Przed Regatami „Polonia Cup”

Przed Regatami „Polonia Cup”

W sobotę 24 sierpnia na jeziorze Michigan rozegrane zostaną Regaty „Polonia Cup”, zakończone wielkim piknikiem dla całej Polonii. Na tydzień przed zawodami organizatorzy przygotowali spotkanie integracyjno-edukacyjne uczestników.

Omówiono wszelkie kwestie organizacyjno-logistyczne związane z przygotowaniem regat i całego zaplecza technicznego. Przygotowywany jest też program rozrywkowo-kulturalny, połączony z piknikiem i rozdaniem nagród i dyplomów.

Prowadzący spotkanie organizatorzy, członkowie Polish Yacht Club Chicago: Kinga Kosmala, Marcin Koziarski, Ryszard Długosz i Dariusz Buchart odpowiadali także na pytania, zachęcając jednocześnie sympatyków żagli i piknikowej atmosfery do uczestnictwa w poregatowej zabawie przy Montrose Harbor.

Uczestnicy spotkania w Pub OK dowiedzieli się, że zarejestrowanych zostało 14 dużych łódek, siedem małych i jeden katamaran. Jachty będą startować w czterech grupach. – Nie są to zawody wyczynowe. Chodzi nam bardziej o przyciągnięcie żeglarzy i miłośników żagli – stwierdził Marcin Koziarski, zaś Ryszard Długosz dodał: – W regatach wezmą udział przedstawiciele kilku klubów: Polish Yacht Club Chicago, Des Plaines Yacht Club, Joseph Conrad Yacht Club i Chicago Corinthian Yacht Club.

Po części oficjalnej czas umilał Waldemar „Staloova” Stalewski, prezentując w swojej aranżacji znane piosenki marynistyczne.

W sobotę 24 sierpnia organizatorzy liczą na przychylność Neptuna, doping kibiców i zapraszają serdecznie na wielki piknik po zakończeniu zawodów.

Tekst i zdjęcia: Artur Partyka

  • AV8E4156
  • AV8E4160
  • AV8E4162
  • AV8E4167
  • AV8E4179
  • AV8E4180
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*