Postrzelony Krzysztof Bogucki ponownie w szpitalu

Krzysztof Bogucki przechodzi badania w szpitalu powiatowym fot.arch.pryw.

Krzysztof Bogucki przechodzi badania w szpitalu powiatowym fot.arch.pryw.

Kierowca ciężarówki Krzysztof Bogucki, postrzelony przez innego kierowcę podczas pracy, mimo ciężkiego stanu wypisany do domu ze szpitala w Urbanie, został odwieziony  9 stycznia do szpitala powiatowego im. Strogera w Chicago. Mężczyzna ma kulę w barku i odłamek w klatce piersiowej.

Żona rannego Izabela Jakubek powiedziała nam 9 stycznia, że mąż poczuł się znacznie gorzej. Bogucki został przyjęty na izbę przyjęć. W chwili publikacji tej wiadomości przechodził badania.

Przypomnijmy, że 47-letni Bogucki, pracownik firmy Mika Logistics (z siedzibą w Addison), nie był ofiarą przypadkowej przemocy; do Polaka strzelał inny kierowca. Do zdarzenia doszło 3 stycznia około godz. 21.30 na stacji obsługi Pilot w miejscowości Gillman w powiecie Iroqouis na południu Illinois.

Policja aresztowała podejrzanego, który zbiegł ciężarówką Boguckiego, stanowiącą własność firmy. Policja Gillman i powiatu Iroqouis zidentyfikowała zatrzymanego jako 36-letniego Jasona D. Sandersa z West Memphis w Arkansas. Sędzia wyznaczył w sprawie Afroamerykanina kaucję w wysokości miliona dolarów.

Jak poinformowała nas żona ofiary, napastnik był zatrudniony przez tę samą firmę, dla której realizował zlecenie jej mąż.

WIĘCEJ TUTAJ: dziennikzwiazkowy.com/polonia/postrzelony-polski-kierowca-ciezarowki-w-dramatycznej-sytuacji/

33-letnia Izabela Jakubek jest wstrząśnięta wydarzeniami ostatnich dni i z lękiem myśli o przyszłości; Polacy nie mają ubezpieczenia medycznego, a Bogucki jest jedynym żywicielem rodziny. Jakubek trzy miesiące temu urodziła syna. Kobieta na razie nie może pracować.

Przyjaciele założyli konto na witrynie GoFundMe, by zgromadzić fundusze na pomoc dla rannego i jego rodziny:

www.gofundme.com/please-help-kris-and-his-family

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

Na zdj. Krzysztof Bogucki przechodzi badania w szpitalu powiatowym  fot.arch. pryw.

Categories: Polonia

Comments

  1. Kasia
    Kasia 9 January, 2017, 18:02

    A dlaczego nie mieli ubezpieczenia! Przeciez teraz kazdy moze sobie wykupic? Kto pokryl koszty porodu? Ja swoje dziecko oddalam do niani po 2 tygodniach bo musialam isc do pracy bo maz nie bylby w stanie na wszystko zarobic!

    Reply this comment
    • jac
      jac 9 January, 2017, 21:33

      Gratuluje Pani Kasiu ubezpieczenia. Meza mniej…

      Reply this comment
      • Elka
        Elka 9 January, 2017, 22:48

        Pani Kasi nie należy się ta zgryzliwość. Wiele amerykańskich kobiet musi wracać do pracy kila tygodni po porodzie. I prawda jest to, że z jednej pensji bywa trudno wyżyć. Firma zatrudnijaca kierowcòw na pewno jest ubezpieczona i powinna ubezpieczyć swoich pracownikòw i ich samochody. Nie mam nic przeciwko pomocy finansowej. Zaraz po przeczytaniu apelu przekazałam pieniadze. Ale nie udawajmy miłosiernych aniołò, gotowych na każde poświęcenie i nie szydźmy z tych, ktòrzy maja watiwości i zadaja pytania. W tej sprawie pytania sa uzsadnione, bo naprawdę nie wiadomo jaki był przebieg wydarzeń i dlaczego doszło do tragedii.

