Polka aresztowana pod zarzutem śmiertelnego potrącenia Tomasza Radke

Polka aresztowana pod zarzutem śmiertelnego potrącenia Tomasza Radke

Irena Biskup została aresztowana pod zarzutem śmiertelnego potrącenia Tomasza Radke na przejściu dla pieszych w podchicagowskim Norridge. Kobieta stanie przed sądem 24 marca.

Jak poinformowała policja w Norridge 69-letnia Polka została aresztowana w poniedziałek rano. Sędzia wyznaczył kaucję wysokości 75 tys. dolarów.

Do tragedii doszło 20 lutego około godz. 23.15 w okolicy 7800 W. Lawrence Avenue w Norridge k. Chicago. Fatalnej nocy Tomasz Radke przechodził przez jezdnię na przejściu dla pieszych, gdy potrącił go samochód. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku.

Nagła śmierć 35-letniego Tomasza Radke zaszokowała jego bliskich, którym trudno pogodzić się ze stratą. − Zginął w chwili, gdy wszystko w jego życiu było na dobrej drodze; założył własną firmę i zamierzał kupić dom − mówi nam Karol Malinowski, długoletni przyjaciel nieżyjącego i kolega po fachu, parkieciarz.

Radke poniósł śmierć po wyjściu z domu naszego rozmówcy, gdzie spędził wieczór w gronie przyjaciół.

Jak nam powiedział Malinowski polonijni parkieciarze sfinalizują zamówienia, których Radke nie zdążył wykonać. Dodatkowo Malinowski uczestniczy w organizowaniu pomocy finansowej dla rodziny nieżyjącego przyjaciela. − Za każdą pomoc z dobrego serca będziemy wdzięczni, nie tylko za finansową − podkreśla.

Więcej na temat szczegółów aresztowania domniemanej sprawczyni wypadku szukaj w „Dzienniku Związkowym”.

(ao, tz)

Zdj. Irena Biskup fot.policja w Norridge

Categories: Polonia

Comments

 1. Frank
  Frank 2 marca, 2016, 18:38

  Nikos uwazaj bo kazdemu sie moze cos przydazyc w zyciu Nie oceniaj ludzi bo kiedys ludzie osadza ciebie Kobieta ma 69 lat moze niedowidzi albo ma inne klopoty ze zdrowiem Zle zrobila ale swiat nie jest czarno bialy

  Reply this comment
  • Sylwia
   Sylwia 3 marca, 2016, 13:02

   Głupota! Nie można zostawić człowieka bez pomocy i koniec kropka . wiek nie ma tu znaczenia! Jak się dobrze nie widzi to znaczy , że czas na komunikację cta!

   Reply this comment
   • Mta
    Mta 31 marca, 2016, 17:26

    dokladnie Sylwia. To ze stara to co znaczy ze trzeba sie zlitowac?? do sadu na rozprawsze pierwsza przyszla zadowolona i teraz mowi ze jest niewinna. Nie zostawia sie tak kogos na ulicy i odjezdza… Bylby to wypadek jesli by zadzwonila na policje , udzielila pomocy, ale nie, ona zabila osobe i niech teraz za to odplaci

    Reply this comment
 2. bella
  bella 3 marca, 2016, 12:19

  Wypadek to nie znaczy zeby kogos mieszac z blotem

  Reply this comment
 3. Frank
  Frank 3 marca, 2016, 22:02

  Nigdzie nie pisza czy ofiara i sprawca byli trzezwi bo jak wiadomo my Polacy przodujemy w statystykach

  Reply this comment
 4. Dziadek
  Dziadek 3 marca, 2016, 22:05

  Sylwia zobaczymy co powiesz w jej wieku musisz byc mloda bo zazwyczaj starsi maja wiecej rozumu niz ty

  Reply this comment
  • mta
   mta 31 marca, 2016, 17:30

   dziadu ales ty niemadry jak na swoj wiek. Taka madra byla ta kobieta jadac tak szybko , zabijajac czlowieka i uciekajac. Normalnie nagrode Nobla na oby dwu wam .

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*