Polonia uczciła pamięć ofiar Katynia i Smoleńska

Polonia uczciła pamięć ofiar Katynia i Smoleńska

Polonia złożyła w niedzielę w Amerykańskiej Częstochowie hołd ofiarom ludobójstwa katyńskiego i tragedii smoleńskiej. Za informowanie o tym społeczności USA i pracę dla Polski diasporze dziękowali przedstawiciele władz RP i rodzin tragicznie zmarłych osób.

Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak zaznaczył, że zbrodnia katyńska i katastrofa smoleńska są nierozerwalnie wpisane w polską tożsamość. Jak mówił, naród polski podczas drugiej wojny światowej bardzo wiele ucierpiał, tracąc miliony swych obywateli; poległych w lesie katyńskim nazwał symboliczną grupą.

Mordowanie polskiej inteligencji, polskich oficerów przez zaborców było bowiem – zaakcentował – próbą zniszczenia narodu polskiego. Wskazał, że pamięć o zbrodni katyńskiej usiłowano zatrzeć przez lata okupacji komunistycznej w Polsce – albo się o tym nie mówiło, albo mówiło się w sposób kłamliwy. „Dlatego tak ważne było to, co przez lata robiła Polonia dla upamiętnienia zbrodni katyńskiej, tych, którzy tam polegli, dla pokazania też innym mieszkańcom kraju prawdy o zbrodni, bo żeby zrozumieć ówczesną sytuację, trzeba było znać prawdę o Katyniu” – ocenił wiceminister.

Dziedziczak przypomniał, że prezydent Lech Kaczyński w siedemdziesiątą rocznicę zbrodni udał się wspólnie z elitami polskimi do Smoleńska, aby podkreślić, jak ważne było to wydarzenie dla Polaków. Doszło wówczas do strasznej tragedii.

„Historia zatoczyła koło. Historia zatoczyła niestety koło także po wydarzeniach smoleńskich, bo także o Smoleńsku nie pozwalano mówić, próbowano wymiar tego wydarzenia zmniejszyć i zmarginalizować. I znów nasi rodacy za granicą zdali egzamin, zaczęli domagać się prawdy o tym, co się stało” – wskazał wiceminister.

Dziękował on także w imieniu rządu RP mieszkającym w USA profesorom polskim, którzy w sposób profesjonalny wyjaśniali przyczyny tragedii. Dodał, że zrobili to wyłącznie z patriotycznego obowiązku.

W czasie apelu poległych polonijne dzieci i młodzież odczytały nazwiska wszystkich osób, które zginęły w Smoleńsku. Wnuk jednej z nich, Anny Walentynowicz, Piotr, dokonał powtarzanego tradycyjnie od czterech lat na cmentarzu w Amerykańskiej Częstochowie aktu rozsypania ziemi katyńskiej.

„To dla mnie bardzo ważne wydarzenie i niezwykle wzruszające, z kilku powodów. Dlatego, że Polonia zawsze wspierała Polskę, a szczególnie Polonia w Stanach Zjednoczonych, bo jest duża i silna. Pamięć, która jest tutaj przechowywana, i wsparcie są dla mnie niezwykle ważne. W związku z tym także udział w tej uroczystości jest dla mnie ważny i wzruszający. Mam też nadzieję, że Polonia będzie nam dalej pomagała” – powiedziała PAP wdowa po zabitym w katastrofie smoleńskiej admirale Andrzeju Karwecie, Mariola Karweta.

Listy do uczestników uroczystości w siódmą rocznicę katastrofy smoleńskiej oraz 77. rocznicę ludobójstwa katyńskiego wystosowali w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, a także minister obrony Antoni Macierewicz.

Wyrazili wdzięczność Polonii za inicjatywy, by pamięć o tych wydarzeniach była w godny sposób czczona i rozpowszechniana, oraz wysiłki w celu wyjaśnienia prawdy o katastrofie. Dziękowali też za działania w celu umocnienia pozycji Polski w Stanach Zjednoczonych oraz troskę o zachowanie tradycji i kultury przodków.