        Reply this comment
        • Matt
          Matt 10 January, 2017, 17:15

          A mnie sie wydaje, ze tu sa dwie strony histori, o ktorej sie do konca nie pisze. Niech ten pan wraca do zdrowia i tego mu zyczmy

          Reply this comment
    • Pina
      Pina 9 January, 2017, 21:49

      Nienormalna jestes babo, to ze ciebie maz wyslal do roboty to nie znacZy ze kazdemu wazniejsze sa pieniadze niz wychowanie
      Wlasnego dziecka, nie chcesz pomoc rodzinie, nie widze potrzeby Zebys wogole komentowala, obys nie znalazla sie w takiej sytuacji !

      Reply this comment
    • ula
      ula 9 January, 2017, 22:41

      To tylko wspolczuc Twojemu dziecku,ze dwutygodniowe oddalas do obcej baby..

      Reply this comment
    • Jan
      Jan 10 January, 2017, 03:21

      Zgadzam sie Kasiu w stu procentach, przykre ale prawdziwe.

      Reply this comment
  2. trucker
    trucker 9 January, 2017, 18:32

    Znam go szkoda chlopa tyle ze on sam nie jest swiety lubi sie bic i trafila kosa na kamien i teraz placz ilament

    Reply this comment
  3. Piotr
    Piotr 9 January, 2017, 21:01

    Zgroza, widzę że polonia jak zawsze tylko ma beznadziejne komentarze. Ludzie dajcie se luza, może chociaż raz w życiu życzyć człowiekowi coś dobrego. W kościele plackiem a zaraz po tylko żeby innym nie było za dobrze.

    Reply this comment
  4. Kasia
    Kasia 10 January, 2017, 06:43

    Normalna bo nie zyje dniem dzisiejszym tylko patrze w przyszlosc a jestem mloda i zdolna do pracy wiec dlaczego mam wykorzystywac pieniadze federalne moze ktos bardziej potrzebuje tej pomocy!

    Reply this comment
  5. Framar
    Framar 10 January, 2017, 10:53

    Wypadek zdarzyl sie w pracy i pracodawca zatrusnil napastnika. To gdzie jest tzw workers compensation insurance?

    Reply this comment
  6. Ona
    Ona 10 January, 2017, 16:53

    Zgadzam sie calkowicie z Kasia. Powinni miec ubezpieczenie, ale niestety polakowi szkoda pieniazkow na nie. Kazdemu moze sie cos przydarzyc (oby nie) i pozniej placzemy nad “rozlanym mlekiem”. Pieniazki na zycie na pewno im sie przydadza, ale coz trzeba bedzie zakasac rekawy i do pracy. Moja kolezanka po miesiacu po porodzie wrocila do pracy z dzieckiem. Dziewczyna bedzie musiala cos znalezc bo maz do pracy szybko nie wroci. Coz bedzie trzeba zmienic marke samochodu z mercedesa na tansza…

    Reply this comment
  7. Andy
    Andy 10 January, 2017, 17:24

    Cos mi tutaj nie gra od samego poczatku. Temu panu zyczymy powrotu do zdrowia.

    Reply this comment
  8. Git
    Git 10 January, 2017, 22:34

    Czemu mu nie wyciagli tej kuli i wypisali do domu?

    Reply this comment
  9. Yankes
    Yankes 10 January, 2017, 22:43

    Do Zony Krzysztofa Bogucki – Jezeli chcesz zachowac moralny spokoj i masz w sobie wystarczajaco sil to przestan grac o wartosci i podmioty , ktorych zasady ustala Twoj maz Zrob to dla siebie, dziecka i twojej rodziny

    Reply this comment
  10. Sasiad
    Sasiad 11 January, 2017, 00:00

    A Krzysia juz pod nowym domem widzielismy i taki biedy to on nie jest pod wzgledem zdrowia i samochod czarny mercede tez jest.Jakby taka bieda byla to honde trzeba kupic a nie meska wstyd.Ludzie czasami naprawde potrzebuja pomocy a przez takich kombinatorow juz nikt nie bedzie wplacal potzrebujacym

    Reply this comment
  11. marta
    marta 11 January, 2017, 00:02

    Szybkiego powrotu do zdrowia.

