Międzyszkolny konkurs historyczny w szkole im. Kazimierza Wielkiego

Międzyszkolny konkurs historyczny w szkole im. Kazimierza Wielkiego

W polskiej szkole im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills odbył się międzyszkolny konkurs historyczny pt. : „Powstanie warszawskie 1944”. W pisemnym sprawdzianie udział wzięli uczniowie z jedenastu polskich szkół.

Dla zwycięzców szkoła KKW ufundowała atrakcyjne nagrody; za I miejsce – 300 dol., za drugie – 200 dol. oraz za III miejsce – 100 dolarów. Na zwycięzców czekała jeszcze jedna nagroda, było to nagranie telewizyjne w studiu TV Polvision.Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki i słowniki.

Patronem konkursu było Zrzeszenie Nauczycieli Polskich. Dodatkową atrakcją była wystawa poświęcona powstaniu warszawskiemu. Młodzież, rodzice i zaproszeni goście mogli podziwiać zainscenizowaną minibarykadę, jak również ekspozycję prezentującą życie rotmistrza Pileckiego. Wystawa została zaprezentowana dzięki Stowarzyszeniu Narodowych Sił Zbrojnych.

Niebywałą atrakcją był również pokaz Grupy Rekonstrukcji Historyczne j – 10 Pułku Dragonów. Młodzież miała okazję zapoznać się z uzbrojeniem i mundurami z czasów powstania; z zaciekawieniem słuchała relacji i informacji historycznych.

Tekst: Bożena Buniowska

 

  • Szkola KKW 018
  • Szkola KKW 029
  • Szkola KKW 033
  • Szkola KKW 071
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*