Monika Zborek wygrała 250 tys. dol. w zdrapkę

Monika Zborek i zwycięska zdrapka fot.Illinois Lottery

Monika Zborek i zwycięska zdrapka fot.Illinois Lottery

Polska imigrantka Monika Zborek, mieszkanka Hickory Hills k. Chicago, wygrała 250 tys. dol. w zdrapkę Crossword. Zborek kupuje losy loteryjne raz w miesiącu.

− Zawsze próbuję szczęścia w grze, w którą jeszcze nie grałam. Cieszę, że wybrałam Crossword − mówiła 29-letnia Zborek na konferencji prasowej po odebraniu nagrody.

Kupon zdrapała w domu, ale nie była pewna, ile wygrała. Dlatego poprosiła męża, by udał się na stację benzynową i sprawdził wysokość nagrody.

Komputer pokazał wygraną 250 tys. dolarów. − Krzyczałam z radości, gdy mąż mi powiedziała, że wygrałam ćwierć miliona dolarów − opowiadała.

Polska imigrantka mieszka w Illinois od 20 lat. Pieniądze z wygranej chce przeznaczyć na zakup domu.

Szczęśliwy los został zakupiony w Liquor Depot pod adresem 5114 South Knox Avenue w Chicago; właściciel sklepu otrzymał 2,5 tys. dol., czyli jeden procent od nagrody. Loteria „$250,000 Crossword” jest zdrapką w cenie 10 dol. za jeden kupon.

Jak informuje zarząd loterii stanowej z 48 głównych wygranych w wysokości 250 tys. dol. po osiem jeszcze nikt się nie zgłosił. Więcej informacji na temat loterii stanowej pod adresem: illinoislottery.com.

(ao)

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*