Minister Macierewicz, powołując się na prace Komisji Badań Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, podkreślał w liście m.in., że „z pewnością rosyjscy nawigatorzy naprowadzali fałszywie TU-154 z prezydentem na pokładzie”. Z pewnością w locie doszło do szeregu awarii, samolot zaczął się rozpadać jeszcze przed minięciem brzozy i „z bardzo dużym prawdopodobieństwem został ostatecznie zniszczony przez eksplozję”.

Przybyły do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown w Pensylwanii kongresmen Brian Fitzpatrick mówił zgromadzonym o nierozerwalnej przyjaźni między USA i Polską. Zapewnił o woli zachowania pamięci o ofiarach Smoleńska oraz kierowaniu się prawdą i faktami, poinformował też o specjalnym zapisie dokonanym z okazji rocznicy katastrofy przez Izbę Reprezentantów USA.

W trakcie uroczystości, w której wzięli udział m.in. weterani, młodzież, organizacje polonijne oraz przedstawiciele polskiej ambasady w Waszyngtonie i konsulatu w Nowym Jorku, poświęcono tablicę dedykowaną ofiarom tragedii smoleńskiej. Złożono wieńce pod Pomnikiem Katyńskim i monumentem smoleńskim.

W programie znalazło się też spotkanie amerykańskich Polaków z rodzinami ofiar Katynia i Smoleńska.

Uroczystość zorganizował m.in. Komitet Obchodów Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego.

Z Doylestown Andrzej Dobrowolski (PAP)

fot.Michael Reynolds/EPA

Categories: Polonia

Comments

 1. Andrzej B
  Andrzej B 24 kwietnia, 2017, 11:33

  Skandalem jest umieszczenie poniższego akapitu przez nasz Dziennik Związkowy bez komentarza.
  Obsesja Smoleńska Pana Macierewicza jest niczym więcej niż właśnie tym: Obsesją dostosowywaną do potrzeb politycznych. Cały Świat i rzesze specjalistów śmieją się z tej obsesji. Nie powinno się jej dawać miejsca tutaj wśród nas. My żyjemy w wolnym świecie a nie w PiSowskim zaścianku….

  Reply this comment
  • zza kałuży
   zza kałuży 24 kwietnia, 2017, 16:14

   „My żyjemy w wolnym świecie a nie w PiSowskim zaścianku….”
   No niby tak, ale proszę weź pod uwagę, że „Dziennik Związkowy” nie sprzedaje się w „wolnym świecie” tylko właśnie w polonijnym zaścianku. Śmiem mtwierdzić, że większość PŁACĄCYCH za egzemplarze DZ to są zwolennicy PiSu. Ja i ty nie liczymy się, bo czytamy internetową, czyli darmową wersję DZ a zatem korzystamy z jego treści NA KRZYWY RYJ. 😉

   Reply this comment
   • Andrzej B
    Andrzej B 25 kwietnia, 2017, 21:55

    Dziennik Związkowy, jak wszystkie inne periodyki, gazety ma czytelników drukowanej części jak i internetowej. Nie widzę sensu dzielenia ich.
    Tak, w rejonie Chicago i Nowego Jorku jest również „Zaściankowa Polonia” skupiona głównie wokół Radia Maryja i ta Polonia popiera PiS ale nie zmienia to faktu, że my pozostali żyjemy w wolnym świecie, czasami trochę groteskowym dzięki naszemu nowemu Prezydentowi…
    Dziennik Związkowy pod nowym kierownictwem próbuje sterować w kierunku szerokiego „normalnego” świata i chwała mu za to… 🙂

    Reply this comment
 2. Ezy
  Ezy 24 kwietnia, 2017, 21:59

  Traf chciał, że smoleńska katastrofa dopadła mnie w czasie wakacji w Paryżu. Telewizja francuska i brytyjska podały informacje o Smoleńsku. Znamienne jest to, że wkrótce po wyrazach żalu i szoku, padły pytania, kto z odrobiną oleju w głowie zabiera do jednego samolotu niemal wszystkich liderów państwa. I te pytania dobitnie świadczyły o tym, co myślą o Polakach.

