Ostatni weekend lata 2019  z “Dziennikiem Związkowym”

Ostatni weekend lata 2019  z “Dziennikiem Związkowym”

W najnowszym wydaniu weekendowym dość obszernie piszemy o 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę oraz o obchodach 80. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej, które miały miejsce w Chicago i w Los Angeles.

Dla wszystkich, którzy nadal czynnie biorą udział w wyborach do polskiego parlamentu, mamy komunikat Konsulatu Generalnego RP w Chicago o rejestracji do tych wyborów.

W tym tygodniu mamy dla was dwa interesujące wywiady. Pierwszy z Olivią Purą, 21-letnią Miss Illinois USA 2020. Urodzona w Stanach, ale polskiego pochodzenia, Olivia w przyszłym roku wystartuje w konkursie Miss USA. Już trzymamy kciuki. Drugi wywiad to rozmowa z Krzysztofem Bączykiem, śpiewakiem operowym (bas), który przez krytyków na całym świecie określany jest mianem jednego z największych talentów wokalnych dekady. W sobotę, 28 września Krzysztof zadebiutuje na scenie Lyric Opera w Chicago.

Wrzesień jest Miesiącem Zapobiegania Samobójstwom. Polecamy tekst red. Joanny Marszałek, w którym o chorobie i samobójstwie męża oraz o życiu w żałobie i w nowej codzienności opowiada pani Monika. Tekst uzupełnia wypowiedź psychologa. To lektura obowiązkowa dla nas wszystkich.

Red. Jolanta Telega pisze w najnowszym numerze o kolejkach, w których “stoją” imigranci chcący zostać obywatelami USA. Czy wiecie ile średnio miesięcy wynosi oczekiwanie na naturalizację w USA? Polecamy lekturę tekstu.

Zapraszamy też do odwiedzenia Muzeum Holokaustu w Illinois. W niedzielę zostanie tam otwarta wystawa zdjęć “Odkopana pamięć: Łódzkie Getto na fotografiach Henryka Rossa”. To okazja, by zobaczyć codzienne życie w getcie, które sfotografował polski fotoreporter żydowskiego pochodzenia. Muzeum mieści się w Skokie.

W tym tygodniu także ruszyły obchody 30-lecia istnienia poradni prawnej Amicus Poloniae działającej pod egidą Związku Narodowego Polskiego, którą koordynuje Marek Dobrzycki. Mamy krótką relację z tego wydarzenia. Mamy także relację ze spotkania przedstawicieli zarządu ZNP-PNA z dyrektorami polonijnych szkół, z wizyty kandydatów na senatorów w siedzibie Związku Narodowego Polskiego – dr. Marka Rudnickiego (kandyduje na urząd senatora RP) oraz Casey’a Chlebka (zamierza kandydować na senatora USA z ramienia Partii Republikańskiej). W ubiegłym tygodniu wydawca “Dziennika Związkowego” i prezes ZNP/KPA, Frank Spula, przekazał  na ręce ks. Mikołaja Markiewicza, przełożonego wspólnoty salwatorianów w Merrillville (IN), ostatnią część funduszy zebranych ze sprzedaży naszego dodatku specjalnego “Dziennika Pielgrzymki”. O tym także piszemy w wydaniu weekendowym, a także o charytatywnym spotkaniu progresywnych liderów z burmistrz Chicago Lori Lightfoot w Bounce Sporting Club, które prowadził sekretarz powiatu Cook, David Orr. ZNP reprezentował prezes Frank Spula.

Jak co tydzień wraz z częścią pierwszą wydania weekendowego otrzymujecie, Drodzy Czytelnicy, także dwie części pełne ogłoszeń, część czwartą, która zawiera porady z wielu dziedzin, smaczne przepisy, ilość sportu, która zadowoli każdego fana oraz informacje o wydarzeniach w mieście i w życiu Polonii. Ciągle też możecie wygrać tablet Amazon Kindle Fire oraz książkę z Księgarni “Polonia”. Szczegóły konkursów w części czwartej.

Nie zapomnijcie też o Magazynie Weekendowym “Kalejdoskop” w którym naprawdę jest co poczytać!

#NiePrzegapcie i #CzytajcieZNami!

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*