Muzyczne dziecko Andrzeja Dylewskiego

Muzyczne dziecko Andrzeja Dylewskiego

Na tej płycie zgromadziłem kilkanaście kawałków emanujących energią, którą skupiłem w sobie przez kilkanaście lat grania w różnych formacjach muzycznych

Andrzej Dylewski, perkusista i kompozytor

Andrzej Dylewski, perkusista i kompozytor

Na polonijnym rynku fonograficznym w Chicago ukazała się nowa płyta „Blues Power” autorstwa znakomitego perkusisty i kompozytora Andrzeja Dylewskiego. Na krążku „Siła bluesa”, który – jak artysta sam przyznaje – rodził się w sporych bólach, umieścił utwory będące wynikiem jego chicagowskiej przygody z muzyką.

Wokalistka Holly Mc Guire należy do czołowych postaci chicagowskiego bluesa

Wokalistka Holly McGuire należy do czołowych postaci chicagowskiego bluesa

– To prawdziwy muzyczny koktajl, krążek zawierający mieszankę różnych stylów – wyznaje Andrzej Dylewski. – Na tej płycie zgromadziłem kilkanaście kawałków emanujących energią, którą skupiłem w sobie przez kilkanaście lat grania w różnych formacjach muzycznych. Czy to była grupa Wanderband, Orange Vibes, Swing Billy, Dylewski & Taylor Band, czy też Media Sound Band, zawsze chodziło o jedno – żeby muzyka wpadała w ucho i potrafiła cieszyć słuchacza – mówi muzyk.

Nagrany przez Media Sound Band krążek „Blues Power”, to płyta zawierająca utwory z pogranicza country, motown, soul i bluesa. Jest trochę poezji i muzyki latynoamerykańskiej.

Andrzej Dylewski jest znakomitym perkusistą, absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W Polsce występował z muzykami takiej klasy jak Tadeusz Nalepa i Izabela Trojanowska. Grał w zespole Mech i powstałym w 1981 roku czołowym zespole polskiego rocka – Lady Pank. Z grupą Jana Borysewicza zagrał pierwszy utwór „Mała Lady Punk”. Na stałe do zespołu dołączył w 1985 roku. W 1987 wyemigrował do Chicago. W czasie amerykańskiej przygody z muzyką grał i tworzył z kapelami: Wanderband, Orange Vibes, Swing Billy, Dylewski & Taylor Band oraz Media Sound Band. Artysta prowadzi własne studio nagrań.

Tekst i zdjęcia:

AB/NEWSRP

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*