Odwiedziła nas Krystyna Zając – wielka propagatorka kultu św. Joanny Beretty Molli

Krystyna Zając fot.Ewa Malcher

Naszą redakcję 19 października odwiedziła Krystyna Zając – wielka propagatorka kultu św. Joanny Beretty Molli i przyjaciółka rodziny Molla, która od lat przemierza parafie na całym świecie przybliżając sylwetkę włoskiej świętej – lekarki, która oddała swoje życie za życie noszonego przez siebie dziecka.

Joanna (wł. Gianna) Beretta Molla urodziła się w 1922 r. Równolegle z karierą zawodową lekarza pediatry działała w Akcji Katolickiej. W 1961 r., będąc już szczęśliwą żoną Piotra i matką trojga dzieci, po raz kolejny zaszła w ciążę. Pod koniec drugiego miesiąca wykryto u niej włókniaka macicy. Mimo wskazań medycznych do przerwania ciąży zdecydowała się donosić ją do końca. 21 kwietnia 1962 na świat przyszła kolejna córka – Gianna Emanuela. Matka, pomimo starań lekarzy, zmarła tydzień później w wieku 39 lat. Jan Paweł II beatyfikował Joannę 24 kwietnia 1994, a 16 maja 2004 została ogłoszona świętą.

Uroczyste wprowadzenie relikwii świętej do kolejnej chicagowskiej parafii – św. Konstancji odbędzie się w najbliższą niedzielę podczas wszystkich mszy świętych. Pani Krystyna w szczególności zaprasza małżeństwa oczekujące potomstwa oraz te, które z różnych powodów nie mogą doczekać się dzieci. (jm)

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*