Pokaz filmu „Smoleńsk” w Waszyngtonie

fot.materiały dystrybutora

fot.materiały dystrybutora

W Waszyngtonie odbył się w czwartek, zorganizowany przez ambasadę RP w Stanach Zjednoczonych, pokaz filmu „Smoleńsk” w reżyserii Antoniego Krauzego. Wcześniej podobne pokazy tego filmu odbyły się w Chicago i Nowym Jorku.

Na projekcji w kinie Landmark Theater Bethesda Row Cinema zgromadziło się ok. 120 osób, głównie Amerykanów polskiego pochodzenia. Na zakończenie pokazu widzowie nagrodzili film brawami.

Bezpłatny pokaz zorganizowała polska ambasada. Przed projekcją ambasador Piotr Wilczek ocenił, że film jest „artystyczną wizją” reżysera Antoniego Krauzego na temat wydarzeń wokół 10 kwietnia 2010 roku – katastrofy prezydenckiego samolotu, który leciał do Smoleńska. Zwrócił uwagę, że w USA powstają liczne filmy o nagłej śmierci prezydenta Johna Kennedy’ego, która wstrząsnęła amerykańskim narodem, inspirując do tworzenia licznych teorii i interpretacji artystycznych. Natomiast w Polsce powstał dopiero pierwszy film o śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego i towarzyszących mu osób.

Ambasador tłumaczył, że nie powinno nikogo dziwić, iż Polacy wciąż mają pytania dotyczące wydarzeń wokół katastrofy prezydenckiego samolotu sprzed ponad sześciu lat. „Powtarzając oficjalne rosyjskie stanowisko, które dominowało od dnia katastrofy, niektóre media naciskają, że samolot wojskowy z 96 osobami na pokładzie (…) spadł na ziemię z powodu błędu pilota. Ale ci, którzy promują takie wyjaśnienie, zapominają, że scenariusz o błędzie pilota pozostaje jedną z wielu teorii, którym nigdy nie towarzyszyła najmniejsza wskazówka prawdziwego dowodu” – powiedział.

Po pokazie, w rozmowie z polskimi dziennikarzami Wilczek dodał, że organizując wydarzenie, chciał przekazać Amerykanom i Amerykanom polskiego pochodzenia, że katastrofa w Smoleńsku „była podobną tragedią” jak śmierć Kennedy’ego, „a nawet większą, bo to była śmierć wielu wybitnych Polaków i przywódców”, ale – jak zaznaczył – wciąż nie została wyjaśniona z powodu m.in. braku niezależnego międzynarodowego śledztwa.

Po pokazie odbyła się debata z udziałem prof. Dariusza Kosińskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prof. Krzysztofa Koehlera z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Z Waszyngtonu Inga Czerny (PAP)

Categories: Polonia

Comments

  1. diwron
    diwron 2 grudnia, 2016, 14:49

    Wiele spraw dotyczących katastrofy może wyjaśnić sam J.Kaczyński, ale nie chce i nie wiadomo czy kiedykolwiek to zrobi. Jest moralnie odpowiedzialny za katastrofę i aby zagłuszyć swoje sumienie „spuścił ze smyczy” Maciarewicza i innych idiotów, którzy ciągle wymyślają nowe teorie spiskowe. Wmawianie Polakom, że to był zamach i dawanie do zrozumienia, że przyczynił się do tego Tusk na spółkę z Rosjanami ma na celu dokonanie nieodwracalnych podziałów w społeczeństwie i stworzenie dla siebie znaczącej bazy wyborczej. Bardzo to przypomina postępowanie demokratów w USA, którzy od lat twierdzą, że republikanie to rasiści i homofobi (historia dowodzi wręcz czegoś odwrotnego) i postępowanie samego Obamy, który w ostatnim wywiadzie dla magazynu Rolling Stone stwierdził, ze przyczyną ostatniej porażki demokratów jest Fox News (demokraci i Obama, mają w kieszeni 80% prasy i pozostałe networki TV i nie mogą przekonać Amerykanów do swoich utopijnyjch programów). Jak bardzo polska piskomuna jest podobna do amerykańskiej komuny (demokratów).