  Reply this comment
  • zza kałuży
   zza kałuży 25 kwietnia, 2017, 15:10

   Brytyjska i francuska opinia się nie liczy bo Angole to protestanci a Francuzi zrobili rewolucję i się zeświecczyli.
   A poza tym oba kraje nas zdradziły i na paradę nie zaprosiły.
   *
   Poza tym kto wie, czy nie dlatego na nas szczekajom, że z Putinem trzymajom?
   *
   Angole nam Sikorskiego na zlecenie Stalina zamordowały i teraz się nie chcom przyznać. A żabojady na nas pyskujom, cobyśmy cicho siedzieli.
   *
   Nie ma co na nich zwracać uwagi.
   Czołem Wielkiej Polsce!

   Reply this comment
 3. Johnny
  Johnny 24 kwietnia, 2017, 23:24

  Polonia w USA uczcila pamieć ofiar Katynia i Smoleńska. A Was w Polsce tak to boli że aż was skręca ze złości i nienawiści. Wiem wy życzycie wszystkiego co najgorsze Polakom. W Katyniu polegli nasi przodkowie. A was skręca z nienawiści. Was boli ze ktos sklada tym ofiarom kwiaty, czci ich pamiec, ze ktos sie za nich modli.. Zastanowcie sie tylko odrobinę. Czy możemy wierzyc i ufac tym ktorzy w sprawie Smolenska, a wczesniej Katynia tak potwornie nas okłamali. Kłamstwo Katynskie trwalo tyle lat a i do dzisiaj nie poznaliśmy wszystkich szczegółów i całej prawdy. Za tą prawde niektorzy w naszym kraju poniesli najwyzszą ofiarę. Po zapewnieniu wrogiego Polakom rzadu Tuska o zakazie otwierania trumien ruska dzicz ladowala w te skrzynie ciala jak popadnie. Bez sekcji zwłok po dwie głowy po kilkoro rak i nog do jednej skrzyni, zamieniajac ciała. Pety, butelki i smieci w cialach naszych obywateli Polaków.Kim wy wlasciwie jestescie ze im przyklaskujecie? Czy nie pozostała w was chociaz odrobina ludzkiego wspolczucia, przyzwoitości, serca? Czyż nie dosć jeszcze w historii my Polacy ucierpieliśmy od tego rosyjskiego hegemona? Czy mozna im tak ufać? Czy można ufać tym w Polsce którzy murem stoja za naszym wschodnim sasiadem? Gdzie sa oryginaly czarnych skrzynek? Gdzie jest wrak? To wszystko jest przeciez własnoscia panstwa polskiego. My im za to zapłaciliśmydokonujac zakupu samolotu. Skoro tak wszystko jest w porzadku to dlaczego nie przeprowadzono rzetelnego miedzynarodowego śledztwa. Przeciez jezeli oni sa tak uczciwi to te sledztwo tylko to potwierdzi i zamknie raz na zawsze usta takim niedowiarkom jak ja. Daczego władzom w Polsce tak bardzo zależalo na tym aby takiego śledztwa nie bylo. To co zrobili w Polsce bylo tylko powielaniem raportu sledztwa rosyjskiego.Tam na gorze rozgrywaja sie polityczno finansowe interesy mocarstw europejskich i tego wschodniego ktory ma ambicje imperialne, ktory potrafi dbac o swoj interes. Tak jestem z Poloni amerykanskiej i jestem z tego dumny. Doskonale znam swoj ojczysty kraj i chce dla niego tylko dobra. Z doswiadczenia i obserwacji Amerykanow moge smialo stierdzic ze swiadomosc i uczucia patriotyczne sa u nich na duzo wyzszym poziomie od waszego pomimo ich uboższej histori, tradycji i kultury, Wy tylko umiecie pluc jadem na wszystko co jest zwiazane z Polską i tymi ktorzy ja kochaja i upominaja sie w slusznej sprawie. Mozecie sobie mowic ze to oszołomy, pisowcy, sekta i wszystkie mozliwe epitety. Mozecie nas obrazac i wysmiewac, My nie przestaniemy mowic i dopominac sie prawdy.. A kazdy ktoremu w sercu pozostalo jeszcze odrobinę uczuc, wspolczucia, empatii i zwyklej ludzkiej przyzswoitosci w głebi duszy przyzna nam racje.

