Przedświąteczny weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Przedświąteczny weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Na ten weekend w szczególności z niecierpliwością czekali fani popularnego serialu HBO „Gra o Tron” (Game of Thrones). W niedzielę rusza 8. sezon serialu – ostatni! Piszemy o tym wydarzeniu w aktualnym wydaniu weekendowym i do lektury artykułu red. Anny Rosy zapraszamy nie tylko fanów serialu!

Ale nie tylko serialami żyją nasi czytelnicy! W najnowszym wydaniu weekendowym mamy dla was wiadomości z Ameryki, Chicago i z Illinois oraz piszemy m.in.:

– o planach obniżenia wieku dzieci, które mogą pozostać w domu bez rodziców. Teraz nie można ich pozostawiać samych do 14 roku życia. Nowy projekt przewiduje, że będzie to 12 lat. Wyjaśnia nam to zagadnienie red. Joanna Marszałek.

– o aktualnej sytuacji imigrantów w USA – kto ich chce, a kto nie, oraz o coraz większej liczbie pustych foteli w administracji prezydenta Donalda Trumpa relacjonują artykuły red. Jolanty Telegi.

– o czarnej dziurze, a ściślej o pierwszym zdjęciu tego zjawiska w kosmosie – ważnym dla ludzkości wydarzeniu – opowiada red. Grzegorz Dziedzic.

– o socjaldemokratach w Radzie Miasta Chicago, którzy mówią o sobie ‚socjaliści’, pisze red. naczelna Alicja Otap.

– o tym, gdzie po 20 października 2020 roku nas nie wpuszczą z ID stanu Illinois i prawem jazdy, i dlaczego będziemy potrzebowali nowej karty identyfikacyjnej i nowego prawa jazdy zwanego REAL ID. Polecamy tekst red. Joanny Marszałek.

W tym numerze mamy także relacje z wyborów zbójnika roku w Domu Podhalan, z kolejnej polskiej mszy św. w kościele św. Wojciecha w Pilsen, z polonijnej szkoły im. Juliusza Słowackiego, ze spotkania firmy ComEd z przedstawicielami mediów etnicznych oraz z zaprzysiężenia nowego zarządu Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej.

Nie przegapcie także drodzy czytelnicy strony 7, gdzie jak zwykle porcja świeżego spojrzenia na różne sprawy naszych felietonistów.

Do tego dokładamy część czwartą z poradami z różnych dziedzin, smacznymi przepisami, konkursem i dużą ilością sportu – w tym tego z polonijnych boisk!

Z wydaniem weekendowym „Dziennika Związkowego” dostajecie drodzy czytelnicy także dwie części z ogłoszeniami oraz na deser nasz Magazyn Weekendowy „Kalejdoskop”. #NiePrzegapcie i #Czytajcie z nami!

fot.Ewa Malcher

 

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*