    Reply this comment
  2. gisna
    gisna 2 grudnia, 2016, 18:04

    Wypadek lotniczy pod Smoleńskiem pozwolił wrócić z niebytu politycznego dla Maciarewicza. Ten zapomniany polityk o lewicowych…tak, tak…lewicowych (socjalistycznych) poglądach dzięki katastrofie (i tu pasuje wyraz dzięki) wrócił na polityczne salony. Wiedział, że tą kartą może dużo ugrać, więc grał. Taktyka dosyć prosta. Wiem kto to zrobił ale tak do końca nie powiem -czyli siała baba mak…itd. Dawał do zrozumienia, że zrobili To Rosjanie do spółki z Tuskiem i Merkel. Potek ktoś od niego silniejszy powiedział, żeby od Merkel odczepił się, więc się odczepił. Na czas wyborów Kaczyński sprytnie schował go aby nie drażnić wyborców, gdyż Polacy w większości mają dosyć tego tematu. (Tak mi napisał kiedyś szanowny pan z Uniwersytetu Szczecińskiego dr.Jarun) Revenons à nos moutons! (fr., powróćmy do naszych baranów,) Maciarewicvz cynicznie wykorzystuje łatwowierność ludzi w teorię spiskową. Wątpię aby sam w to wierzył. Razem z Kaczyńskim urządzają cyrk zwany miesięcznicą i to od 6 lat. Nie mogą zawieść „swoich wyznawców”, poza tym bliźniak przeżywa to inaczej, czuje się winny śmierci brata i chce u (śp Lechowi) jakoś to wynagrodzić. Oczywiście dobrał sobie miernoty, 3 ligę, jakieś powiatowe badziewie, które wie, że bez prezesa Jarka nic nie znaczą. Trzymają się kurczowo prezesa, nadskakują mu, spełniają z wyprzedzeniem jego myśli. Tak powstaje mała tyrania. A prezes uwielbia intrygi, kopnąć kogoś pod stołem, „haka” podłożyć i jest cierpliwy. Czekał na wygranie 20 lat i doczekał. Teraz ma manekinów, którymi steruje…kukiełki. Niczego wielkiego nie dokona, podobnie jak jego śp. brat. Upaja się władzą i głaszcze kota.

