Opłatek z tańcem w tle

Opłatek z tańcem w tle

Nadchodzące bale sylwestrowe stwarzają znakomitą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na parkiecie. Stąd świąteczne spotkanie uczestników zajęć tanecznych prowadzonych przez działające przy Związku Narodowym Polskim Studio Tańca Towarzyskiego odbyło się w przerwie między tangiem a walcem. 

_DSC0298

Elżbieta Stolarczuk rozdziela opłatek wśród uczestników tanecznych zajęć

Degustacja wigilijnych potraw przygotowanych przez kursantki była dodatkowym bodźcem do tego, by zbędne kalorie zrzucić w czasie ćwiczenia kolejnych tanecznych figur.

– Na pierwszej wigilii było 12 osób. Już wtedy raczyliśmy się barszczem ugotowanym przez panią Ninę. Wszyscy rozsmakowaliśmy się w tym barszczu i tak jest do dzisiaj – mówiła organizatorka studia Elżbieta Stolarczuk.

_DSC0314

Wigilijne spotkania w studiu tańca ZNP to wieloletnia tradycja

– Przyjęcie wigilijne na naszych kursach ma siedmioletnią tradycję. Dzisiaj gościmy nawet przyjaciół z Azji. Wszystkim serdecznie dziękuję za uczestnictwo w kursach. To naprawdę fajna zabawa i satysfakcja z faktu, że można nauczyć się tańczyć dosłownie w każdym wieku. Na nasze kursy uczęszczają bardzo młodzi tancerze i seniorzy. Warto przyjść i spróbować. Umiejętność tańca przyda się każdemu, a karnawał tuż, tuż – zachęcała pani Elżbieta.

Studio działa dynamicznie i rozrasta się w ramach Grupy ZNP 3278. Początkowo zajęcia odbywały się tylko raz w tygodniu. Z czasem przybywało chętnych. Uczestnicy zostali podzieleni na grupy bardziej i mniej zaawansowane. Obecnie zajęcia odbywają się we wtorki, środy i piątki. Kursantów wciąż przybywa, bo coraz więcej osób rozumie, że taniec jest znakomitą formą relaksu.

_DSC0353

Tym razem na mikołajowe kolana trafił nauczyciel tańca Wojciech Kozłowski

Są tacy, którzy po poznaniu podstawowych kroków  samby, tanga, walca czy fokstrota pozostają, by w dalszym ciągu doskonalić swoje umiejętności w ramach grupy zaawansowanej. Niektórzy rezygnują, bo nie zawsze dysponują czasem na dalszą naukę, a nabyte umiejętności wystarczą, żeby na parkiecie poczuć się w miarę pewnie.

Zapewne większości z nas po świętach przyda się taka forma aktywności i na pewno jest ona przyjemniejsza niż wizyty na siłowniach.

Po więcej informacji można dzwonić do Elżbiety: 847-767-7578.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP

_DSC0268

Umiejętność tańca dodaje pewności siebie

 

 

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*