Niebawem 77. Bal Amarantowy LMP

Spotkanie debiutantek w domu Dar Serca

Spotkanie debiutantek w domu Dar Serca

Sprawnie działająca od 77 lat organizacja charytatywna Legionu Młodych Polek to ciekawa i budująca praca humanitarna legionistek w naszej polskiej grupie etnicznej.

Celem powstania Legionu z rozpoczęciem II wojny światowej było i nadal jest – niesienie pomocy w chwilach ciężkich, smutnych i tragicznych Polsce i Polakom rozsianym po całym świecie. Bal Amarantowy to główna impreza, z której fundusze są przeznaczone na najbardziej potrzebną pomoc i wsparcie kluczowych oświatowych i kulturalnych poczynań.

Dotychczas odbyły się trzy spotkania herbatkowe dla debiutantek i ich rodziców, na których określono pracę i rolę w przygotowaniu najbardziej eleganckiego polonijnego balu. Dla debiutantek Bal Amarantowy jest przeżyciem, które pozostaje w pamięci do końca życia. Jest przepustką na towarzyskie spotkania, jak również zachęca do działalności charytatywnej, gdyż diadem królowej przypada tej, której uda się zgromadzić najwięcej funduszy na charytatywne konto Legionu.

Mistrzynią ceremonii tegorocznego balu będzie Anna Morzy, prezeska Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej (Polish American Chamber of Commerce, PACC). Prezeska Legionu Bożena Haszlakiewicz i przewodnicząca balu Lori Cioromski zapraszają najserdeczniej 12 marca na bal pełen przeżyć i niespodzianek; biorąc w nim udział, popieramy szlachetny cel Legionu i bawimy się jak za dawnych lat – będzie tradycyjny polonez, prezentacja debiutantek, pełen wdzięku mazur o północy i tańce przy dźwiękach pięknych melodii walczyka, tanga czy oberka, jak i też muzyki nowoczesnej. .

Wszelkie informacje są dostępne u Bożenny Haszlakiewicz, tel. (847) 902-0406 oraz na stronie Legionu pod adresem www.lypw.org.

Barbara Irena Ciepiela

Komitet Polskiej Prasy

Zapoznajemy się z pracą i celem Legionu

Zapoznajemy się z pracą i celem Legionu

 

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*