  Reply this comment
  • Andrzej B
   Andrzej B 25 kwietnia, 2017, 21:28

   Jasiu…
   Co ma piernik do wiatraka. Ja nie pisałem o Katyniu! Pisałem o skandalicznie przeprowadzonej i wymyślonej bezsensownej wycieczce do Smoleńska Lecha Kaczyńskiego a przede wszystkim o koszmarnej postaci – Macierewiczu.
   Nie sądzę abym był odosobniony w moim osądzie tej wyjątkowej kreatury.
   Jest to człowiek, który jest głównym odpowiedzialnym za wywołanie wojny Polsko-Polskiej opartej na tragedii Smoleńskiej. To ten KRETYN zamienił wypadek w narzędzie do wprowadzenia obłędnej teorii zamachu. W ten sposób zdołal przekonać część ludzi, głównie najprymitywniejszych, że był to zamach zorganizowany przez siły powiązane z Premierem Tuskiem i PO. Takich ludzi, odpowiedzialnych za zamach na „Najwspanialszego Prezydenta Wszechczasów” trzeba nienawidzieć! W ten sposób wprowadzili NIENAWIŚĆ do polityki. Zmobilizowali wokół siebie ludzi, których łączyło jedno – nienawiść. Ta grupa stała się żelaznym elektoratem tej partii.
   A czyjaś wiara w to, że Premier Polski razem z grupą współpracowników i przy pomocy obcego mocarstwa organizuje zamach na Prezydenta, a potem SETKI POLAKÓW prowadzących dochodzenie ukrywa ten fakt przed narodem to jest chyba już skończonym idiotą.
   Moim zdaniem jest on agentem obcego mocarstwa!
   Beztroska polityka poprzedniego rządu doprowadziła do tego, że w rzeczywistości w Polsce obecnie rządzi cała ekipa realizująca imperialne zakusy Rosji w otoczce antyeuropejskiego nacjonalizmu. Przy okazji doprowadzają do skundlenia społeczeństwa…

   Reply this comment
   • zza kałuży
    zza kałuży 25 kwietnia, 2017, 22:32

    Żaden z elementów tego planu (podzielenia społeczeństwa i robienia z ludzi członków sekty smoleńskiej) nie byłby możliwy bez dobrotliwego błogosławieństwa miłościwie nam panującego Kościoła katolickiego. Jak ktoś ma jeszcze wątpliwości co do rzeczywistej roli świętego Wojtyły to musi posłuchać jego mowy dziękczynnej do bozi za utworzenie Radia coMaryja.

    Reply this comment
 4. RP
  RP 25 kwietnia, 2017, 10:32

  Jasko, wiekszosc myslacych ludzi nie skreca z nienawisci „bo Polakom zle zycza”, tylko dlatego ze na na chama wciskaja ludziom ciemnote. Pomysl za siebie. Pamietasz katastrofe wojskowej Casy, zdaje sie 2 lata wczesniej, przed Tupolewem? Kiedy pijani generalowie na slepo „ladowali”? Nic to nie nauczylo, nikogo w Lotnictwie. Za ta katastrofe powinien wyleciec general ktory w Katyniu namawial do ladowania tamtejszych pilotow. Wiesz kto go uratowal przed degradacja? Wlasnie Lech. Strasznie za to zaplacil. Teraz przestan slepo wierzyc w krasnoludki i sierotke Marysie, a zacznij w fakty i rzeczywistosc. Macierewicz juz dawno powinien byc w domu dla oblakanych, nie rozumiem dlaczego pis niszczy swoja pozycje tym czlowiekiem oraz slepym wymyslaniem teori spiskowych.

  Reply this comment
 5. Yankes
  Yankes 25 kwietnia, 2017, 23:44

  Andrew…chlopie wolnego swiata Nie idz droga wszystkowiedzacego i zawsze majacego racje Normalsa – bo tylko on tak mysli a jest imbecylem – czyli czlowiekiem uposledzonym umyslowo w stopniu znacznym Johnny w sposob bardzo kulturalny przedstawil liste zyczen oraz prawd ktore chcialby On i wielu mu podobnych poznac a ty wyjezdzasz z ” zasciankowa Polonia” wokol Radia Maryja , szerokim normalnym swiatem ( ktorego oczywiscie ty jestes tylko elementem), kretynem i nienawiscia Kto tu ( na tym forum) jest kolem zamachowym np nienawisci?… Andrew, czy moze lepiej Andrzeju B. Pozdrawiam

