Maturzyści ze Szkoły im. św. Błażeja dobrze przygotowani

Maturzyści ze Szkoły im. św. Błażeja dobrze przygotowani

Przełom kwietnia i maja to tradycyjnie okres egzaminów maturalnych w polonijnych szkołach sobotnich. W sobotę dwudziestego pierwszego kwietnia dwie klasy maturalne ze Szkoły im. św. Błażeja w Summit zdawały egzamin z języka polskiego, historii i geografii. Młodzież była dobrze przygotowana do sprawdzianu.

W intencji zdających przed egzaminami modlił się wicedyrektor szkoły o. Łukasz Kleczka.
W sobotę rano jeszcze przed wejściem na salę egzaminacyjną uczniowie odpytywali się nawzajem. Sprawdzali zasoby zdobywanej wiele lat wiedzy z języka polskiego, historii i geografii.

O powodzenie uczniów na egzaminie nie bała się wychowawczyni jednej z klas maturalnych Helena Golec. – Nie stresuję się dlatego, że to była bardzo dobra klasa zdolnych i pracowitych dzieci, które są dobrze przygotowane – podkreśliła pedagog. O tym, że dobrze pójdzie na egzaminach wychowankom szkoły im. św. Błażeja, przekonany był również proboszcz parafii, ks. Wojciech Kwiecień.

Matura pisemna dzieliła się na dwie części. Pierwszą, którą pisali uczniowie od rana, przez półtorej godziny, był test. Po przerwie, w czasie której maturzyści zjedli posiłek i trochę odpoczęli, przystąpili do drugiej części egzaminu pisemnego.
Były to tematy związane z rocznicami, które akurat w danym roku miały miejsce, jak również z materiałem historyczno-literackim, historią, kulturą i geografią Polski.

Po skończonym egzaminie maturzyści otrzymali upominki, które ufundowała Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa Oddział w Bridgeview, gdzie menedżerem jest Pani Jolanta Wiśnicki.

W 15-letniej historii Szkoły im. św. Błażeja była to 15. edycja edycja egzaminu maturalnego, gdyż nabór do klas licealnych w szkole rozpoczął się w 2003 roku. Wychowawczynią klasy piątkowej w szkole św. Błażeja jest mgr Helena Golec, wychowawcą klasy sobotniej jest mgr Jan Oprzedek, a dyrektorem Szkoły od sześciu lat jest mgr Małgorzata Tys.

Tekst i zdjęcia: Szkoła św. Błażeja

  • DSC_2446
  • DSC_2452
  • DSC_2469
  • DSC_2471
  • DSC_2492
  • DSC_2494
Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*