Pierwszy marcowy weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Pierwszy marcowy weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Dzisiaj do początku weekendu i 1 marca dokładamy wydanie weekendowe “Dziennika Związkowego”. Sami przyznajcie drodzy czytelnicy, że to bardzo atrakcyjna oferta 😉

W tym wydaniu czeka na was m.in.:

– podsumowanie wyborów w Chicago. Red. naczelna Alicja Otap finalistki wyścigu na burmistrza, które będą pojedynkować się w drugiej turze, 2 kwietnia.

– wywiad z prof. Dominikiem Pacygą o bohaterze dwojga narodów, gen. Kazimierzu Pułaskim. Do tego dokładamy plan obchodów Dnia Pułaskiego w Muzeum Polskim w Ameryce i w Domu Podhalan.

– materiał podsumowujący zeznania byłego, osobistego prawnika Donalda Trumpa – Michaela Cohena w Kongresie.

– tekst red. Jolanty Telegi o nasilającej się imigracji do Kanady i o tym, jaki wpływ na to ma aktualna sytuacja w Stanach Zjednoczonych.

– kolejna korespondencja Warsaw Institute. Tym razem o bezpieczeństwie energetycznym i  gazociągu Nordstream 2.

– relacje z wielu wydarzeń polonijnych; byliśmy na koncercie Enigmy, na rozpoczęciu festiwalu Chopin IN the City, na balu charytatywnym Stowarzyszenia Parafii Gręboszów i na obchodach 25-lecia Koła nr 64 Czarna Góra.

– wywiad z Magdaleną Solarz, dyrektor artystyczną Teatru Pieśni i Tańca ,,Wici”.

– relacja z naszej wizyty w wndr Museum – instagramowym hicie Chicago, który trochę nas rozczarował.

– kolejny odcinek naszego wspólnego z Radiem WPNA 103.1 FM cyklu ,,Polskie Chicago”, w którym prof. Dominik Pacyga opowiada historię chicagowskiej Polonii.

– kolejna porcja wiadomości z 16. Dystryktu Policji w Chicago; tym razem o kradzieży kół z samochodów.

Do tego dokładamy część czwartą z poradami, przepisami, konkursem i mnóstwem wiadomości sportowych, a także dwie części pełne ogłoszeń. Na deser zostawiamy was z naszym Magazynem Weekendowym ,,Kalejdoskop”. Jednym słowem (lub też hasztagiem) można to podsumować tak: #NiePrzegap i #CzytajZNami!

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*