Polonia Calendar – nowa inicjatywa wydziału stanowego KPA

Polonia Calendar – nowa inicjatywa wydziału stanowego KPA

Nowa inicjatywa wydziału stanowego Kongresu Polonii Amerykańskiej – Polonia Calendar – została zaprezentowana podczas spotkania w Konsulacie Generalnym RP 12 czerwca w Chicago.

W piątkowy wieczór w Konsulacie Generalnym RP odbyło się robocze spotkanie, któremu przewodniczył konsul generalny RP Piotr Janicki. Zebranie poświęcone było działalności, koordynacji i współpracy Polonii w metropolii chicagowskiej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji i organizacji polonijnych.

Tematem przewodnim był nowy projekt przygotowany przez wydział stanowy Kongresu Polonii Amerykańskiej – Polonia Calendar, czyli kalendarz wydarzeń polonijnych. Pomysł inicjatywy zrodził się rok temu w konsulacie podczas spotkania związanego z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki staraniom prezesa KPA na stan Illinois, Michaela Mirosława Niedzińskiego, oraz dyrektora wykonawczego tej organizacji, Romana Korczaka od czerwca tego roku projekt kalendarza jest dostępny na stronie internetowej Kongresu (www.pacillinois.org/calendar/).

Podczas spotkania Roman Korczak zapoznał zgromadzonych gości ze szczegółami inicjatywy kalendarza, który ma na celu służyć naszej społeczności w celu koordynacji i rozpowszechnianiu imprez i wydarzeń polonijnych. Kalendarz jest dobrym i prostym narzędziem zarówno dla organizatorów, którzy drogą e-mailową mogą przesłać informacje dotyczące ich przedsięwzięcia na adres: pacil@sbcglobal.net (zakładka: contact) oraz dla potencjalnych uczestników, którzy w szybki i prosty sposób mają możliwość zapoznać się z wydarzeniami polonijnymi.

Obecnie projekt ten skierowany jest głównie do organizacji i instytucji polonijnych działających w stanie Illinois, ale pomysłodawcy mają w planach rozszerzenie kalendarza na sąsiadujące stany, a w dalszej przyszłości odleglejsze rejony.

Choć dopiero teraz poinformowano oficjalnie o inicjatywie, to wydział stanowy KPA pracuje nad nią od około roku, a wiele polonijnych instytucji i organizacji już z niej korzysta.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Oskiera

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*