Przygotowania do 78. Balu Amarantowego

Spotkanie debiutantek na świątecznej herbatce fot.arch. LMP

Spotkanie debiutantek na świątecznej herbatce fot.arch. LMP

Od 78 lat Legion Młodych Polek buduje historię Polonii w zakresie pracy charytatywnej. Celem powstania Legionu, wraz z rozpoczęciem II wojny światowej, było i nadal jest niesienie pomocy na wielu płaszczyznach zarówno Polakom w kraju, jak i tym rozsianym po całym świecie.

Bal Amarantowy jest główną imprezą organizowaną przez Legion, a zebrane fundusze są przeznaczone na najbardziej naglącą pomoc, wspierają działalność oświatową i kulturalną.

Pragniemy poinformować, że przygotowania do zaplanowangeo na 4 marca 2017 r. balu już trwają. Dotychczas odbyły się trzy ,,herbatki” dla debiutantek i ich rodziców, na których określono pracę i rolę w przygotowaniu najelegantszego polonijnego balu. Ostatnia z nich miała miejsce w niedzielę, 11 grudnia. Debiutanki spotkały się z prezeską Legionu Bożenną Haszlakiewicz oraz członkiniami organizacji. Przewodnicząca balu, Cherilyn Denisiuk, przywitała wszystkich gości i razem z byłymi debiutantkami opowiadała o swoich przeżyciach z balu.

Dla debiutantek Bal Amarantowy jest przeżyciem, które pozostaje w pamięci do końca życia. Jest nie tylko przepustką do życia towarzyskiego, ale także zachętą do działalności charytatywnej. Przypomnijmy, że diadem królowej przypada tej, której uda się zgromadzić najwięcej funduszy na charytatywne konto Legionu.

Legion zachęca wszystkich do uczestnictwa w Balu Amarantowym, który odbędzie się w sobotę, 4 marca 2017 r.

Informacje zarówno na temat samej imprezy, jak i warunków zostania debiutantką można uzyskać telefonując do prezeski Legionu Bożenny Haszlakiewicz, tel. (847) 902-0406 oraz w internecie www.lypw.org.

Barbara Irena Ciepiela

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*