    Reply this comment
  3. gisna
    gisna 2 grudnia, 2016, 18:05

    A Polonia w Chicago, no cóż…dno i wodorosty 🙁

    Reply this comment
    • Rebecca
      Rebecca 3 grudnia, 2016, 11:53

      Jaka Polonia w Chicago?, Ta z tarnowskiego, rzeszowskiego, Mońki i górale?. To są ludzie, którzy przylecieli z Polski, myśląc jak zarobić parę dudków, totalnie nie innowacyjni. Ludzie na poziomie czworaków!. W Chicago jest góra 5% Polaków dobrze wykształconych, drugie 5% inwestujących w biznes, reszta na poziomie zidiocenia PiS-owskim tokiem myślenia. Dlatego w Polsce obecnie głównie funkcjonują obce magazyny, a wszelkie firmy upadły, bądź teraz już upadają. To będzie koniec Polskiego rozwoju gospodarczego. Każda gospodarka musi się opierać na innowacyjności. Polska gospodarka nie jest innowacyjna. Ponieważ Polak jest nieinnowacyjny, i niereformowalny. PiS zaś, wraz z Kościołem katolickim eksploatują i uświęcają skrajną nie innowacyjność oraz zamknięcie umysłowe i kulturowe w Polaku. Nadęty balon polskiej katolickiej „Tradycji od 1050 lat” jest skrajnie przeciwny żywości umysłowej, otwarciu na nowości, gotowości na mierzenie się z problemami, jakie niesie rzeczywistość i szukaniu nowatorskich sposobów ich rozwiązywania. Polska historia społeczna i gospodarcza dowodzą skrajnego i stałego, wieki trwającego sprzeciwiania się koniecznej każdej modernizacji. Wypalanie Polakom wrażliwych komórek mózgowych przez PiS za pomocą kłamstwa smoleńskiego, fizyki smoleńskiej wraz z pozostałymi smoleńskimi dziedzinami anty-nauk, niszczy pierwociny szans na to, że Polak miałby być osobą żywo myślącą i nie bojącą się myśleć, co jest nowoczesnemu społeczeństwu i dojrzałej gospodarce potrzebne jak tlen. W Polskim szkolnictwie nie jest istotna nauka swobodnego myślenia i dociekania rzeczy, ale katecheza katolicka, matura z religii, skłamana historia oraz wyobrażenia o sobie, własnej seksualności, rodzinie i społeczeństwie według żądań ePiSkopatu i jego anty-ekspertów w rodzaju działającej w MEN. Każda zdrowa gospodarka, wymaga wzajemnego zaufania. Istotą rządów PiS jest dewastacja kruchego i fragmentarycznego zaufania pomiędzy Polakami, oraz wzmacnianie braku zaufania Polaków do siebie nawzajem, do ludzi innych nacji i religii. To jest zabójcze dla rozwoju społeczeństwa i dla nowoczesnych sił koniecznych gospodarce. Do dewastacji jednego z filarów zaufania organizacji pozarządowych, PiS się właśnie bierze. Rozbijanie zaufania do konstytucji, zasad państwa i jego głównych organów widzimy codzienne. Stosunek biskupów i wyznawców PiS do prawdziwego, bo niekatolickiego cudu, Orkiestry Jurka Owsiaka, jest wszystkim doskonale znany.

      Reply this comment
    • Normals
      Normals 3 grudnia, 2016, 14:05

      Jarun ,zmieniles nicka? 😉 Bo narracja identyczna .

      Reply this comment
  4. gisna
    gisna 3 grudnia, 2016, 12:35

    Jaki „cud Orkiestry Św. P. Owsiaka? Żebranina to nie cud a wstyd ! PiS rządzi 1 rok. a PO-PSL rządziło 8 lat i Polacy mieli dosyć tej złodziejskiej spółki. Co wy ciągle z tym kościołem wyjeżdzacie jak chłop z wozem gnoju ? Polakom PiS odpowiada więc wara wam od ujadania ! Chcieli PiS a nie chcieli PO. Jasne?!

    Reply this comment
    • Rebecca
      Rebecca 3 grudnia, 2016, 13:16

      Ty chyba masz wyraźne problemy z matematyką?. Na PiS głosowało 37,6 proc Polaków. Wiec PIS wygrał wybory mniejszością głosujących Polaków. A wygrał dzięki temu, ze powstały nowe partie, na które Polacy oddali głos. I prawdopodobnie PIS jeszcze długo porządzi i rozwali Polskę do cna?, bo Polacy w Polsce podobnie jak w Chicago, pozakładają 1001 różnych partii i partyjek, powstanie pewnie nowych 1001 różnych maści prezesów partyjnych. Tyle że ta batalia będzie, niestety, bardzo bolesna i kosztowna dla Polski. Nie opowiadam się za żadną partią, bo według mnie, nie ma żadnej na którą mogłabym oddać głos. Wiec powiem tak. PO kradło dzięki PIS, czyli PIS trwale Polakom wciskał kit, ze PO kradnie. Gdzieś tam minister z PO, nie wpisał zegarka wartego 10 tys złotych w oświadczenie majątkowe, czyli marnej wartości zegarek, a duży złodziej, etc,etc. Przed wyborami Polska była totalnie w ruinie, po wygranych wyborach przez PIS, w ciągu 24 godzin Polska zrobiła się bogata i inwestuje we wszystko, co nie widoczne!. Teraz hasło Polska w ruinie, PIS już zamienił i mówi tylko o złym zarządzaniu. A Polacy dalej emigrują z tego dobrobytu. PIS przed wyborami obiecało, ze w 6 miesięcy sprowadzi wrak ze smoleńska i po roku rządów cisza!. Jeśli nie rozumiesz polskiego kościoła, który żyje w polskiej polityce, nią zarządza, żyje z polskiego budżetu, dyskusja staje się bezcelowa!. Co do Twojego chłopa z gnojem.., jest takie powiedzenie: „Chłop zawsze może z kraju wyjechać, ale wieś i gnój nigdy z chłopa nie wyjdzie”. Co do Owsiaka?, jest to tylko przybliżenie, porwanie…, zbierania, czy jak piszesz „żebrania” polskich środków płatniczych, w stosunku do cudów kościelnych, nisko płatnych przez wierzące osoby. Kiedyś widziałam świetną rycinę kolorową, w jednym z kolorowych pism. Na wzgórzu przed miastem, stoi ksiądz z synkiem, i mówi do niego. Wiesz… trzeba będzie pomyśleć, jak naszą skromną skarbonkę, zamienić na skarbonkę Owsiaka!.

