Polacy ofiarami śmiertelnych wypadków

Do dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem osób noszących polskie nazwiska doszło w ciągu ostatniego tygodnia w okolicach Chicago. Dwóch młodych mężczyzn zginęło 17 i 22 kwietnia.

Mikolai Wilson Laszczewski fot.legacy.com

Do pierwszego wypadku doszło w środę, 17 kwietnia. Mikolai Wilson Laszczewski z Chicago poniósł śmierć dokładnie w dniu swoich 24 urodzin. Jadący motocyklem Laszczewski zginął w wyniku kolizji w jeepem wranglerem w South Edgebrook, w okolicy 6000 South Caldwell Avenue. Miłośnik motocykli i samochodów, absolwent St. Partick High School w Chicago i zdolny student Universal Technical Institute o profilu samochodowym i technologii industrialnej, marzył o pracy w koncernie Tesla. Mikolai Wilson Laszczewski polskie korzenie i nazwisko odziedziczył po matce, Kristen Laszczewski, i dziadkach – Grace i Richardzie Laszczewskich z Monticello w Indianie.

Sławomir Sokół fot.GoFundMe

Do drugiego wypadku zakończonego śmiercią Polaka doszło na torach w Elmwood Park. W poniedziałek, 22 kwietnia, około 7:30 rano pod kołami pociągu Metra zginął 31-letni Sławomir Sokół. Zginął w drodze do pracy przechodząc przez tory w okolicy 7600 West Grand Avenue. Krewni i przyjaciele zorganizowali fundusz na pokrycie wydatków związanych z pogrzebem. Polonija społeczność Elmwood Park opłakuje Sokoła opisując go jako kochającego syna, opiekuńczego starszego brata, wspaniałego przyjaciela i współpracownika.

(ar)

Categories: Polonia

Comments

 1. Andrzejznj
  Andrzejznj 25 kwietnia, 2019, 21:04

  Nie szkoda ich ani troche. Jak mozna wpasc pod metro?

  Reply this comment
  • Redneck
   Redneck 27 kwietnia, 2019, 18:46

   Jak mozna zrobic takiego barana?

   Reply this comment
  • Tomek
   Tomek 27 kwietnia, 2019, 23:05

   Ciekawe jak by twoj bliski zginol Na motocyklu lub Na torach czy tez by nie bylo tobie ich szkoda Debilu

   Reply this comment
  • Tiina
   Tiina 28 kwietnia, 2019, 02:24

   @Andrzejznj Życzę tobie największej tragedii. Mam nadzieje ze twojej rodzinie tez „nie będzie szkoda ani troche” 🙂 Jak masz czelność nawet tak pisać. Zachowanie porażka. Tyle w temacie..

   Reply this comment
  • Tiina
   Tiina 28 kwietnia, 2019, 02:28

   @Andrzejznj życzę z całego serca tobie takiej tragedii. Mam nadzieje ze twojej rodzinie i znajomym tez nie będzie szkoda ciebie. 🙂 jak masz czelność nawet coś takiego wypisywać. Człowiek porażka..

   Reply this comment
 2. Jozia
  Jozia 26 kwietnia, 2019, 22:39

  Mysle ze pattrzyl w telefon

  Reply this comment
 3. Adi
  Adi 27 kwietnia, 2019, 21:40

  Szkoda coraz.mniej naszych szkoda mlodych ludzi

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*