Polvision będzie emitowany pomimo zmiany właściciela

Polvision będzie emitowany pomimo zmiany właściciela

Sprzedaż stacji telewizyjnej nie wpłynie na emisję polskojęzycznego programu Polvision – dowiedziała się nasza gazeta. Poprosiliśmy Polvision o komentarz po tym, jak źródła branżowe podały, że stacja telewizyjna ma mieć nowego właściciela.

Menedżer Polvision Kamila Dworska przekazała nam 10 sierpnia oświadczenie Waltera Kotaby, założyciela i właściciela popularnego programu: „Polvision nie kończy operowania. W dalszym ciągu program będzie nadawany na kanale cyfrowym 24.4 i w sieci Comcast na 397. Nic nie ulega zmianie”.

O komentarz poprosiliśmy Polvision po tym, jak źródła branżowe podały, że polskojęzyczna stacja telewizyjna Polvision ma mieć nowego właściciela. Kilka portali branżowych – m.in. tvnewscheck.com i www.rbr.com – podało informacje, że firma Polnet Communications, której prezesem i skarbnikiem jest Walter Kotaba, polonijny biznesmen, sfinalizowała sprzedaż za 7 mln dol. stacji telewizyjnej WPVN-CD Chicago, która emituje polskojęzyczny program Polvision.

Nabywcą jest firma HC2 Holdings z prezesem i dyrektorem wykonawczym Philipem Falcone, biznesmanem, inwestorem i miliarderem.

Transakcja wymaga jeszcze formalnego zatwierdzenia przez władze federalne. Odpowiednie dokumenty zostały skierowane do Federal Communication Commission (FCC) w czerwcu. Zdaniem ekspertów w branży telekomunikacyjno-medialnej, rozpatrywanie wniosku przez FCC może potrwać około pół roku.

Polvision została założona w 1989 r. w Chicago przez przez polonijnego biznesmana i filantropa Waltera Kotabę, który jest również właścicielem polonijnej rozgłośni radiowej oraz przedsiębiorstwa spedycyjno-turystycznego Polamer.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

fot.Telewizja Polvision/Facebook

Categories: Polonia

Comments

 1. Mirror_22
  Mirror_22 12 sierpnia, 2018, 13:09

  Całe szczęście 😀

  Reply this comment
 2. Stefan
  Stefan 12 sierpnia, 2018, 13:37

  Redakcja zapomniala dodac ze pan Kotarba prowadzil zbiorke pieniedzy wsrod polonii na zalozenie stacji polvision Ciekawe czy teraz przy sprzedazy podzieli te 7 mln wsrod tych ktorzy mu zafundowali ten biznes ktory mial byc wspolnym dziedzictwem polonii

  Reply this comment
  • Czeslaw
   Czeslaw 14 sierpnia, 2018, 15:47

   Stefan ty nawet nie wiesz jak sie nazywa wlasciciel stacji , a produkujesz fake news

   Reply this comment
 3. czeslaw
  czeslaw 14 sierpnia, 2018, 15:45

  Stefan ty slyszales , ze dzwony bija , ale nie wiesz w ktorym kosciele
  Srefan ty produkujesz fake news.

  Reply this comment
 4. Christopher
  Christopher 14 sierpnia, 2018, 20:52

  KOTABA ani KOTARBA , Stefan przestan chlac bo juz nawet „klikac” na „kompie” nie mozesz

  Reply this comment
 5. Stefan
  Stefan 15 sierpnia, 2018, 16:15

  Czeslaw oswiec nas opisza jak to bylo naprawde

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*