Motocykliści z Legacy MC na ratunek koledze, Piotrowi Szymczakowskiemu

Motocykliści z Legacy MC na ratunek koledze, Piotrowi Szymczakowskiemu

 Dzięki sponsorom i gościom w ciągu kilku godzin trwania imprezy w Schiller Woods udało się zebrać ponad 20 tys. dol. na leczenie Piotra Szymczakowskiego.

Kibice obejrzeli finał mistrzostw świata

Kibice obejrzeli finał mistrzostw świata

Kilkuset motocyklistów oraz liczna grupa uczestników spoza motocyklowej branży wzięła udział w charytatywnym pikniku zorganizowanym przez wolontariuszy z klubu motocyklowego Legacy MC na leczenie klubowego kolegi Piotra Szymczakowskiego ps. Blondyn, który od półtora roku zmaga się z niezwykle ciężkim i poważnym schorzeniem układu immunologicznego, jakim jest pęcherzyca zwykła.

– Piotr nie może nawet napić się wody, bo ma rany w całym przewodzie pokarmowym i jamie ustnej. Nawet jak coś próbuje zjeść, to skóra z języka mu schodzi. Żeby cokolwiek mógł przełknąć, musi brać silne leki przeciwbólowe. To choroba z grupy autoimmunologicznych. Polega na tym, że system odpornościowy chorego został zaprogramowany na produkcję antyciał, które atakują zdrowe komórki w organizmie, traktując je jako chore. Mąż ma rany na całym ciele. Na twarzy, plecach, rękach, w jamie ustnej, przełyku, praktycznie wszędzie. Skóra się rozwarstwia i nawet dotknięcie chorego powoduje powstawanie bąbli, które przemieniają się w rany – mówi Marta Szymczakowska, żona chorego Piotra i matka ich dwójki małych dzieci.

Współczesna medycyna praktycznie nie może znaleźć skutecznego antidotum na tę chorobę, której źródło pochodzenia nie jest znane. W praktyce leczenie sprowadza się do leczenia hormonami i chemioterapii. Niestety, efekty półtorarocznej kuracji Piotra są – jak do tej pory – znikome. Schorzenie można jedynie zaleczyć, ale nie wyleczyć. Po chwilowej poprawie stanu zdrowia następują kolejne nawroty.

– Cały czas wierzymy, że mąż wyzdrowieje, ale chcemy również spróbować leczyć go metodami niekonwencjonalnymi, które tutaj są nieznane. Znalazłam klinikę w Ekwadorze, leczącą problemy systemu immunologicznego metodami naturalnymi. Będą próbowali wyłączyć program sterujący w organizmie Piotra pracą komórek i niejako zaprogramować je od nowa – mówi Marta Szymczakowska.

– Dzisiaj zbieramy pieniądze dla Piotra. Na naszej polowej estradzie charytatywnie występują dwa zespoły: Playwood z Przyjaciółmi oraz Gwiazda Band i DJ Adam. To dla ducha, a dla ciała serwujemy kiełbaski, bigos, zimne piwo. Jest gumowy namiot dla dzieci, stanowisko malowania twarzy i wykonywania tatuaży. Dla kibiców pragnących obejrzeć finał mistrzostw świata w piłce nożnej przygotowane zostało polowe kino – mówi Julita Błaszczyk.

Jeden tydzień pobytu w ekwadorskiej klinice kosztuje około czterech tysięcy dolarów. Konieczny jest kilkutygodniowy pobyt chorego. Uzyskana podczas pikniku kwota z pewnością pozwoli na skorzystanie z tej szansy leczenia. Pani Marta prosi osoby, które zetknęły się z takim schorzeniem o kontakt z nią pod numerem telefonu: 847-530-7760.

Osoby pragnące wesprzeć chorego Piotra i jego rodzinę w jego walce z pęcherzycą zwykłą mogą przesyłać datki na specjalne konto w First American Bank: routing banku # 071922777 i numer konta:11070977210

– W imieniu całego klub Legacy MC pragnę wszystkim serdecznie podziękować za wspaniałą pomoc i liczne przybycie na piknik. Nie spodziewaliśmy się tak wielu osób i takiej kwoty. Efekt w postaci 20 tysięcy dolarów przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Sponsorom, darczyńcom, wolontariuszom pragnę w imieniu Piotra i jego rodziny oraz naszego klubu bardzo serdecznie podziękować za obecność i wsparcie – powiedział gospodarz pikniku, znany w motocyklowym środowisku pod pseudonimem „Jagna”.

Organizatorom gratulujemy pomysłu i rozmachu w przygotowaniu całej akcji, a panu Piotrowi życzymy skutecznej kuracji i powrotu do zdrowia, na co z utęsknieniem czeka żona i dzieci.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

  • DSC_2399
  • DSC_2438
  • DSC_2448
  • DSC_2408
  • DSC_2394
  • DSC_2375
  • DSC_2383
  • DSC_2409

 

————————

Klub Legacy MC pragnie gorąco wszystkim podziękować za wspaniałą pomoc i liczne przybycie na piknik, który  był zorganizowany dla naszego brata i przyjaciela Piotra Szymczakowskiego. Nie spodziewaliśmy się tak licznego przybycia i takiej chęci pomocy. Efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Szczególnie serdecznie dziękujemy zespołom Gwiazda Band i Playwood z Przyjaciółmi oraz DJ Adamowi, którzy charytatywnie zapewnili oprawę muzyczną imprezy.

Dziękujemy właścicielom biznesów, którzy ufundowali jedzenie, prezenty na loterię oraz przekazali dary pieniężne: Andy’s Deli, K2 Express, Laramie Bakery, Allegra  Banquet, Montrose Deli, restauracja U Gazdy, Mirage Banquet Hall, Barbakan, Perfect Diamonds Jewelry, Olga’s Day Spay, Bella Donna Boutique, Cleo Jewelry & Gifts, Silver Women Jewelry. Klubom motocyklowym: Outlaws 1%, Eagle Knights Riders, Sokół Riders, Biały Orzeł, Niezależna Grupa Motocyklowa Anders, Himeras MC Litewscy Bracia, Twisted Image, Furgawe Tribe Illinois oraz Konfederacja Klubów Motocyklowych.

Słowa podziękowania kierujemy do Moniki Moździerz i Renaty Woźny oraz Edka i Melona. Także do rodziców Piotra i tych wszystkich osób, które znamy i nie znamy, a w swojej hojności wsparły naszą akcję.

W imieniu całego grona organizatorów oraz naszego podopiecznego z rodziną podziękowania przekazuje

„Jagna” prezes klubu Legacy MC

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*