  Reply this comment
  • Normals
   Normals 26 kwietnia, 2017, 02:17

   Diagnozę o chorobie umysłowej Normalsa postawił znany fachowiec doktor nauk wszelakich i dyplomowany znawca tematów wszystkich profesor Yankes 😉 Tak w przerwie między jogą a pracą ze zwierzętami w zagrodzie zapewne te głębokie przemyślenia cie naszły Yankes?Miło mi ,że tak dużo i intensywnie o mnie myślisz ,chciałbym odpisać że mam tak samo ale musiałbym skłamać.Kiedy jednak wspominasz o mnie w swoim komentarzu nie omieszkam cię pozdrowić środkowym palcem kaznodziejo z Koziej Wólki (przepraszam Kozią Wólkę)

   Reply this comment
  • Andrzej B
   Andrzej B 27 kwietnia, 2017, 00:40

   Yankesie (Od Janka?)…
   Twój imiennik (Jan?) napisał kulturalną listę życzeń:
   „Po zapewnieniu wrogiego Polakom rzadu Tuska…” – Może to dla Ciebie kultura – dla mnie oszczerstwo! Donald Tusk jest jednym z najwybitniejszych i najlepszych POLSKICH polityków ostatnich 20 lat.
   „… o zakazie otwierania trumien ruska dzicz ladowala w te skrzynie ciala jak popadnie. Bez sekcji zwłok po dwie głowy po kilkoro rak i nog do jednej skrzyni, zamieniajac ciała. Pety, butelki i smieci w cialach naszych obywateli Polaków.Kim wy wlasciwie jestescie ze im przyklaskujecie? Czy nie pozostała w was chociaz odrobina ludzkiego wspolczucia, przyzwoitości, serca? Czyż nie dosć jeszcze w historii my Polacy ucierpieliśmy od tego rosyjskiego hegemona? Czy mozna im tak ufać?” – NIE – nie można, są bałaganiarzami i nie zrobiliby tego lepiej w stosunku do swoich – ale to nie ma nic wspólnego z przyczyną wypadku – to jest skutek.
   „Czy można ufać tym w Polsce którzy murem stoja za naszym wschodnim sasiadem? Gdzie sa oryginaly czarnych skrzynek? Gdzie jest wrak?” – Po zorientowaniu się, że ich agent- niejaki Macierewicz wywołal wojnę Polsko-Polską stało się oczywistym, że oddanie skrzynek i wraku Tupolewa w ręce Polskie utrąci argumenty Macierewiczowi – imperialne interesy Rosji wymagają aby ta wojna toczyła się dalej – nie dostaniemy Tupolewa… trudno to zrozumieć?
   „…dlaczego nie przeprowadzono rzetelnego miedzynarodowego śledztwa” – Przeprowadzono rzetelne śledztwo! – Najlepsi POLSCY fachowcy wzięli w nim udział. ńie widziałem nigdzie w żadnym poważnym źródle żadnych zastrzeżeń – natomiast fachowe pisma lotnicze wyśmiewają się z „Ekspertyzy Berczyńskiego”, który zresztą już zwiał z Polski.
   Utrzymywanie stanu wojennego w Polsce o Smoleńsk jest wyłącznie politycznym zabiegiem mającym wzbudzać nienawiść i Polacy (przynajmniej Ci mądrzejsi) już dawno powinni to wiedzieć …
   Przedstawiłem się jako Andrzej B więc skąd Ci się wziął Andrew?

