Mirosław Niedziński nowym prezesem KPA, IL

prezesKPA IL

Mirosław Niedziński fot.Anna Zalińska

Wybory na prezesa wydziału stanu Illinois Kongresu Polonii Amerykańskiej wygrał Mirosław Niedziński. Czternastu kandydatów ubiegało się o sześć stanowisk wiceprezesa podczas elekcji 27 marca w Chicago. Pozostali kandydaci do zarządu nie mieli opozycji.

Głosowanie na prezesa KPA, IL odbyło się szybko i sprawnie, po tym jak niespodziewanie wycofał się z wyścigu o reelekcję sprawujący to stanowisko Romuald Popławski, pozostawiając na polu walki dwóch kandydatów. Pojedynek wygrał biznesmen i działacz polonijny Mirosław Niedziński. Pokonał Roberta Redlińskiego zdecydowaną przewagą – 124 do 56 głosów.

Zacięta rywalizacja miała miejsce wśród 14 kandydatów na sześć stanowisk wiceprezesa. Ostatecznie zwyciężyli: Anna Zalińska – 127 głosów, Irena Hercik – 105, Jolanta Kaczmarska-Waltos – 97, Piotr Wyszkowski i Mark Grzymała – po 94. O szóste miejsce walczyli w dogrywce Stefan Cheliński i Halina Zawadzka, którzy w pierwszej turze uzyskali tę samą liczbę 79 głosów. Ostatecznie zwyciężyła Zawadzka (39 do 26 głosów).

Kandydaci na pozostałe stanowiska w zarządzie KPA, IL nie mieli opozycji. Oto skład zarządu: pierwszy wiceprezes – Bogdan Strumiński, drugi wiceprezes – Stanisława Rawicka, skarbnik – Ewa Cholewińska, sekretarz finansowy – Jolanta Grocholska, sekretarz protokolarny – Jan Płachta, chorąży – Walter Bochenek. Nikt nie wysunął kandydatury na stanowisko sekretarza korespondencyjnego; jest to wakat.

Wybory do władz KPA, IL odbyły się 27 marca w Copernicus Center. W wydaniu weekendowym naszej gazety zapraszamy na rozmowę z nowym prezesem wydziału stanowego.

Alicja Otap

a.otap@zwiazkowy.com

Categories: Polonia

Comments

 1. Halina
  Halina 28 marca, 2017, 18:08

  Nie wiadomo czy plakac czy sie cieszyc panujacym BEZPRAWIEM w Kongresie Polonii Amerykanskiej. Sa tam ludzie ktorzy nie sluza nam Polakom I Polsce. Maja swoje interesy I mimo niecheci wiekszosci Polakow pan Spula nie posiada godnosci osobistej I uzurpuje sobied wladze w imie nas wszystkich. Jest czas panie Spula odejsc. Narobil Pan duzo zlego. Uniewaznienie wyborow z wybranym Panem Niemczewskim jest tego dowodem ze odchodza machloiki. W jaki spsosob 5 ludzi posiada wladxze absolutna I moga tak wiele, czyli lekcewazyc I ignorowacd wszystko. Polacy Pana panie Spula obseerwuja I lagodnie mowiac licza ze moze juz wkrotce panska samowola zostanie ukrocona. Sprawiedldiwosc I prawda nie rychliwa I jak oliwa na wierzch wyplywa. CZEKAMY NA ODEJSCIE, CZYLI REZYGNACJE PANA SPULI..
  Halina

  Reply this comment
 2. zza kałuży
  zza kałuży 28 marca, 2017, 19:47

  Zarząd wydziału stanowego KPA składa się z następujących stanowisk:
  1/ prezes
  2/ pierwszy wiceprezes
  3/ drugi wiceprezes
  4/ wiceprezes
  5/ wiceprezes
  6/ wiceprezes
  7/ wiceprezes
  8/ wiceprezes
  9/ wiceprezes
  10/ skarbnik
  11/ sekretarz finansowy
  12/ sekretarz protokolarny
  13/ chorąży
  14/ sekretarz korespondencyjny
  **************************************************************************
  Zajęło mi kilka minut aby z artykułu red. Otap zorientować się kto i na jakie stanowiska był wybierany a i teraz nie jestem 100% pewny czy zrozumiałem wszystko dobrze.
  *
  Pytania, które takiemu jak ja czytelnikowi cisną sie na usta:
  1/ Ilu członków ma KPA?
  2/ Które wydziały stanowe składaja sie na 80% liczby wszystkich członków i jak wyglada pierwsza trójka?
  3/ Ilu członków ma wydział w Illinois?
  4/ Jak wyglada histogram wieku członków KPA?
  5/ Jak wyglada histogram wykształcenia członków KPA?
  6/ Ile wynosi roczny budżet całego KPA jak i wydziału stanowego w Illinois i jak te budżety powstaja?

  Reply this comment
  • diwron
   diwron 28 marca, 2017, 21:15

   Mnie nie interesuje działalność tego towarzystwa wzajemnej adoracji. Jak chcesz poznać odpowiedzi na swoje pytania, to zapisz się do organizacji i będziesz wiedział wszystko.

   Reply this comment
  • Alojzy
   Alojzy 29 marca, 2017, 21:16

   tak to niestety wyglada

   Reply this comment
 3. obserwator
  obserwator 29 marca, 2017, 20:42

  Gratulacje dla M. Michala Niedzinskiego i nowego Zarzadu KPA. Il.!

  Reply this comment
 4. Gnc
  Gnc 1 kwietnia, 2017, 07:31

  Jakim prawem tych kilka osob ktore wybieraja siebie sposrod siebie uzurpuje sobie prawo do tego rzeby mowic ze reprezentuje polonie w stanach To jest kolko biznesowe i tyle

  Reply this comment
 5. Ezy
  Ezy 1 kwietnia, 2017, 14:54

  Żeby to chociaż było kółko biznesowe! Jest to niestety miejsce spotkań i „działalności” głównie starszych ludzi, którzy nie mają żadnych zajęć więc politykują. Sprowadza to się zazwyczaj do walki z nieistniejącymi już wrogami. Jest jednak powód do radości. Znalazł się wreszcie facet z wyższym wykształceniem na miejsce prezesa. Jest nadzieja, że przestanie być tak głupio jak do tej pory.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*