    Reply this comment
  12. Mal
    Mal 11 January, 2017, 13:49

    Jesli stalo sie to w pracy to dlaczego nie placi za rachunki medyczne polisa firmowa typu worman’s comp? Cos tu nie gra. Tak czy siak zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

    Reply this comment
  13. Krzysiek
    Krzysiek 11 January, 2017, 14:55

    Do Elka, Kasia i Ona:
    Gratuluję waszym koleżankom. A wracając do pracy miały one mężów w stanie ciężkim w szpitalu? Nie macie pojęcia w jakim stanie psychicznym jego żona musi się znajdować!
    Bezmyślność ludzka i brak wyobraźni nie zna granic.

    Reply this comment
  14. tez matka
    tez matka 11 January, 2017, 20:18

    Izunia, idz do roboty.

    Reply this comment
  15. Agnieszka
    Agnieszka 11 January, 2017, 20:28

    Wstyd i żenada ze ktoś wymyślił zbiórkę az tak dużej kasy dla osoby która zaraz dostanie kupe kasy z odszkodowania!!!Znam ich sytuacje i wiem ze biedy nie ma wiec to granie na uczuciach innych ludzi dobrej woli jest przerażajace.Za takie pieniądze mozna by wspomóc mnóstwo innych dzieci albo schronisk potrzebujących naprawdę.Najgorsze jest to ze ludzie czytają tylko pierwsze zdanie…”bohaterska postawa i postrzelony Polak”.Co tam było bohaterskiego???Za pare dni Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy,lepiej przekażcie $1 niż sponsorować komuś wygodne życie!

    Reply this comment
  16. koziolek matolek
    koziolek matolek 12 January, 2017, 08:56

    nie wiem jak wy ale ja niewidzialem w Chicago jeszcze Biednego Truckera ! Tez bym chcial zeby moja zona byla w domu z dzieckiem ale nas na to niestac wiec oboje musimy parcowac a dziecko sie po przedszkolach poniewiera. Sluszne stwierdzenie Kasi , dziecko sie urodzilo a nie ma insiury ..? To kto pokryl koszty porodu ktore w moim przypadku bylu ponad $60.Tys I choc mam insiure bede to jeszcze splacal przez 10 kolejnych lat..? Kolejni biedni …….Wracaj do zdrowia chlopie !!

    Reply this comment
    • tez matka
      tez matka 12 January, 2017, 13:17

      No wiec wlasnie. Przyjacioleczka Izki (Wiola Wiola, ktora sama gofundme zalozyla) jest wlascicielka zlobka/przedszkola. I co dzieciaka nie wezmie pod opieke? A rana po cesarskim cieciu goi sie w 6tyg wiec niech sie nie wykreca pojsciem do pracy. Tipsy odkleic i zasuwac trzeba. Biednych truckerow nie ma. A jak trzeba to sprzedac mercedesa, motor.

      Reply this comment
  17. Jacek
    Jacek 12 January, 2017, 17:26

    Ludzie poszaleliscie !!! dajecie kase na ludzi ktorzy woza sie mercedesem ,jadaja codziennie w drogich restauracjach najlepsze steki ? Splacacie im raty za mercedesa ???? Pani Iza jest swiezo po cesarce ? Dzieciak ma trzy miesiace ,znam niejedna kobiete ktora juz po mieisacu wrocila do pracy ! Dziewczyno !!!! Co z ciebie za matka ktora nie potrafi zakasac rekawy I zaczac pracowac !! Sprzedaj drogi samoch I kup sobie toyote ,juz bedziesz miala na rent !!!! Wez do reki dziennik zwiazkowy I gwarantuje ze jutro znadziesz dorywcza prace,chyba ze gardzisz sprzataniem ?!! To co wyczyniacie to jest przerazajace !! Naciagacie ludzi na pieniadze robiac z siebie niewinne ofiary ! maz ma sie dobrze a zrobiliscie z niego prawie umarlego .bohater ? gdzie tu bohaterstwo ? Rachunek za szpital ? jaki rachunek ludzie !! wystraczy ze napisze papierek ze nie pracuje I ma zone na utrzymaniu I dziecko I od razu szpital umozy !!! Szlag mnie trafia bo pracuje dla miasta I znam naprawde potrzebujace Polki ,samotne matki z trojka dzieci I samotnych ojcow bo zona umarla na raka ,ci ludzie nie wyciagaja reki po pieniadze !! ci ludzie szukaja pracy ,niekotrzy biora po dwie trzy prace na tydzien a tutaj biedne dziewcze ktore ma dwie sprawne rece I mercedesa w garazu….naciaga ludzi na to zeby wygodnie zyc !! Wstyd poprostu wstyd !!