   Reply this comment
   • Normals
    Normals 27 kwietnia, 2017, 16:51

    Brawo Andrzeju wreszcie jakis glos rozsadku wsrod rozhisteryzowanych fanatykow i wyznawcow religii smolenskiej, obawiam sie ze jednak nie dotrze do zindoktrynowanych klamstwem smolenskim umyslow PISlamistow.Mozesz przedstawiac dowody, fachowe ekspertyzy wykonywane przez autorytety w dziedzinie lotnictwa ale to na nic. Zawsze w kazdym spoleczenstwie znajdzie sie grupa, ktora uwierzy emocjonalnym wystapieniom Macierewicza i eksperymentom z puszek i parowek bardziej niz twardym dowodom i fachowym ekspertyzom, ktorych zapewne nie sa w stanie zrozumiec.I to jest wlasnie twardy elektorat PIS, ktory pojdzie za nimi w ogien nie zwazajac na nic. Bezrozumni, bezkrytycznie wierzacy swoim idolom i slepi na jakiekolwiek merytoryczne argumenty.Zgadzam sie z toba, ze temat katastrofy smoleńskiej nigdy nie bedzie wyjasniony przez PIS, bo to oznaczaloby koniec tej partii ktora na klamstwie smolenskim zbudowala swoj kapital polityczny i elektorat.Im chodzi o to zeby gonic kroliczka a nie zeby zlapac kroliczka. Kaczynski od 7 lat na miesiecznicach co miesiac powtarza ten sam frazes formulowany na dziesiatki sposobow ” jestesmy coraz blizej prawdy ” i co? I nic. Prawda jest juz znana od dawna ale skoro mozna ugrac cos na grobach ofiar katastrofy smolenskiej, cyniczny i arogancki Kaczynski nie zawaha sie przed niczym. Ty to wiesz, ja to wiem ale to jest nie do ogarniecia dla plytkich umyslow PISlamistow.Oni sa niczym parafianie ksiedza pedofila zlapanego na goracym uczynku.Beda go histerycznie bronic do samego konca mimo dowodow, mimo zeznan ofiar i tak powiedza, ze to niemozliwe i zadna sila ich nie przekona.Taka mentalnosc tej grupy spolecznej i nic na to nie poradzisz. Brak edukacji, brak swiadomosci politycznej, elementarny brak znajomosci faktow politycznych i historycznych, do tego propganda nierownosci spolecznych i podsycanie wartosci nacjonalistycznych, kreowanie atmosfery nieustannej walki z wyimaginowanym wrogiem. Tak robili kiedys faszysci i komunisci tak dzis robi PIS.Oni ciagle walcza z komuna, ktorej w Polsce nie ma od blisko 3 dekad a ostatnie niedobitki komunistow ochocza zasilaja szeregi PIS, wszedzie widza zamachy, spiski, UB,SB i KGB razem wziete . Tak sie tworzy dyktatury tylko, ze ciemny narod tego nie dostrzega. Stad mamy potem takie kaleki umyslowe jak Yankees i jemu podobni.

    Reply this comment
   • Paris
    Paris 28 kwietnia, 2017, 02:06

    Nie wiem po co panowie strzępicie język na tych PiSakowych oszołomów.

    Reply this comment
    • Normals
     Normals 28 kwietnia, 2017, 14:13

     Tak jak pisalem w moim komenarzu, nie ma szans zeby towarzysze -wielbiciele jedynej slusznej partii PIS zrozumieli sytuacje polityczna w Polsce bo to jest ponad ich mozliwosci intelektualne i wymaga samodzielnego myslenia oraz prawdlowych procesow poznawczo heurystycznych a na wlasnie na takich frustratach bazuje dzis PIS.Miernych, biernych ale wiernych. Nie bede rozwijal tematu bo za chwile rolnik, mysliciel i jogin w jednej osobie, guru polskich chlewow i obor Yankees znowu bedzie stawial swoje zabawne diagnozy i wysylal mnie a to do burdelu a to do kosciola.

     Reply this comment
 6. Johnny
  Johnny 27 kwietnia, 2017, 20:34

  Wow, wow, wow! Rozhisteryzowani fanatycy, wyznawcy religii smolenskiej, zindoktrynowane klamstwem smolenskim umysy PISlamistow. . Bezrozumni, bezkrytycznie wierzacy swoim idolom i slepi na jakiekolwiek merytoryczne argumenty, plytkie umysly PISlamistow, parafianie ksiedza pedofila zlapanego na goracym uczynku, brak edukacji, brak swiadomosci politycznej, elementarny brak znajomosci faktow politycznych i historycznych, ciemny narod, kaleki umyslowe. Tylu epitetow uzyłes. Kto tutaj podsyca do nienawiści i wojny polsko-polskiej.
  Solą w oku jest dla was ze czesc spoleczenstwa nie wierzy w bajeczki o pancernej brzozie, i ten kit – papkę dla upośledzonych umyslowo ktory banda pseudofachowcow pod dyktando Anodiny wam sprzedała.
  Tych samych powyższych epitetow mozna smiało uzyc do was.
  Normals środkowy palec dla ciebie. Bredzisz jak bys był poddany lobotomii. Przydałąby sie tez długofalowa terapia choroby dwubiegunowej.

