Protest przed konsulatem RP w Chicago

Protest przed konsulatem RP w Chicago

W sobotę przed konsulatem RP w Chicago odbyła się pikieta popierająca manifestacje w Warszawie, gdzie tysiące ludzi demonstrowało przeciwko polityce rządu. Była to kulminacja trwających od środy Ogólnopolskich Dni Protestu, zorganizowanych przez NSZZ „Solidarność”, OPZZ i Forum Związków Zawodowych.

Według stołecznego ratusza manifestacje w Warszawie zgromadziły 100 tys. osób. Sami organizatorzy mówili o prawie 200 tys. Natomiast nieoficjalne informacje ze służb porządkowych wskazywały na ponad 70 tys. osób.

W Chicago przed budynkiem konsulatu o godz. 15:00 zgromadziło się blisko 100 osób. Organizatorem pikiety był Klub „Gazety Polskiej”Chicago 2. Demonstranci wznosili okrzyki: „Tusk musi odejść”, „Precz z Tuskiem, precz z Millerem – Jarek premierem!”, „PO – samo zło!”.

Z konsulatu do protestujących nikt nie wyszedł.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

FOT. JACEK BOCZARSKI

Cincopa WordPress plugin

 

Categories: Polonia

Comments

 1. John
  John 15 września, 2013, 08:10

  Możecie głupie polaczki protestować, nawet nie wiecie o co ponieważ cala polonia w usraelu jest infiltrowana przez żydów. Czy ktoś z was o tym wie?

  Reply this comment
 2. PGR Jackowo
  PGR Jackowo 16 września, 2013, 22:47

  Żałosny widok, żałośni ludzie. A dla Johna nie ma już lekarstwa, chyba pożegna ten piękny świat dławiąc się z nienawiści…

  Reply this comment
 3. Bak
  Bak 17 września, 2013, 18:48

  A wypier*alac do polski i tam pikietowac

  Za robote sie wezcie

  Reply this comment
 4. glupia
  glupia 18 września, 2013, 12:34

  jakos nie widac na tych zdjeciach mlodych ludzi, a reszta to chyba juz dobrze wiek e merytalny – chyba przezyli w usa ze 30 lat i pamietaja komune….

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*