Pierwszaki ze szkoły J. Karskiego – pasowane na ucznia

DSCN1540

W życiu szkoły są takie momenty, które zasługują na szczególne wyróżnienie; jednym z nich jest pasowanie na ucznia. Taka właśnie piękna uroczystość odbyła się w minioną sobotę w Polskiej Szkole im. Jana Karskiego w Palos Hills na południowych przedmieściach Chicago.

Zgromadzeni w szkolnej auli rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście mogli podziwiać odświętnie ubranych uczniów klas 1a i 1b w liczbie 32. Pierwszoklasiści na tę okazję  przygotowali wzruszające przedstawienie z radosnymi wierszykami i piosenkami. Po występie nastąpił uroczysty moment pasowania. Dyrektor Małgorzata Siodłak kładąc wielki czerwony ołówek na ramieniu każdego pierwszaka, włączyła wszystkich do uczniowskiej społeczności szkoły im. Jana Karskiego. Pełnoprawni już uczniowie z dumą prezentowali kolorowy dyplom, pozując do zdjęć z wychowawczyniami swoich klas, Elżbietą Żegleń i Edytą Szlagą. Gdy emocje nieco opadły, dzieci zostały zaproszone na poczęstunek przygotowany przez dumnych rodziców.

Polska Szkoła im. Jana Karskiego w Palos Hills mimo iż działa zaledwie od dwóch lat może poszczycić się sporym zainteresowaniem wśród rodziców z południowych przedmieść aglomeracji chicagowskiej. Oferuje nauczanie od przedszkola do klasy maturalnej wraz z przygotowaniem do sakramentów. Wszystkich, którzy zainteresowani są zapisami, prosimy o kontakt pod nr. telefonu 708 289 8640.

Tekst i zdjęcia Marek Adamczyk

 • DSCN1484
 • DSCN1490
 • DSCN1495
 • DSCN1498
 • DSCN1531
 • DSCN1540

 

Categories: Polonia

Comments

 1. Michalina
  Michalina 16 lutego, 2016, 14:20

  GO Karski !!! Super szkoła i super atmosfera, polecam!

  Reply this comment
  • Rysiu
   Rysiu 16 lutego, 2016, 18:31

   Gratulacje Michalina!
   Napisz koniecznie, jak wygladal pierwszy dzien w szkole. I nie obawiaj sie klasowek, kazdy przez to przeszedl.Wszyscy trzymaja kciuki abys zdala do drugiej klasy. Pozdrawiam.

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*