Na jagody z AGK

Przyjaciele i stali bywalcy Art Gallery Kafe nie tylko fascynują się sztuką, ale też z przyjemnością korzystają z uroków i bogactwa otaczającej nas natury. Niedzielnym porankiem spod siedziby AGK wyruszyła szkolnym wesołym autobusem grupa około 40 osób, by ramię w ramię zbierać… jagody. Celem wycieczki była sprawdzona w poprzednich latach plantacja jagodowa Pedra Bautisty w okolicach South Haven w Michigan.

fot. Robert Wachowiak

fot. Robert Wachowiak

Pierwszy postój nastąpił już po drugiej stronie jeziora na gościnnej ziemi Andrzeja Buraka, który zaserwował wycieczkowiczom własnoręcznie przygotowaną pyszną grochówkę z pajdą świeżego polskiego chleba. Wzmocnieni posiłkiem zbieracze z werwą i radością krzątali się wśród jagodowych krzewów, by jak najszybciej i do pełna zasypać owocami swe plastikowe wiaderka. Po zbiorach wszyscy pożegnali meksykańskich plantatorów i wrócili w gościnne progi Andrzeja Buraka, tym razem na pieczone w ognisku kiełbaski i rewelacyjne małosolne ogórki, oczywiście kiszone domowym sposobem.

Ostatnim etapem niedzielnej eskapady było miasteczko South Haven, gdzie wycieczkowicze delektowali się lodami oraz uczestniczyli w sesjach zdjęciowych na plaży i przy latarni morskiej, a także w uroczej scenerii miejscowej przystani żeglarskiej. Kolejna wyprawa zaplanowana jest już na wrzesień, tym razem… na grzyby.

Zdjęcia:

Wiesław Gogacz

Cincopa WordPress plugin

Comments

 1. Danuta
  Danuta 31 lipca, 2013, 16:29

  Bardzo prosze o wiadomosc,kiedy wycieczka sie odbedzie.

  Reply this comment
 2. Bożena J
  Bożena J 7 sierpnia, 2013, 09:22

  Dziękuję 🙂

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*