Multikulti czyli trzy w jednym

Multikulti czyli trzy w jednym

Multikulti, czyli świetlica kulturalna, jak żartobliwie mówi o niej jej założyciel Wiktor Soroko, w minioną sobotę zaproponowała bywalcom imprezę z trzema okazjami: urodziny Leny i Ryszarda Smoleniów  z Aurory (Ryszard jest jednym z założycieli SWS-u, czyli Stowarzyszenia Wiecznych Studentów), koncert zespołu Fiat Lux, a także zbiórka dla małej Alicji, zorganizowana przez Fundację You can be my Angel. Wszyscy bawili się niemal do rana, artyści zmieniali się rolami i instrumentami.

fot.Arkadiusz Krasoń

fot.Arkadiusz Krasoń

Fiat Lux zagrał wiele znanych szant, ale także całą gamę klasyki polskiego i światowego rocka. W miarę upływu czasu coraz więcej gości Multikulti odkrywało w sobie muzyczno-wokalne talenty i przyłączało się do zespołu. Wynagrodzeniem były podwójne brawa za odwagę.

Od Wiktora Soroko dowiadujemy się, że Multikulti za miesiąc lub dwa przenosi się w okolice Jackowa. – Tam bliżej naszego serca – mówi Wiktor. – No i będzie wreszcie parking – dodaje z uśmiechem. Czyli jeśli ktoś chciałby jeszcze zobaczyć „stare” Multikulti musi się śpieszyć.

Tekst i zdjęcia Arkadiusz Krasoń

Cincopa WordPress plugin

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*