„Mężczyzna idealny” na 5 urodziny Sceny Polonia

Drodzy Widzowie, w imieniu teatru Scena Polonia pragnę Wam wszystkim gorąco podziękować! Ostatni weekend czerwca postanowiliście świętować z nami. Drugi z pięciu urodzinowych spektakli pt. „Mężczyzna idealny” w reżyserii Kingi Modjeskiej, zrealizowany na podstawie komedii Johna von Dufella i wystawiony na deskach Teatru Chopina, przyjęty został niezwykle entuzjastycznie. Przez dwa dni teatr z kompletem publiczności wypełniały salwy śmiechu i gromkie brawa. To najpiękniejszy prezent, jaki mogliśmy od Państwa otrzymać. Doborowa obsada w składzie: Julitta Mroczkowska, Elżbieta Kochanowska-Michalik, Edyta Łuckoś, Grzegorz Chiliński wzruszała i bawiła do łez.

Głównym celem Sceny Polonia jest promowanie kultury polskiej poza granicami kraju poprzez teatr – syntezę wszystkich sztuk. W naszym repertuarze w ciągu ostatnich pięciu lat znalazło się wiele wybitnych dzieł, m.in. „Wesele” S. Wyspiańskiego, „Pastorałka” L. Schillera, fragmenty „Betlejem polskiego” L. Rydla oraz pozycje literatury dziecięcej, w tym „Pinokio” C. Collodiego, „Alicja w krainie czarów” L. Carrolla, czy „Królowa Śniegu” H. Ch. Andersena. Do niezwykle istotnych wydarzeń teatru należało wejście na rynek amerykański musicalem „Alice in Wonderland” w 2016 roku. Promowanie kultury i tradycji polskiej w Ameryce poczytujemy sobie za honor i powinność, a poprzez teatr chcemy wzmacniać tożsamość Polonii amerykańskiej, łączyć pokolenia. Budujemy ten teatr dla Państwa i mamy nadzieję, że nie zawiedziemy Waszych oczekiwań.

Tych wszystkich, którzy nie widzieli komedii pt. „Mężczyzna idealny” zapraszamy na powtórkę we wrześniu, a chętnych do współpracy sponsorów, przyjaciół sztuki i teatru o kontakt już dziś. Bez wsparcia finansowego firm oraz osób prywatnych projekty teatru Scena Polonia pozostaną jedynie w sferze planów i marzeń, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w ich urzeczywistnieniu.

Do zobaczenia w teatrze, który uczy, bawi i wychowuje!

Kinga Modjeska

Zdjęcia: Zuzanna Mendez

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*