Polka zaginiona po zamachach w Brukseli

Zaginiona Janina Panasewicz fot.Stowarzyszenie SOS Bruksela Facebook

Zaginiona Janina Panasewicz fot.Stowarzyszenie SOS Bruksela Facebook

Stowarzyszenie SOS Bruksela asbl, organizacja wolontariuszy udzielających pomocy belgijskiej Polonii w nagłych sytuacjach losowych, poinformowało na swoim profilu na Facebooku o poszukiwaniach Polki zaginionej po zamachach w Brukseli.

61–letnia Janina Panasewicz była najprawdopodobniej w metrze podczas zamachu. Oto treść apelu, który znalazł się na stronie facebookowej organizacji:

ZAGINIONA wczoraj 22 marca.2016 najprawdopodobniej w metrze podczas zamachu…. Rodzina Pani Janiny Panasewicz (l. 61) zwróciła się do nas z tym dramatycznym apelem: wiedza już ze 99% mama znajdowała się w tym przeklętym pociągu metra … ale nadal nie ma jej na żadnej z list – ani wśród ofiar ani wśród rannych. Wszystkie konieczne działania (z władzami belgijskimi, czerwonym krzyżem i polskim konsulatem) są w toku – ale jednak pozostaje płomyk nadziei ze ktoś z Państwa mógł Panią Janine spotkać – a może widział ja w jednym z wielu szpitali gdzie trafili ranni (w kilku miastach w Belgii…), może słyszał lub wie o rannej, nieprzytomnej, niezidentyfikowanej kobiecie… Za wszelkie informacje będziemy wdzięczni zarówno my jak i rodzina. Pani Janina ma świeżą bliznę po operacji tarczycy oraz bliznę na plecach – napisano w komunikacie, który zamieszczamy z zachowaniem oryginalnej pisowni.

(tz)

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*