Polonijny Woodstock, czyli Juwenalia 2015

ARTP4216

Juwenalia to trzydniowa impreza muzyczna, która odbyła się na zaprzyjaźnionej farmie w Hinckley w stanie Illinois. Na scenie wystąpiło 14 zespołów muzycznych. Liczni fani muzyki mieli okazję posłuchać różnorodnych brzmień, od rapu po heavy metal.

Organizatorzy imprezy Grzegorz Wielgat z G-Sharp Events oraz Tomasz Chmielewski z Liquitt Solutions wraz z przyjaciółmi i zawsze chętnymi do pomocy członkami Sokół Riders zadbali, aby miniony weekend pozostał w pamięci młodemu pokoleniu chicagowskiej Polonii.

Trzydniową imprezę w piątkowy wieczór rozpoczął występ trzech zespołów. Po uczcie muzycznej wyświetlono film “Chłopaki nie płaczą”. Sobotni maraton zaczął się we wczesnych godzinach popołudniowych i trwał nieprzerwanie przez 12 godzin. W tym czasie przez scenę przewinęło się jedenaście grup i wokalistów. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała i bawiła się w takt różnorodnych dźwięków. Nie dochodziło jednak do ekscesów, jakie często mają miejsce na muzycznych koncertach. Duża w tym zasługa klubu motocyklowego Sokół Riders, którego członkowie czuwali nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem imprezy. Niedziela to oficjalne zakończenie Juwenaliów i czas powrotu do szarości dnia powszedniego.

W Juwenaliach wzięło udział blisko tysiąc osób. Setki zdjęć i komentarzy wciąż ukazujących się na portalach społecznościowych są najlepszym dowodem na to, że tego rodzaju plenerowe wydarzenia muzyczne, nawiązujące swoim rozmachem do polskiego Woodstocku, ma wielkie powodzenie, nie tylko u młodej części Polonii.

Należy także wspomnieć o przeprowadzonej zbiórce na walczącego z rakiem Kamila Nowosielskiego. Jego brat, Daniel wraz z grupą przyjaciół, licząc na szczodrość uczestników, cierpliwie zbierali datki do puszek. Jak oficjalnie podała Beata Białos uzbierano 2103 dolary i 76 centów i 10 złotych polskich.

W imprezie wzięły udział następujące kapele: Profusion, Dywersant, No Need To Adjust, Playwood, Black Market Democracy, Autofobia, DJ KaTer, Eon Arc, Cardinal Harbor, Khary Laurent, Hazard, Przystanek Polskie Granie, DJ Delfin oraz DJ Kołel.

Organizatorzy już zapowiadają kolejne, trzecie wydanie Juwenaliów w roku 2016.

Tekst i zdjęcia: Artur Partyka

 • ARTP4235
 • ARTP4216
 • ARTP4033
 • ARTP4251
 • ARTP4450
 • ARTP4100
 • ARTP4003
 • ARTP4025 copy
 • ARTP4011
 • ARTP4028
Categories: Polonia

Comments

 1. mlody
  mlody 31 sierpnia, 2015, 14:32

  Fajna impreza

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*