Majówka z “Dziennikiem Związkowym”

Majówka z “Dziennikiem Związkowym”

Nadszedł długi weekend Memorial Day. Nieoficjalnie rozpoczynamy nim sezon letni w Chicago. Pogoda nie sprzyja jeszcze plażowaniu, więc polecamy Wam Drodzy Czytelnicy lekturę „Dziennika Związkowego”.

W najnowszym wydaniu weekendowym mamy dla was relację red. naczelnej Alicji Otap z historycznego zaprzysiężenia nowej burmistrz Chicago Lori Lightfoot oraz z tego, co wydarzyło się w pierwszych dniach jej urzędowania.

Piszemy także o zbrodni, która wstrząsnęła Chicago mimo że to miasto już wiele widziało przemocy. Zamordowano młodą, 19-letnią kobietę, a z jej łona wycięto żywe dziecko. Maluch walczy o życie. Sprawców aresztowano. W weekend odbywają się uroczystości pogrzebowe młodej matki. Pozostaje jednak pytanie, czy w tym przypadku nie zawinił także podmiejski szpital? Przeczytajcie tekst red. Joanny Marszałek.

O walce o płód, czyli o tym, czy prezydent Donald Trump zdelegalizuje aborcję pisze red. Grzegorz Dziedzic. To gorący temat ostatnich dni w całych Stanach Zjednoczonych.

Red. Jolanta Telega pisze o milionach zielonych kart, których przyznanie stanęło pod znakiem zapytania wobec planów reformy imigracyjnej prezydenta Trumpa. Temat może dotyczyć także Ciebie Drogi Czytelniku.

W ubiegłym tygodniu byliśmy na zakończeniu roku nauki w polonijnych szkołach – Pułaskiego, św. Błażeja i Miłosza oraz na wręczeniu dyplomów i mszy z udziałem polonijnych maturzystów. Relacje oczywiście w wydaniu weekendowym „Dziennika Związkowego”. Do tego mamy także relacje z wiosennego koncertu Wici, polonijnych targów w Copernicus Center oraz ze spotkania z Andrzejem Cichockim.

Jak zwykle mamy dla was na weekend także część czwartą z poradami, przepisami, konkursem i dużą ilością sporty – w tym polonijnego. W tym tygodniu na naszych łamach debiutuje Iwona Kozłowska i serwis MamoKompas.pl. Wszystkich rodziców zapraszamy do lektury!

#NiePrzegapcie naszego Magazynu Weekendowego „Kalejdoskop”. W nim znajdziecie sporo do czytania, co świetnie się sprawdza w deszczowe dni. Jak zwykle  też z wydaniem weekendowym “Dziennika Związkowego” trafią do Was dwie części z ogłoszeniami.

#CzytajcieZNami i #NiePrzegapcie.

fot.Ewa Malcher

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*