Przedwyborczy weekend z “Dziennikiem Związkowym”. Głosujemy!

Przedwyborczy weekend z “Dziennikiem Związkowym”. Głosujemy!

Ten numer weekendowy zabierz ze sobą we wtorek, 6 listopada na wybory. Przygotowaliśmy dla was „Przewodnik wyborczy aż na 5 stronach! Warto zajrzeć i przeczytać. Postaraliśmy się wam przedstawić nie tylko gdzie i kiedy głosować, ale także sylwetki i programy najważniejszych kandydatów.

Pamiętacie Daniela i Kamila Nowosielskich? Kamil chorował na raka mózgu. Historia Kamila i walczącego o jego życie brata Daniela ujęła serca Polonii. Niestety w tej smutnej historii (Kamil zmarł w grudniu 2017 roku) jest także motyw oszustki, która nie rozliczyła się do końca z internetowej zbiórki na rzecz chorego chłopaka. Przeczytacie o tym w wydaniu weekendowym.

Jolanta Telega pisze o obywatelstwie amerykańskim i prawie ziemi, czyli o tym, kto się boi 14. Poprawki do Konstytucji. Pyta, czy dzieci nielegalnych imigrantów będące obywatelami Stanów Zjednoczonych utracą to obywatelstwo? Warto wiedzieć.

W kolejnym odcinku cyklu „Polskie Chicago” profesor Dominik Pacyga opowiada o niepodległościowym zrywie Polonii – Błękitnej Armii. To kolejny odcinek historii Polonii chicagowskiej, z którego możemy być dumni.

Do tego dokładamy fotorelację z meksykańskich wesołych i kolorowych obchodów Dnia Zmarłych, wywiad z Filipem Bajonem, którego film „Kamerdyner” otwiera w ten weekend Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce, wiadomości ze świata sportu – także tego lokalnego, polonijnego, dodatek „Kalejdoskop”, część czwartą z poradami i smacznymi przepisami oraz dwie części pełne ogłoszeń.

W ten weekend #CzytajZNami i #NiePrzegap tej okazji!

fot.Ewa Malcher

Categories: Polonia

Comments

 1. dosmucacz
  dosmucacz 3 listopada, 2018, 10:15

  Ja chciałbym poznać bliżej program wyborczy kandydatów reprezentujących partię „demokratyczną”. Nie oglądam telewizyjnych programów informacyjnych, Wczoraj jednak na kanale FOX32 oglądałem kolejny odcinek serialu „Last Man Standing”. Przed, w trakcie programu i po programie były pokazywane reklamy wyborcze kandydatów demokratycznych. Wszystkie zostały zrobione wg tego samego schematu. Nienawidzę Trumpa (rasista, homofob, przeciwnik praw kobiet i w tle sylwetka głowy prezydenta), potępiam NRA (Chicago ma najbardziej rygorystyczną kontrolę dostępu do broni palnej, a pod względem ilości przestępstw jest „lepsze” od Nowego Yorku), jestem „pro choice” (czyli popieram nieograniczone zabijanie dzieci nienarodzonych). Niczego innego tam nie znalazłem. Ci co głosowali albo pójdą głosować zapewne to znają i są za albo przeciw. Może przedstawiciele DZ (pani Telega, panowie Dziedzic i Heyduk) napiszą jeszcze przed wyborami jakąś pozytywną charakterystykę programu demokratycznego. Finanse Stanu IL i miasta Chicago, poziom nauczania w szkołach publicznych, ograniczenie roli związków zawodowych w sektorze publicznym, likwidacja zadłużenia. „Demokraci” głoszą, że wszystkim kłopotom winny jest Rauner, ale on jest gubernatorem tylko cztery lata, ale ile lat rządzi w IL „boss” Madigan? Jak „miś” JB zostanie gubernatorem, to jego władza będzie i tak pozorna. Faktycznie będzie rządził Madigan i ludzie z nim związani. Mieszkańcy Stanu mają wtedy 100% gwarancji na wyższe podatki. Dotychczasowy program „demokratów” dostosowany jest do poziomu niemyślących „niewolników”, których demokraci chcą mieć w jak największych ilościach.

  Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 4 listopada, 2018, 01:00

  Niestety Polacy w Chicago to motłoch, nie potrafią opanować (rządzić) miastem. Nie dziwie się, gdy czytam (pobieznie) wypowiedzi zdemoralizowanych lumpów w rodzaju dosmucacza, krzysztofa, Christoperka, o psiarni Jarmakowskiego nie wspominam. To komunistyczny agent bezpieki i ma za zadanie rozbijać jedność wśród Polonii.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*