Przy stole o naszych sprawach. Społeczna akcja fundacji Chicago Community Trust

fot.The Chicago Community Trust/onthetable.com

fot.The Chicago Community Trust/onthetable.com

10 maja to w Chicago i okolicach dzień rozmowy o tym, jak możemy wpłynąć na nasze najbliższe otoczenie, by lepiej zaspakajało nasze potrzeby, było bardziej przyjazne i bezpieczne. Do wymiany opinii i poglądów o poprawie warunków w różnych sferach naszego codziennego życia zachęca pomocowa fundacja Chicago Community Trust w swojej dorocznej akcji On The Table. Udział w inicjatywie ma nas zintegrować, a fundacji umożliwić dotarcie do różnych środowisk i zapoznać się z ich problemami.

− Chcemy dowiedzieć się, jakie kwestie są istotne dla poszczególnych społeczności. Uzyskane informacje umożliwią sformułowanie planów działania, których realizacja w przyszłości poprawi warunki życia w całym chicagowskim regionie. Dlatego zachęcamy do rozmowy przy stole, przy posiłku i w małych grupach, na tematy, które są ważne dla uczestników i przekazanie nam treści tych spotkań − mówi nam Eva Penar, dyrektorka ds. marketingu i komunikacji w CCT.

W dwóch wcześniejszych akcjach On The Table brała udział Grace Bazylewska, która zgadza się, że rozmowa na przykład przy lunchu integruje i stwarza odpowiedni nastrój do owocnej rozmowy. − Dwa lata temu byłam gościem w spotkaniu branżowym, zorganizowanym przez młodych profesjonalistów w dziedzinie urbanistyki. Wymienialiśmy uwagi i pomysły w przyjemnej atmosferze przy głównie wegetariańskich potrawach, które przynieśli uczestnicy dyskusji. Rok temu byłam organizatorką spotkania burmistrzów z przedmieść. Było ono poświęcone różnym kwestiom, m.in. mieszkalnictwu i pracy lokalnych agencji. Tym razem dyskusja odbywała się przy pizzy − opowiada Bazylewska.

Chicago Community Trust to największa lokalna fundacja pomagająca społecznościom w rejonie metropolii chicagowskiej. Od ponad wieku, dzięki hojności prywatnych darczyńców, fundacja wychodzi naprzeciw potrzebom różnych społeczności oraz przekazuje środki na rzecz organizacji non-profit działających na terenie metropolii chicagowskiej. Dotychczas fundacja przekazała około 1,8 mld dol. na rzecz ponad 11 tys. lokalnych organizacji non-profit, z czego ponad 164,5 mln dol. w 2014 roku. Więcej informacji na stronie: www.cct.org.

W jej opinii społeczność polonijna powinna wziąć czynny udział w inicjatywie On The Table i skorzystać z możliwości podzielenia się ważnymi dla niej problemami z CCT. − Gdy fundacja, która finansuje ważne przedsięwzięcia, jest zainteresowana naszym udziałem w akcji, to powinniśmy to docenić. Amerykanie polskiego pochodzenia są jedną z najbardziej liczebnych grup etnicznych w Chicago, ale zbyt mało zintegrowaną. Dlatego, gdy mamy okazję, żeby wspólnie coś zrobić, nie powinniśmy jej ignorować.

fot.The Chicago Community Trust/onthetable.com

fot.The Chicago Community Trust/onthetable.com

Jak informuje fundacja CCT na swojej stronie internetowej dyskutować możemy na wszystkie ważne dla nas tematy, spotykając się osobiście i na forach społecznościowych, m.in. na Twitterze i Facebooku. Grupę dyskusyjną może zorganizować każdy, zapraszając do udziału przyjaciół, znajomych, sąsiadów, współpracowników, czy członków rodziny.

Chicago Community Trust (CCT) pomaga w zorganizowaniu grup dyskusyjnych. Po zarejestrowaniu się na witrynie pod adresem: www.onthetable.com − można otrzymać od CCT specjalny komplet instruktażowy, który np. ułatwi wysłanie zaproszeń i monitorowanie odpowiedzi uczestników dyskusji.

Fundacja CCT zachęca do podzielenia się z nią naszymi kontaktami, tematami i rezultatami debaty, używając hasztagu #onthetable2016 w trakcie spotkań i po ich zakończeniu.

Więcej informacji na temat samej inicjatywy znajdą Czytelnicy na naszej stronie internetowej: www.dziennikzwiązkowy.com pod zakładką „On the Table”.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

 

Categories: Polonia, Społeczeństwo

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*