Od 2 lipca zapisy na wizyty w Konsulacie RP obowiązkowe

Od 2 lipca zapisy na wizyty w Konsulacie RP obowiązkowe

Konsulat Generalny RP uprzejmie informuje, że w od dnia 2 lipca 2018 roku interesanci w Konsulacie Generalnym RP w Chicago będą przyjmowani wyłącznie po wcześniejszym zarejestrowaniu się na spotkanie za pośrednictwem systemu e-Konsulat.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i w trosce o możliwe skrócenie czasu obsługi Konsulat Generalny RP w Chicago (podobnie jak i inne placówki konsularne na całym świecie) wprowadził zapisy na spotkania urzędowe w sprawach paszportowych, wizowych i prawnych za pośrednictwem platformy e-Konsulat: http://www.e-konsulat.gov.pl/

Jest to aplikacja w sieci publicznej Internet dostępna w kilku językach, w tym polskim i angielskim, która umożliwia rezerwację terminu wizyty w urzędzie.

W sprawach z dziedziny pomocy konsularnej oraz nagłych i pilnych, jak np. konieczności wydania zaświadczenia zezwalającego na przewóz urny lub trumny, w przypadku kradzieży bądź zagubienia dokumentów, Konsul będzie mógł podjąć indywidualną decyzję o przyjęciu wniosku od osoby nie zapisanej na wizytę w Konsulacie.

Inf. pras. Konsulatu RP

Na zdjęciu: Konsulat Generalny RP w Chicago fot.Alanscottwalker/Wikipedia

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*