Polonia razem dla Zosi

Polonia razem dla Zosi

Polonia razem dla Zosi, to hasło piątkowej akcji charytatywnej, która odbyła się w Totu Cafe. Pochodząca z Lipnicy Wielkiej koło Orawy Zosia Steczko nagle zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Ta osoba z “sercem na dłoni”, matka trojga dzieci, biorąca udział w wielu polonijnych inicjatywach, teraz sama potrzebuje pomocy. Obecnie jest w trakcie leczenia, przyjmuje chemię i czeka na przeszczep szpiku kostnego.

Organizatorzy akcji od lewej: Magda Wiech, Edyta Raj, Tomasz Legutko, Natalia Zarycka fot.Artur Partyka

Organizatorzy akcji od lewej: Magda Wiech, Edyta Raj, Tomasz Legutko, Natalia Zarycka
fot.Artur Partyka

Impreza mająca wesprzeć ją finansowo i duchowo – zakończyła się sporym sukcesem. Współorganizatorka spotkania, Magda Wiech, wyraziła swoje ogromne podziękowanie dla wszystkich hojnych sponsorów, wspaniałych wolontariuszy, gwiazd polonijnej sceny artystycznej oraz dla gości, którzy swoim przybyciem, datkami i udziałem w loterii przyczynili się do zebrania ponad 5 tysięcy dolarów na dalsze leczenie Pani Zosi.

Należą sie także duże słowa podziękowania dla polonijnych zespołów muzycznych: Marunia Blues, Playwood i kapeli góralskiej, które swoimi występami uświetniły tę kolejną charytatywną akcję Polonii.

W Wells Fargo Bank utworzono konto o nazwie Zofia Steczko, na które można przekazywać swoje finansowe wsparcie. Wszyscy zainteresowani pomocą mogą uzyskać więcej informacji dzwoniąc do Magdy Wiech pod numer telefonu: 773.240.0165.

Tekst i zdjęcia Artur Partyka

Cincopa WordPress plugin

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*