Przed wielkim finałem WOŚP w Chicago

Przed wielkim finałem WOŚP w Chicago

Przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chicago zorganizowano kilka mniejszych imprez zwanych minisztabami. Jeden z nich odbył się w PRL Pub, gdzie pomimo niesprzyjającej pogody w sobotni wieczór przyszło sporo gości, by wesprzeć  akcję.

Dużą pomoc okazała organizacja PACBA, Polish American Contractors & Builders Association, fundując złote serduszko, które zostało wylicytowane za niebagatelną sumę 1200 dol. przez Ireneusza Bokwę. Posiadaczem drugiego, już nieoficjalnego serduszka, stał się prezes budowlanej braci, Piotr Wyszkowski. Oczywiście ofiarowanych darów na licytację było znacznie więcej. Wszyscy żądni dreszczyka emocji mogli wybierać od biletów na koncerty, po piłę tarczową i grila. Były także i puszki, które w rękach roześmianych wolontariuszy zapraszały do wrzucania datków. Muzycznie tę udaną imprezę oprawili DJ Charlie, zespół Detox wzmocniony Jarkiem Irytowskim i Markiem Barzyckim. Ten ostatni przedstawił kilka solowych, nostalgicznych kompozycji.

Zebrane podczas akcji pieniądze zasilą fundusz WOŚP, która w tym roku dochód przeznacza na godną opiekę ludzi w podeszłym wieku, jak też na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych.

Tekst i zdjęcia: Artur Partyka

  • ARTP2928
  • ARTP2937
  • ARTP2943
  • ARTP2948
  • ARTP2960
  • ARTP2970
  • ARTP2977
  • ARTP2983
  • ARTP3006
  • ARTP3007

Comments

  1. Jarun
    Jarun 10 stycznia, 2015, 16:37

    Kogo wy popieracie, chory system Służby Zdrowia, który od 25 lat oparty jest na żebraninie? Rząd bezczelnie trwoni pieniądze a potem wyciąga łapska i szuka frajerów którzy będą łatać to co Oni roztrwonili, przeżarli, przepili. Rząd sobie nie uszczknie: kolesie, rodzinka, partyjni bossowie i z koryta im się wylewa. Potem bezwstydnie sięga do kieszeni dobrych ale naiwnych ludzi.

    Reply this comment
  2. tejkowski
    tejkowski 11 stycznia, 2015, 13:19

    Nie pomagamy rzadowi tylko chorym dzieciom I seniorom. Wielki szacunek dla wolontariuszy I tych, ktorzy pomagaja mimo prawicowej kampanii nienawisci

    Reply this comment
    • Jarun
      Jarun 11 stycznia, 2015, 17:07

      @teju, jak jesteś taki lewicowy to jedź do Północnej Korei i tam żyj w obozie jak w raju!!!

      Reply this comment
      • osa
        osa 11 stycznia, 2015, 20:52

        Jesteś śmieszny.Korea Północna-państwo o ideałach lewicowych.Ha ha ha…..Dziękuję za tą jakże cenną radę.

        Reply this comment
        • Jarun
          Jarun 12 stycznia, 2015, 04:33

          Osa -komunistyczny reżim to niby według ciebie Prawica ? Od dawna masz te objawy?

          Reply this comment
          • osa
            osa 12 stycznia, 2015, 18:00

            Tego ja nie twierdze,ze rezim komunistyczny to prawica czy tez lewica.Nigdy mi to do glowy nie przyszlo .To tak jak porownac oboz koncentracyjny do wczasow odchudzajacych.Juran nie brnij juz w tych nonsensach bo to nawet juz nie jest smieszne lecz zalosne.

  3. Jarun
    Jarun 13 stycznia, 2015, 03:27

    Osa o czym dzieciaku chcesz gadać jak ty podstaw nie wiesz. Nie wiesz czy komunizm to Prawica czy Lewica. Zachowujesz się jak gówniarz który pokazuje język i powtarza: gupi,gupi, głupi. Wydoroślej.

    Reply this comment
    • osa
      osa 13 stycznia, 2015, 17:42

      Rozbudowane państwo z systemem zabezpieczeń społecznych i redystrybucją dóbr (państwowa służba zdrowia, edukacja, pomoc społeczna, państwowy system emerytalny, dotowana kultura).To rola państwa Lewicowego.

      Państwo ograniczone do minimum, zapewnienie obywatelom bezpieczeństwa i przestrzeganie prawa.To rola pańtwa Prawicowego. Mam pytanie do ciebie Jarun. Gdzie widzisz (Lewicowość czy Prawicowość) takiego państwa jak Korea Północna. Juran nie brnij już w tych nonsensach bo to nawet nie jest smieszne lecz zalosne.! Wydoroślej! Bóg nie będzie się z tobą cackał!

      Reply this comment
  4. Mirek
    Mirek 13 stycznia, 2015, 05:27

    Panie Jarun „osa” to typowy hajter (nienawistnik) taka plujka internetowa. Chce pogadać. Typowe samotne dziecko w sieci

    Reply this comment
    • osa
      osa 13 stycznia, 2015, 18:37

      Panie Mirek po czm wnosisz,ze jetem „nienawistnikiem”.Ja chcę sie dowiedziec dlaczego Jarun twierdzi ” @teju, jak jesteś taki lewicowy to jedź do Północnej Korei i tam żyj w obozie jak w raju!!!”Czy to jest samotne dziecko w sieci????Ponadto nie ma słowa „”hajter”.Masz pewnie na mysli hejter.Czyż nie??

      Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*