Październikowy weekend z “Dziennikiem Związkowym”? Dlaczego nie!

Październikowy weekend z “Dziennikiem Związkowym”? Dlaczego nie!

Właśnie się rozpoczyna! I dlatego mamy dla was najnowsze wydanie weekendowe “Dziennika Związkowego”. Czy wiecie, że im bliżej wyborów, tym goręcej wokół imigrantów i władz federalnych? O karawanie uchodźców przeczytacie w artykule Jolanty Telegi “Wojna o imigrantów z karawaną w tle”. Do tego artykuł o tegorocznej loterii wizowej – być może już ostatniej w historii USA.

Mamy dla was także recenzję filmu “Kler”. A jeśli już o filmach mowa, to koniecznie przeczytajcie wywiad z Krzysztofem Kamyszewem, założycielem i przewodniczącym komitetu organizacyjnego 30. jubileuszowego Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, który rozpoczyna się 3 listopada.

Imigrantów może zainteresować także tekst Joanny Marszałek o handlowym imperium Searsa. Dla wielu z nas pierwsze poważne zakupy w Stanach miały paragony ze sklepów Sears.

Jak co tydzień mamy także felietony, wiadomości z życia Polonii oraz z Chicago i stanu Illinois.

Warto także zajrzeć na stronę 12, gdzie mamy kolejny odcinek cyklu “Polskie Chicago”. Profesor Dominik Pacyga opowiada o Mieczysławie S. Szymczaku – naszym człowieku we władzach federalnych USA!

Do tego dokładamy część czwartą z poradami, konkursem “Kupuj gazety – wygrywaj tablety”, smacznymi przepisami oraz sportem – w tym także polonijnym.

Wraz z wydaniem weekendowym dostajecie także dwie części ogłoszeń oraz dodatek “Kalejdoskop”.

#NiePrzegapcie i #CzytajcieZNami!

fot.Ewa Malcher

Categories: Polonia

Comments

 1. Yaroon
  Yaroon 20 października, 2018, 14:38

  Tylko matoły nie czytają Dziennik Związkowy. 🙂

  Reply this comment
 2. Yaroon
  Yaroon 21 października, 2018, 02:40

  Dlaczego w Chicago potraficie dobrze prowadzić swoją gazetę, a w Nowym Jorku „Nowy Dziennik” jest lichy, np. brakuje dobrego „ułożenia” gazety pod internet. Dobrze to robił Jarmakowski i jego skundleni pseudo-dziennikarze z „Progressowej” psiarni. Prawdopodobnie, że tym szujom i sprzedawczykom pomagali i pomagają agenci niemieckiego wywiadu.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*