Majowy weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Majowy weekend z “Dziennikiem Związkowym”

Pogoda nas nie rozpieszcza, ale sprzyja czytaniu! Dlatego zapraszamy was Drodzy Czytelnicy do lektury najnowszego weekendowego wydania „Dziennika Związkowego”. W tym numerze piszemy m.in.:

– o makabrycznej zbrodni, w której ofiarami są 19-letnia kobieta i noworodek, a jeden z uczestników przestępstwa to Polak. Matkę w ciąży zwabiono przez facebookowego czata do domu na południowym-zachodzie miasta. Jechała po odbiór darmowych rzeczy dla dziecka, a tam 46-letnia kobieta ze swoją 24-letnią córką dokonały makabrycznej zbrodni; zamordowały matkę, a dziecko wycięły z jej łona, zaś konkubent starszej kobiety pomagał w zatarciu śladów morderstwa …

– o propozycjach reformy imigracyjnej, którą przedstawił prezydent Donald Trump,

– o przygotowaniach do poniedziałkowego zaprzysiężenia burmistrz Lori Lightfoot i o tym, co już dzieje się w jej administracji,

– o burmistrzach, którzy do tej pory rządzili Wietrznym Miastem i o tym, jakie były ich kontakty z Polonią,

– o tym, czy w Chicago grasuje seryjny morderca i to już od prawie 20 lat,

– o tym, co dzieje się w Polsce po ubiegłotygodniowej premierze filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”. Film mówi o problemie pedofilii w polskim kościele.

Byliśmy także na „Wieczorze z poezją” Elżbiety Kochanowskiej-Michalik, na obchodach 100-lecia istnienia Polskiego Czerwonego Krzyża w Muzeum Polskim w Ameryce oraz na przedstawieniu „Bajka polska. Dwie stolice” Teatru Scena Polonia. Relacje czekają na was w weekendowym wydaniu “Dziennika Związkowego”. Polecamy także wywiad z Angelą Yoffe, pianistką, twórczynią North Shore Chamber Music Festival oraz tekst o tym, jak Amerykanie z polskimi korzeniami mogą postarać się o polski paszport.

Do tego dokładamy część czwartą, w której znajdziecie porady z wielu dziedzin, smaczne przepisy, konkurs w którym wygrać można tablet Amazon Kindle Fire, wywiad z nową prezes Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej oraz dużą ilość sportu – w tym polonijnego. #NiePrzegapcie także naszego Weekendowego Magazynu “Kalejdoskop” oraz dwóch części pełnych ogłoszeń.

#CzytajcieZNami!

fot.Ewa Malcher

Categories: Polonia

Comments

  1. Piotr
    Piotr 20 maja, 2019, 14:23

    A o polskiej szkole ze Szczecina STO biorącej udział w Odysei Umysłów proszę tez wspomnieć…może w następnym numerze.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*