      Reply this comment
    • Normals
      Normals 3 grudnia, 2016, 14:32

      W 1933 w Niemczech tez narod wybral co mu odpowiadalo i zadecydowal zeby dac wladze Hitlerowi ,jak to sie skonczylo wszyscy wiedza.Tak to juz jest Jarun z narodami ,ze bezmyslnie sluchaja glosu populistow cynicznie obiecujacych im wielka i swietlana przyszlosc dla calego narodu jednoczesnie gardzace kazdym kto mialby inne zdanie .

      P.s.Myslisz Jarun ,ze jak zmienisz nicka to nikt Cie nie rozpozna ?To chyba przeceniles swoj spryt i nie doceniles tej jak to sie o nas wyrazasz -ciemnej Polonii chicagowskiej ,ktora Cie zdemaskowala.Faux pas .

      Reply this comment
      • gisna
        gisna 3 grudnia, 2016, 14:54

        Twoje koleżanki wyzywały mnie od Jehowych, więc zastanówcie się, kim dla was jestem. Zacytuję Ewangelię -to św. Jahwe, nie zgadzam się z głupotą i zaślepieniem -to Jarun. Nie chcę abyście obrażali kościół katolicki w Polsce -to ortodoksyjny katolik. Napiszę coś w waszym stylu to będę chicagowskim wieśniakiem z Podhala (Tarnowa 🙂 Wam nikt nie dogodzi i każdego się czepiacie i wyśmiewacie.

        Reply this comment
  5. gisna
    gisna 3 grudnia, 2016, 12:36

    Przez 70 lat PiS nie rządził, więc po co te gorzkie żale i ujadanie zza węgła?!

    Reply this comment
  6. Normals
    Normals 3 grudnia, 2016, 14:16

    „Ambasador tłumaczył, że nie powinno nikogo dziwić, iż Polacy wciąż mają pytania dotyczące wydarzeń wokół katastrofy prezydenckiego samolotu sprzed ponad sześciu lat. “Powtarzając oficjalne rosyjskie stanowisko, które dominowało od dnia katastrofy, niektóre media naciskają, że samolot wojskowy z 96 osobami na pokładzie (…) spadł na ziemię z powodu błędu pilota. Ale ci, którzy promują takie wyjaśnienie, zapominają, że scenariusz o błędzie pilota pozostaje jedną z wielu teorii, którym nigdy nie towarzyszyła najmniejsza wskazówka prawdziwego dowodu” – powiedział.”

    Skoro dla Pana ambasadora nagranie z kokpitu tupolewa nie jest jak to powiedział „najmniejsza wskazowka dowodu ” to pan ambasador jest also glupi albo celowo klamie na zlecenie wiadomo ktorej partii.

