Polscy studenci z Loyola University w hołdzie papieżowi

Polscy studenci z Loyola University w hołdzie papieżowi

Stowarzyszenie Polskich Studentów na Uniwersytecie Loyoli w Chicago składa się z około 80 członków, którzy są zainteresowani polską kulturą. Większość z należących do stowarzyszenia osób ma polskie pochodzenie, a udział w klubie, jak sami mówią, przypomina im czas spędzony w polskiej szkole. W minioną sobotę spotkali się, by uczcić nadchodzącą kanonizację Jana Pawała II.

Wspólne zdjęcie organizatorów z biskupem Andrzejem Wypychem fot.Artur Partyka

Wspólne zdjęcie organizatorów z biskupem Andrzejem Wypychem fot.Artur Partyka

Zwykle spotykają się raz w miesiącu, aby poinformować o bieżących planach działalności; co miesiąc również sprzedają pączki. Ich celem jest organizowanie takich wydarzeń, które sprzyjałyby lepszemu poznaniu. Na początku każdego roku klub organizuje zabawę na statku na jeziorze Michigan, gdzie gromadzą się studenci ze wszystkich uniwersytetów w Chicago. W tym roku w rejsie wzięło udział blisko 400 osób.

Ostatnim przedsięwzięciem klubu była polska msza i koncert zespołu Lira Singers. Młodzi ze stowarzyszenia w ten sposób chcieli zaakcentować nadchodzącą kanonizację Jana Pawła II.

Zarówno organizacyjnie, jak i logistycznie studencka młodzież zdała egzamin na piątkę. Studentom udało się zaprosić do udziału w sobotnich uroczystościach wicekonsula Roberta Rusieckiego i biskupa Andrzeja Wypycha. Mszę św. dla społeczności akademickiej polskiego pochodzenia odprawił ks. Robert Będziński. Czytania podczas nabożeństwa przygotowali członkowie stowarzyszenia. Po oficjalnej części uroczystości młodzież zaprosiła na poczęstunek, podczas którego była okazja do mniej formalnych rozmów o najbliższych planach działalności.

Studenci ze stowarzyszenia zapraszają wszystkich chętnych do współpracy. Można się z nimi kontaktować przez email: psaloyola@yahoo.com lub na Facebooku facebook.com/polish.loyola

Tekst i zdjęcia Artur Partyka

Cincopa WordPress plugin

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*