Polskie smaki w Jewel-Osco

Artykuł sponsorowany

Polski dzień w Jewel-Osco fot. Integra Communications

Polski dzień w Jewel-Osco fot. Integra Communications

Razem z polsko-amerykańską społecznością w Chicago, firma Jewel-Osco świętowała zakończony niedawno Miesiąc Dziedzictwa Polskiego organizując festiwal polskich smaków – Taste of Poland.

Impreza odbyła się w dwóch lokalizacjach: 22 października w sklepie Jewel-Osco pod adresem 4734 N. Cumberland oraz 5 listopada pod adresem 6430 W. Irving Park Rd w Chicago.

Odwiedzający mogli skosztować najlepszych polskich i europejskich produktów spożywczych oraz napojów od 20 sprzedawców.

Przygotowano również pokazy gotowania z polską szynką Krakus prowadzone przez Basię Brown, gospodynię programu kulinarnego „Poland on a Plate”.

Przygotowano także liczne promocje i upominki. Staropolskim zwyczajem odwiedzający powitani zostali w wyjątkowy sposób chlebem i solą.

Do świętowania dołączyli polscy tancerze ludowi, którzy zaprezentowali swoje umiejętności przy muzyce na żywo.  Odbyła się także loteria, w której wygrać można było zestaw do gotowania, polską ceramikę oraz karty upominkowe Jewel-Osco. Goście mieli okazję skosztować wiele znakomitych specjałów.

Na stołach pojawiły się: pierogi Kasia’s Deli, polska szynka Krakus, polskie piwa Tyskie i Żywiec, wódka Belvedere oraz Ketel One, polska kiełbasa Eckrich, kapusta kiszona Orzech, chipsy Chio, Frito oraz 7 Days, czekolada Schogetten, herbata Loyd, ciasto panettone od Bauducco, woda Mattoni, dżemy Stovit, soki Garden, ciastka Alpino Rings oraz wiele produktów od Procter and Gamble.

Materiały prasowe sponsora

Categories: Polonia, Reklama

Comments

 1. Marek
  Marek 3 października, 2018, 02:53

  Moim zdaniem takie wydarzenia to znakomita okazja na promocję polskiej kuchni. Oby więcej tego typu eventów 😉

  Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 3 października, 2018, 08:40

  Wódka Ketel One jest to wódka holenderska, a kiełbasa Eckrich to przekręt. Podobnie jak szwabskie chipsy Chio, czekolada Schogetten…itd. Robią z was durniów.

  Reply this comment
 3. Yaroon
  Yaroon 3 października, 2018, 08:41

  Ubiorą się w stroje krakowskie i wciskają wam szajs. 🙂 🙁

  Reply this comment
 4. Yankes
  Yankes 3 października, 2018, 11:52

  ….dobre, dobre… na Wielkanoc powinni promowac kaczora Donalda w koszyczku , a na Boze Narodzenie coca- cole do kolacji….Jedyna promocje to moze zorganizowac LOT – czyli tanie bilety do Polski gdzie Amerykanie i reszta niby- Amerykanow moze zwiedzic, sprobowac Polskiej i regionalnej prawdziwej kuchni i na 100% ja pokochac ( poki jeszcze istnieje )

  Reply this comment
 5. Yaroon
  Yaroon 3 października, 2018, 15:09

  Polska Herbata Loyd jest halucynogenna i została wycofana z całych Czech. O reszcie produktów nie słyszałem. Gdy idę na rynek (we wschodniej Polsce mówią bazar, a na południu targ) to sprzedawcy zapewniają, że produkt jest polski. A swoją drogą, kto będzie za pół litra gorzałki dawał 100 zł. np. za Belvedera…jakiś szpaner albo „forsiaty”. Polacy starają się kupować produkty regionalne i dużym powodzeniem cieszą się jarmarki urządzane w miastach. W Gdańsku Jarmark Dominikański, a w Szczecinie Jarmark Jakubowy. Jakubowy, bo przy katedrze św. Jakuba i nic poza tym sakralnego. Sprzedają wyroby, rękodzieła… widać, że wykonanych przez ludzi ze wsi, przeważnie pasjonatów. Taki towar nie ma nazwy. Ser to ser, a kindziuk to kindziuk. No i ludzie zajadają się pajdą albo skibką, kromką chleba ze smalcem, cebulą i małosolnym ogórkiem. Koniecznie do tego kieliszek „żytniówki”. A ten niemiecki szajs to wy ludzie nie kupujcie, nie bądźcie tępymi frajerami.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*