    „informują szefa protokołu dyplomatycznego, że „prawdopodobnie nic z tego nie będzie”, ale słyszą: „będziemy próbować do skutku”. Do lądowania zachęca także jeszcze jedna osoba postronna, prawdopodobnie dowódca Sił Powietrznych. Na cztery minuty przed uderzeniem w ziemię załoga Jaka-40 jeszcze raz łączy się z tupolewem i donosi, że widoczność to 200 metrów. Ostatnie sekundy wyglądają tak:

    – 400 metrów – mówi nawigator.

    – Ktoś tu zawinił – dodaje inny głos.

    – Mówisz do widzenia – mówi drugi pilot.

    – Nieee, ktoś za to beknie – dodaje dowódca.

    – Pomysły! – kwituje dowódca sił powietrznych. Czytaj więcej

    Chwilę później nawigator zaczyna odczytywać wysokość. Drugi pilot mówi: „Dochodź wolniej”, ale tempo zniżania jest nadal szybkie. Ostatnie słowa na nagraniu to rzucone przez dowódcę „K***a mać”, słychać też uderzenia o konary drzew.”
    http://natemat.pl/176973,nowe-nagrania-z-kokpitu-tupolewa-chwile-przed-katastrofa-pada-komenda-bedziemy-probowac-do-skutku

    Reply this comment
  7. gisna
    gisna 3 grudnia, 2016, 14:18

    Nienawiść do PiS-u cię zaślepia. PiS -uzyskał 37% PO-24%, Kukiz 9%. Nowoczesna 8%. O jakiej mniejszości bełkoczesz? Napisałaś: ” PO kradło dzięki PiS” Od dawna masz te objawy paranoi ? (Wersja tylko dla ciebie. Kradli dzięki przepływom i odpływom, przylotom żurawi oraz mrówkom faraona. ) Oczywiście winien jest zawsze PiS- nawet gdy nie rządził. Lecz się kobieto.

    Reply this comment
    • Rebecca
      Rebecca 3 grudnia, 2016, 15:09

      Otto von Bismarck powiedział „Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą”. I to się sprawdza. Przybyłam do USA w 1989 roku, jako studentka medycyny, kiedy powstawał rząd Tadeusza Mazowieckiego. I tak sobie wówczas myślałam czy warto?, bo w Polsce zaczyna się okres świetności rządów. Jeszcze dobrze nie powstał, a już chodziła w Polsce krytyka o NSZZ Solidarności. Mówili wówczas Polacy, używając „NSZZ” Solidarność, (N-areście, S-ami, B-ędziemy, Z-łodziejami). Szybko ten rząd padł, wiec powstał nowy rząd Krzysztofa Bieleckiego. Tez się żarli, to powstał nowy rząd Hanny Suchockiej. Później wszystko co złe zamieniali Polacy na coraz nowsze rządy, i tak powstawały kolejne rządy:, Waldemara Pawlaka, Oleksego, Cimoszewicza, Buzka, Millera, Belki, Marcinkiewicza, Jarosława Kaczyńskiego z Lepperem, Tuska, Kopacz, obecnie Szydło. Po prostu nie nadążam tego notować w kajecie!!!. Wszystkie rządy były złe, obecnie najlepszym bo PiS-owski. Polacy w Chicago jak barany, chodziły głosować kogo radyjko AM1490 promowało. Czym więcej głosowało, tym więcej samoloty przywoziły Polaków na emigracje do USA. Chłopi sprzedawali ziemie, bydło i uciekali na emigracje. Takie były rządy w Polsce. Ja tylko się przyglądam za wielkiej rzeczki, jak dobrze się Polakom powodzi po okresie komuny, kiedy rządzą SWOI. Żal mi tylko tej młodzieży w Polsce, która do niczego wielkiego nie dojdzie. Każdy ma teraz możliwość otrzymania posady w magazynie, importującym wszelkie artykuły. Jest tak świetnie po 27 latach mojej emigracji. Ze z Polski wyjechali liczący się lekarze, lekarzy w Polsce jest obecnie najmniej w całej Unii Europejskiej mimo, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba studentów medycyny w Polsce się podwoiła. Brakuje dla kształcących się w Polsce miejsc na uczelniach, w tym dla anestezjologów, endokrynologów i reumatologów. Lekarz, który w Polsce dużo chce zarobić, tez jest również złodziejem, według Polaków powinien zarabiać troszkę więcej jak szatniarz. W narodzie polskim jest dalej zakotwiczona Komuna, „idee”, Wartości Leninowskie. Wszystkim równo!, nikt nie chce być robolem, powinny być takie same renty i emerytury,a najlepiej duże zniżki wszystkim na komunikacje i kolej. Mam nadzieje, ze rząd PiS-owski rewolucyjne zacznie leczyć Polaków. Obecnie jest duża możliwość wymiany społeczeństwa, Polacy żyją coraz krócej. Hmmm… Ciekawa jestem, kogo radyjko 1490 będzie promować po okresie rządów PiS-owskich?. Tylko Komuniści twierdzili, ze będą rządzić dożywotnio!.
      gisna. Gary pomyte, dziękuje. Przychodzi do mnie sprzątaczka, bardzo miła Pani przyjezdna z Polski.

