. Legion wspomaga cele charytatywne organizacji działających wśród Polonii, dla rodaków w kraju ojczystym i innych, będących w potrzebie, udzielając pomocy w dziedzinie kultury, nauki, edukacji i niosąc doraźną pomoc w obliczu katastrof. Głównym sposobem zbierania funduszy na działalność dobroczynną Legionu jest organizowanie prestiżowego Balu Amarantowego, na którym odbywa się prezentacja Debiutantek. Tegoroczny, 79 Bal Legionu Młodych Polek tradycyjnie odbędzie się w sali balowej hotelu Grand Hilton w Chicago 3 marca 2018 r.

Dla debiutantek Bal Amarantowy jest niezapomnianym, wręcz magicznym przeżyciem, gdzie atmosferę i wykwintny styl sali balowej dopełnia wspaniała muzyka, elegancja przybyłych gości i piękne kreacje. Program wieczoru jest starannie przygotowany, uwzględniając wyśmienity obiad. W czasie balu elementy patriotyczne i prezentację debiutantek urozmaica tradycyjny polonez, a o północy żywiołowo zatańczony biały mazur w wykonaniu debiutantek z lat poprzednich. Całość zwieńcza wybór i ukoronowanie Królowej Balu, honorując w ten sposób debiutantkę, która zebrała największą kwotę od ofiarodawców oraz ze sprzedaży czerwonych róż podczas balu. To własnie te fundusze, zebrane przez debiutantki Balu Amarantowego, są głównym źródłem umożliwiającym charytatywną działalność Legionu.

Przygotowania do Balu Amarantowego, jak co roku, rozpoczynają się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Słynne „Herbatki” są okazją do spotkania młodej generacji, czyli potencjalnych debiutantek, z doświadczonymi działaczkami Legionu Młodych Polek. W czasie tych spotkań omawiane są nie tylko szczegóły balu, ale jest też okazja do zainspirowania młodego pokolenia pracą charytatywną i udziałem w życiu Polonii. Następny etap to próby do prezentacji debiutantek; udział w nich biorą również ojcowie młodych dam. Przez kilka tygodni szlifują wspólnie kroki wiedeńskiego walca i przebieg prezentacji podczas tej magicznej nocy.

W tegorocznym, 79 Balu Amarantowym mistrzem ceremonii jest Hubert Cioromski, który wraz z Barbarą I. Ciepielą, prezeską Legionu oraz Kasią Evans, przewodniczącą balu zapraszają serdecznie do udziału w balu 3 marca 2018 r. i poparcie Legionu Młodych Polek.

Aby uzyskać więcej informacji o balu i zakupie biletów prosimy o kontakt z Kasią Evans pod adresem ball@lypw.org.

Tekst i zdjęcie: Paulina Kulka

Legion Młodych Polek

Od lewej: Nicolette Tukiendorf, Katherine Koprowski, Katarzyna Baranek, Francesca Rogozinski, Gabriela Lukanus, Elizabeth Tancula

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*