Na góralską nutę w Bridgeview

Na góralską nutę w Bridgeview

Górale z południowych przedmieść Chicago promowali podhalańską kulturę i jedzenie w Toyota Park w Bridgeview w czasie trzydniowej imprezy, która rozpoczęła się w miniony piątek.

fot. Robert Wachowiak

fot. Robert Wachowiak

Organizatorami tego niezwykłego przedsięwzięcia, które odbyło się już po raz trzeci byli Maria Gromska i Jan Zapała. – My tu już od wielu lat mieszkamy w Chicago i tak tęsknimy za naszymi rodzinnymi stronami, że musieliśmy stworzyć taki festiwal, żeby czuć się jak w domu – mówiła nam Maria Gromska.

Przygotowano wiele atrakcji, z których największym zainteresowaniem, szczególnie wśród dzieci, cieszyły się żywe zwierzęta. Można było pojeździć na kucyku, a nawet wielbłądzie, choć ten ostatni z Podhalem niewiele ma wspólnego. Ale najwięcej frajdy sprawiało dzieciom karmienie kur, kóz i cielaczka.

Oczywiście nie zabrakło też dobrego jedzenia, muzyki i tańców. Największą atrakcją festiwalu był zespół folkowy „Gronicki” z Bukowiny Tatrzańskiej, choć nam, szczerze mówiąc, najbardziej przypadł do gustu występ Szkółki Pieśni i Tańca przy Zarządzie Głównym Związku Podhalan w Ameryce. Te dzieciaki są naprawdę genialne, zważywszy że większość z nich urodziła się już w USA.

Zdjęcia:

Robert Wachowiak

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*