      Reply this comment
      • gisna
        gisna 3 grudnia, 2016, 15:33

        Wszystkie te rządy to jest pokłosie Okrągłego Stołu gdzie SB i WSI dogadało się ze swoimi czyli w większości agentami (Bolkami). Zmiany miały być takie, że „komunistycznej nomenklatury nie ruszamy”. Nie słuchaj radia i telewizji, bo media ogłupiają: są za PiS-em albo za PO. A PIS I PO TO JEDNO WIELKIE ZŁO ! I Polacy coraz częściej to mówią !

        Reply this comment
        • Rebecca
          Rebecca 3 grudnia, 2016, 16:48

          Gisna, nie wiem ile masz latek?, ale wiem doskonale ile dziś mają lat, wszelkie UB-eki, SB-eki, etc. 99,9% z nich leży już na cmentarzach, a jednak dalej Polacy twierdzą kiedy przebywam w Polsce, podróżuje przeważnie pociągami. Z rozmów wynika, ze w Polsce rządzi Komuna i SB. Przypomnę Ci tylko, ze najmłodsi pracownicy SB, którzy zamordowali Księdza Popiełuszko, byli po prostu w tamtym okresie niemal upadającego już SB szczeniakami. Dziś mają odpowiednio: Waldemar Chmielewski (60 l.), Leszek Pękala ( 63 l.), Grzegorz Piotrowski (64 l.), Adam Pietruszka (77). To ile lat, mogą mieć ich zwierzchnicy?, pracownicy SB będący przeważnie w ówczesnym czasie w wieku 40-50 lat zarządzającymi w SB?. Ile lat mogą mieć Ci zasiadający przy okrągłym stole dziś?. I jakie mogą dziś pełnić funkcje, szczególnie związane z polityką?. Ja nie słucham totalnie radia i telewizji, nawet nie posiadam w domu żadnych polskich media, po za dostępem do Internetu. Dużo podróżuje, a w Polsce przeważnie jestem nawet 2-3 razy w roku, ma to zawiązek z moją pracą w medycynie. Wiec jako „wzrokowiec”, widzę te przemiany w Polsce, które nie są najlepsze. Wręcz w ostatnich latach totalna klapa. Ludność ubożeje z roku na rok, pomimo wzrastających minimalnie zarobków. Dzieci w okresie wakacyjnym czas spędzają wokół trzepaka osiedlowego, dawniej na zimowiskach i koloniach. Zmienia się tylko otoczenie, na ulicach dużych miast rządzi 10-15 letni wsad hutniczy z Niemiec, gdzie rdza pokryta jest farbą. Ogromna masa lumpów i pijaków, fakt!, nowsze szybkie pociągi, autobusy i tramwaje. Ceny w Polsce przyprawiają zawrót głowy. Na przykład książki w Polsce w księgarniach, są chyba najdroższe w świecie w stosunku do zarobków. Dlatego tam spotkać kogoś z książką w komunikacji-pociąg-autobus-tramwaj, to „cud”. Kiedy przeglądam książki, zeszyty polskich uczniów w rodzinie, bądź materiały studentów na uczelniach, odnoszę wrażenie ze cały system edukacji w Polsce nadaje się do kosza!!!. Wielu nauczycieli wykonuje swoją pracę na bardzo niskim poziomie, ale prawdą jest również to, że nauczyciele zarabiają śmieszne pieniądze i nikt nie uczy ich tego, jak uczyć i jak