Piknik niepodległościowy w szkole Koścuszki

Piknik niepodległościowy w szkole Koścuszki

„Nasza Niepodległa 1918-2018″ to przewodnia myśl pikniku Polskiej Szkoły im. Tadeusza Kościuszki w Chicago, który odbył się w ostatnią niedzielę września w parku Catherine Chevalier Wood.

Piknik to najlepsza forma integrująca środowisko szkolne. Rodzice, nauczyciele i uczniowie spotykają się poza szkołą, aby w atmosferze wspólnej zabawy, przy dźwiękach muzyki lepiej się poznać i nawiązać bliższy kontakt, a przy okazji zebrać fundusze na pozastatutowe cele.

Wspaniała pogoda, pyszne jedzenie, wiele ciekawych gier i zabaw przygotowanych dla młodszych i starszych dzieci to gwarancja udanego pikniku. Wszystko dopisało, dlatego piknik udał się w stu procentach.

Rozpoczęła go wspólna msza św. odprawiona przez kapelana szkoły księdza proboszcza Marka Janowskiego. Po niej nasi wspaniali rodzice z Koła Rodzicielskiego zadowolili podniebienia wszystkich uczestników pikniku przygotowanymi własnoręcznie pysznościami. Było naprawdę jak „U Mamy” – dobra kawa, pączki, kiełbaski, krupnioki, lody i przekąski, a dla dzieci niespodzianki. Koniecznie też musimy podziękować naszym wspaniałym sponsorom: Andy’s Deli, Montrose Deli, Rich’s Deli, Baranowski Deli, Auto Art p. Mariusz Trela, Kroczko Family, Sowiak Family, Ulala Production, Lesław Samitowski i Katarzyna Łapińska. Dziękujemy! Rok jubileuszowy zobowiązuje, by uczcić zabawę programem związanym z tym wiekopomnym wydarzeniem, odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

Grono Pedagogiczne przygotowało wiele ciekawych gier i konkursów, które cieszyły się wielką popularnością. Było malowanie biało czerwonej flagi ogromnych rozmiarów, napisu „Nasza Niepodległa 1918-2018”, wykonywanie planszy, na której dzieci przyklejały 100 jednakowych symboli niepodległościowych takich jak orzełki, postacie historyczne i hasła na 100 lat niepodległości Rzeczypospolitej.

Starsi uczniowie wykonywali ilustracje do piosenek niepodległościowych, wyklejali biało-czerwoną mapę Polski i małe biało-czerwone chorągiewki. Silniejsi i odważniejsi uczestniczyli w wyścigach na „Kasztance Piłsudskiego” i układali linijkami treść hymnu polskiego. Rozegrano mecze piłki siatkowej i nożnej Polska – reszta świata o Puchar Biało-Czerwonej.

Były występy szkolnego kółka judo i występ karateków z klubu Lesława Samitowskiego. Najciekawszym i angażującym wszystkich uczestników pikniku było wspólne śpiewanie piosenek niepodległościowych. Ze łzami w oczach śpiewaliśmy: „Legiony”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż” i wiele innych wzruszających piosenek żołnierskich z lat pierwszej wojny światowej.
Piknik zakończyła loteria fantowa z pięknymi nagrodami i wspólne tańce.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w pikniku. Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

Urszula Gawlik
dyrektorka szkoły

 

Zdjęcia: szkoła Kościuszki

Categories: Polonia

Comments

  1. Yaroon
    Yaroon 9 października, 2018, 16:02

    Wspaniała impreza. Brawo pani Gawlik. Gratulacje dla grona pedagogicznego!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*