  Andrzeju B, czy masz dowody na to ze imperialne zakusy Rosjan sa przyczyną tego ze nie zwrocili oni nam wraku, czy tez czarnych skrzynek? Jeżeli masz to przedstaw je. Czy moze to sa twoje wymysly oparte na ideologii ktora wyznajesz i twojej sympatii politycznej.
  Wy wymyslacie najgorsze wyzwiska dla osob ktore dążą do umiedzynarodowienia śledztwa ktore jeszcze trwa. To wy szerzycie nienawiść i podsysacie do podziału Polaków.
  Czy tragedia ktora sie wydarzyła i śmierć 96 osób ,czy to nie zasługuje na kolejna ekspertyze, drugą a nawet 10 opinie? Czy panstwo polskie nie jest tego winne rodzinom ofiar? Dlaczego z uporem maniakalnym oczerniacie osoby ktore nie wierza w bajeczki jakie komisja Millera przedstawila Polakom a ktore byly kopią raportu MAK?. Dlaczego pominieto tyle istotnych faktów i nie wlaczono ich do sledztwa? Dlaczego tyle osob zwiazanych ze smolenskiem popelnilo samobojstwa lub zginelo w niewyjasnionych okolicznosciach?
  Szkoda energii na was. Wy i tak pozostaniecie wierni swojej partii POpaprańców.

  Reply this comment
 7. Yankes
  Yankes 28 kwietnia, 2017, 01:03

  Andrzeju B – Bardzo milo ze dostrzwgles subtelna roznice miedzy Jan a Jasiu… w pisaniu postow do Jonnego Jezeli chodzi o skrot Yankesa pochodzi od …Hansa Klosa – czyli mozesz pisac jak chcesz To w kwesti formalnej W kwesti zasadniczej nie ma mozliwosci dyskusji albowiem ” Donald Tusk jest jednym z najwybitniejszych i nalepszych POLSKICH politykow ostatnich 20 lat” diametralnie rozni sie od Donald Tusk jest jednym najwybitniejszych CWANIAKOW Polskich pseudopolitykow Twojej tezie nie pomaga poparcie miejscowego imbecyla – Normalsa- , ktory mial podac sie terapii , ale sie miga Doradzalem kosciol, bar lub burdel ale musi zwiekszyc ilosc wizyt bo tez kicha PS Andrzeju B -polecam sledzic kariere Wiceministra Spawiedliwisci Patryka Jaki bo moze to sa zalazki nowej ( prawej ) klasy politycznej w Polsce Pozdrawiam

  Reply this comment
 8. Yankes
  Yankes 30 kwietnia, 2017, 00:12

  Normals – jutro deszczowy dzien… polecam ” Ucho prezesa” nr 13 pt Histeria totalnej opozycji ( to ci z sejmu) Opozycja z poza sejmu ( SLD – Kalisz, Zemke , Czarzasty,Wenderlich) pikietuje przed sejmem przeciwko ustawie dezubekizacyjnej. Twoj KOD splynol tam gdzie jego miejsce w … nicosc Kto w Polsce ma przejadz wladze? Po co ? Za dwa lata prawica bedzie miala jeszcze wieksze poparcie – w Polsce dzieki debilnej ( calej ) opozycji . W Chicago miedzy innymi dzieki tobie ( bedziesz w koncu doceniony) i tym bredniom ktore piszesz Lepiej napisz jak bylo na masazu w …agencji

  Reply this comment
 9. sailor
  sailor 30 kwietnia, 2017, 07:25

  Yankes pochodzi od tego, że twój znajomy cię tak nazywał.

  Reply this comment
 10. sailor
  sailor 30 kwietnia, 2017, 07:26

  Co nie chwyta/styka w sieci.?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*