traktować młodzież. To błąd systemu, nie jego pracowników. Już od pierwszej klasy szkoły podstawowej dzieci są ofiarami polityki strachu, według której nauczyciele traktują popełnianie błędów jako oznakę bycia “gorszym uczniem”. Najlepszym przykładem jest matura, od uczniów oczekuje się tylko “prawidłowych” odpowiedzi, wymusza się na nich sposób myślenia, który został z góry określony w kluczu. System edukacji zupełnie ignoruje fakt, że każde dziecko jest inne. Każde dziecko ma swój własny sposób uczenia się, rozumienia świata, zapamiętywania informacji. Dawniej tytuł magistra oznaczał prestiż i dobrze płatną pracę. Dziś na studia idzie co drugi maturzysta, a o dyplom nie trzeba się specjalnie starać. Nadmiar kierunków humanistycznych i przestarzały sposób prowadzenia wykładów. Jeśli połowa rocznika studiuje, to nie ma się co oszukiwać, że jest to w całości grupa mniej ambitna. Nie będę ukrywać, ze wielu lekarzy w Polsce nie ma pojęcia o nowoczesnych urządzeniach tomograficznych czy rezonansu!. Tomografia Komputerowa, Rezonans Magnetyczny, USG, RTG jest w Polsce na etapie przełomu tak dla pacjenta, jak i dla lekarza. Tam dalej w wielu przychodniach i szpitalach, są na etapie zdjęć rentgenowskich. Nie ma co się dziwić, jak żadna uczelnia w Polsce nie posiada tych urządzeń. Studenci medycyny mają praktyki w wyznaczonych placówkach, gdzie takie „złoto medycyny”- jest!. Jeśli lekarz laryngolog nie umie odczytać płytki CD z zapisem badania z tomografii komputerowej w komputerze, to ręce opadają z polskich uczelni. Nic dziwnego, ze studenci pchają się na emigracje, by tam zdobywać knowledge. Dlatego mało mnie interesują złodzieje w Polityce, i odpowiednie partie, jeśli kraj jest kilkadziesiąt lat zacofany nie tylko ekonomicznie, ale i medycznie.

          Reply this comment
          • andrzej
            andrzej 4 grudnia, 2016, 15:07

            I jak tu nie kląć na te… 🙂

  8. gisna
    gisna 3 grudnia, 2016, 14:55

    A pisze tylko to co myślę, co jest prawdą !

    Reply this comment
  9. Rebecca
    Rebecca 3 grudnia, 2016, 19:33

    Jeśli mam wierzyć komukolwiek, to wierze raczej National Geographic Channel. Można tam znaleźć wszystkie katastrofy lotnicze w świecie z detalami. Pod nazwą, (katastrofa w przestworzach).

    Reply this comment
  10. Normals
    Normals 4 grudnia, 2016, 00:36

    Rebecca i Gisma nawet nie zdajecie sobie sprawę jaką mi sprawiliście przyjemność kiedy czytałem wasz dialog prowadzony merytorycznie i na poziomie.Więcej takich wypowiedzi a nie ciągłego opluwania się.Tak jak pisałem wcześniej – możemy się różnić ale się nie obrażajmy .Chapeau bas 🙂

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*