Miss Illinois z wizytą w szkole Konarskiego

Miss Illinois z wizytą w szkole Konarskiego

W ramach cyklicznych spotkań z ciekawymi ludźmi Polską Szkołę Językową im. Feliksa Konarskiego w Des Plaines odwiedziła Miss Illinois Karolina Jaśko. Spotkała się ona 14 kwietnia z uczniami szkoły, od przedszkolaków po klasy licealne. Dla uczniów było to duże przeżycie i bardzo interesujące, fascynujące spotkanie z naszą rodaczką, najpiękniejszą dziewczyną stanu Lincolna.

Najmłodsi uczniowie przywitali Karolinę piosenkami o wiośnie i wręczyli przygotowane specjalnie na tę okazję laurki. Starsi pytali o wymagania, jakim należy sprostać, by brać udział w tego typu konkursach i zdobyć upragnioną koronę. Interesowało ich również, jak wybór na najpiękniejszą dziewczynę wpłynął na życie Karoliny.

Nasza Miss odpowiadała na wszystkie pytania piękną polszczyzną, dzieliła się swoimi wrażeniami z wrześniowego konkursu, podczas którego zdobyła tytuł najpiękniejszej mieszkanki Illinois, podkreślając, jak ważna jest znajomość języka polskiego i jak bardzo pomaga ona w dorosłym życiu.

Nasi uczniowie podczas spotkania mogli dowiedzieć się więcej o Karolinie, która jest absolwentką polskiej szkoły sobotniej, a obecnie studiuje na jednym z chicagowskich uniwersytetów psychologię i kryminalistykę. Ponadto jest wolontariuszką organizacji A Safe Place, gdzie pomaga ofiarom przemocy domowej. 21 maja w Luizjanie będzie brała udział w kolejnych wyborach, tym razem na Miss Ameryki. Karolinie gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy powodzenia w majowych zmaganiach o tytuł najpiękniejszej dziewczyny z całego kraju.

Tego typu spotkania są niewątpliwie ciekawym dopełnieniem i urozmaiceniem sobotnich lekcji w Polskiej Szkole Językowej im. Feliksa Konarskiego, autora legendarnych „Czerwonych maków”. Następne spotkanie z tego cyklu odbędzie się w maju z p. Iwoną Gawłowski, która zabierze uczniów starszych klas na wycieczkę śladami polskich miejsc pamięci w Chicago.

Więcej informacji o szkole Konarskiego można znaleźć na stronie: www.konarskips.org

Tekst i zdjęcia: Anna Siek, dyrektor szkoły

  • DSC_0024
  • DSC_0058
  • DSC_0079
  • DSC_0091
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*