„Mistrzu” zatrzymany na Florydzie. Groźny bandyta od 14 lat ukrywał się w USA

fot.FF16/pixabay.com/PAP/EPA/Wikipedia

fot.FF16/pixabay.com/PAP/EPA/Wikipedia

46-letni Marek K., pseudonim “Mistrzu”, poszukiwany międzynarodowym listem gończym, został zatrzymany na Florydzie dzięki informacji funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Tarnobrzega − informuje 14 października na swojej stronie internetowej CBŚP.

Jak oświadczyła kom. Agnieszka Hamelusz, „Mistrzu” trafił już do Polski, gdzie odpowie za kierowanie grupą przestępczą, napady, rozboje i oszustwa. Grupa, którą kierował, działała od 2001 do 2005 roku w województwach podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim, a także w Niemczech.

Policjanci CBŚP z Tarnobrzega ustalili, że poszukiwany od 2002 roku Marek K. przebywa w USA. Tam został zatrzymany na Florydzie przez amerykańskie służby. „Mistrzu” po ekstradycji usłyszał już w prokuraturze zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, napadu z bronią na bank, rozboju z bronią podczas którego skradziono 100 tys. złotych, a także oszustwa na kwotę ponad 100 tys. złotych − relacjonuje Hamaleusz.

Zatrzymanie „Mistrza” to efekt pracy specjalnego zespołu operacyjno-śledczego powołanego do rozpracowania zorganizowanej grupy przestępczej działającej we wschodniej Polsce.

Funkcjonariusze pracujący przy sprawie ustalili skład grupy, a także zebrali kompletny materiał pozwalający na udowodnienie przestępstw, które popełniali jej członkowie. Były to między innymi napady rabunkowe z bronią w ręku na prowadzących kantory i konwojentów przewożących pieniądze, napad na bank, zlecenie podpalenia lokalu gastronomicznego oraz oszustwa na szkodę instytucji finansowych. Jeden z członków grupy dopuścił się również zabójstwa i napadów w Niemczech. Jego zatrzymanie przeprowadził Zarząd w Rzeszowie CBŚP współpracując z policją niemiecką − wyjaśnia Hamaleusz.

Większość liderów i członków zorganizowanej grupy przestępczej zostało już prawomocnie skazanych w 2014 r. przez Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu. Również przed tym sądem będzie teraz odpowiadał Marek K.

(źródło: CBŚP)

Categories: Ameryka, Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*