    Reply this comment
    • Agnieszka
      Agnieszka 13 January, 2017, 12:30

      Brawo panie Jacku dokladnie o tym pisalam powyzej!Nie nawidze ludzi leni i po prostu tego nie rozumiemjak mozna z czystym sumieniem naciagac dobrych ludzi.Tez kiedys bylam w szpitalu i nie pracowalam przez pare miesiecy ale staralam sie dorywczo pracowac z domu.Wiadomo ze zdarzaja sie sytuacje trudne ale wtedy w najgorszym przypadku pozycza sie troche kasy od rodziny lub znajomych zeby zalatac dziury w budzecie i zyje oszczednie.A nie robic wielkie HALO zeby cale Chicago wiedzialo jakie to ich nieszczescie teraz spotkalo.Oczywiscie zycze z caego serca powrotu do zdrowia ale i tak sadze ze najwazniejsze ze pan Krzysztof przezyl ,ma zdrowa mloda zone i sliczne dziecko-wiele ludzi zapewne by sie zamienilo bo sa w ciezszej sytuacji.I mam nadzieje juz o tej smiesznej akcji nic nie uslyszec bo gdzie nie spojrze(gazeta,fb,tv)tam dramat.

      Reply this comment
  18. Kamila
    Kamila 13 January, 2017, 13:56

    problem z polkami ,zwaszcza tymi ,co siebie uwazaja za piekne cuda, jest taki ze w rzeczywistosci sa to leniwe pustaki , szpanowac i swiecic bogactwem a tak naprawde ,to zyja na kredyty i szukaja kazdej okazji ,by naciagnac na darmowe pieniadze, jest to tzw ,wielkie cwaniakowanie, mam piekna buzia i dupka i juz jestem kims lepszym, niech naiwniaki placa za moj lukus , kobiety ktore nie chca pracowac ,sa jak lafiryndy na sprzedaz .w stylu Jagny z powiesci CHLOPI.

    Reply this comment
  19. Pielegniarka
    Pielegniarka 13 January, 2017, 18:10

    Pan Krzys bardzo sympatyczny chlop byl w szpitalu tryskal humorem wiec nie jest tak zle mysle ze nic mu nie jest a reka tez rusza wiec nie wiem o co tu chodzi kombinuje jak kazdy jezeli pisze sms na telefonie to bedzie zyl .Ludzie kase zebrali i rodzinka zadowolona.Wszyscy co pisza ze to jakis kabaret to chyba prawda.Niedawno chlop zgina na 290 i nikt tak nie szalal jak oni troche obciach szczegulnie to zdjecie z zamknetymy oczami na lozku dlamnie obciach

    Reply this comment
  20. reporter
    reporter 14 January, 2017, 07:55

    t o wina DZ , bo nakreca niesprawdzone fakty ,czyli publikuje klamstwa w celu pomocy dla oszustow,, kto tu jest frajerem czytelniki i po co gazeta wprowadza ludzi w blad i naciaga na zbiorke ? kto nie chce kupic MEDICAL INSURENCE
    jego ryzyko i strata ..

    Reply this comment
    • tez matka
      tez matka 14 January, 2017, 11:56

      “Poszkodowani”,czyli Bogucki zona sa zaprzyjaznieni z pracownikami redakcji, ktorym mowia co maja napisac. (Lachowski, Malcher…) Dlaczego nikt z dziennikarzy nie rozmawial z policja I lekarzami? Bo dowiedzielibysmy sie, ze stan chorego jest stabilny I nie zagraza mu niebezpieczenstwo.

      Reply this comment
  21. Oleńka
    Oleńka 14 January, 2017, 21:24

    Cyrk na kółkach. Zbieramy na drugiego mercedesa. Ktoś się chce dołożyć? Państwo kochani, nie róbcie zbiórek, nie naciągajcie innych którzy pomogą a niekiedy są w dużo gorszej sytuacji od was. To nie fair. Nawet bardzo

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*