List do senatorów USA. Prezes KPA Frank Spula: Polska samodzielnie rozwiąże swoje problemy

 fot.Dariusz Lachowski

fot.Dariusz Lachowski

Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank Spula wystosował list do trzech senatorów Stanów Zjednoczonych, w którym oświadczył, że ich niedawna korespondencja do premier RP Beaty Szydło wzbudziła pewien niepokój w społeczności Amerykanów polskiego pochodzenia.

Adresatami listu prezesa Spuli są senatorowie: Dick Durbin (demokrata z Illinois), John McCain (republikanin z Arizony) i Ben Cardin (demokrata z Maryland). Prezes Spula apeluje do polityków, by starannie i obiektywnie przypatrzyli się sytuacji Polski i wyraża przekonanie, że jako kraj niezależny samodzielnie rozwiąże swoje problemy za pośrednictwem procesów demokratycznych.

TUTAJ oryginał  korespondencji prezesa KPA Franka Spuli skierowanej do amerykańskich senatorów

Categories: Polonia

Comments

  1. Boguslaw
    Boguslaw 16 lutego, 2016, 22:35

    List jest super tylko do artykul tego typu powinien byc w jezyku angielskim zeby Amerykanie mogli tez przeczytac. Gratuluje ruchu i poparcia rzadu polskiego.

    Boguslaw

    Reply this comment
  2. Stefan
    Stefan 17 lutego, 2016, 05:49

    Alez stek bzdur i ogolnikow wysmarowal smieszny pseudo-prezes…
    Duzo wody i zero tresci, podobnie jak w pisiorowym programie wyborczym…

    Reply this comment
  3. Victor
    Victor 17 lutego, 2016, 10:19

    O, ho, ho! A cóż to się nagle stało panu Prezesowi KPA? Po typu latach nagle powraca na właściwa drogę? A może uznał, za przecież zawsze lepiej „trzymać z władza”? Oczywiście, że lepiej późno, niż wcale… Niech jednak teraz przywróci poprzedni zarzad stanowy KPA IL, który tak niechlubnie rozwiazal – wtedy może powoli zacznę wierzyć w jego dobra przemianę…

    Reply this comment
  4. ania
    ania 17 lutego, 2016, 16:20

    Panie Prezesie ,gratulacje. Ja i moja rodzina bardzo sie cieszymy, ze wyslal Pan list do senatorow !!

    Reply this comment
  5. zza kałuży
    zza kałuży 17 lutego, 2016, 20:29

    Pan prezes napisał, że po 1989 roku w Polsce „there has always been a respect for democracy”. I z tym sformułowaniem mogę się zgodzić. „Jakiś” szacunek dla demokracji był w Polsce zawsze, nawet przed 89-tym. W końcu nawet za Bieruta organizowano „jakieś” wybory… 😉
    *
    Senatorowie pisali o „the respect” a nie o „a respect”. 😉

    Reply this comment
  6. zza kałuży
    zza kałuży 17 lutego, 2016, 20:41

    Chyba nikt kto choćby troszeczkę zna polskie realia i historię ostatnich 26 lat w Polsce nie zaprzeczy, że absolutnie najpotężniejszą instytucją nie są tam żadne partie ani rządy tylko Kościół katolicki. Niezależnie od koloru aktualnie rządzącej partii Kościół zawsze dostawał to, co chciał.
    *
    Będąc instytucją całkowicie ANTYDEMOKRATYCZNĄ.
    *
    Kościół to jest przecież monarchia.
    *
    Kiedy ostatni raz wybierałeś czy wybierałaś swojego proboszcza?
    *
    Kiedy brałaś udział w wyborach na twojego biskupa?
    *
    Kiedy zasiadałeś w komisji wyborczej podczas głosowania na jakiegoś kardynała?
    *
    Czy wiesz jak przeprowadzić referendum w sprawie odwołania biskupa-pedofila, pijaka czy złodzieja?
    Cooo? Nikt nigdy nie słyszał o takim referendum??? Jak to jest możliwe?!
    *
    Drogi (i bardzo naiwny) katoliku – powiedz no biedactwo, jak to się stało, że do tej pory nigdy ci nawet do łebka nie przyszło zastosować DEMOKRATYCZNE STANDARDY wobec twojego kościółka?
    *
    Dlaczego zatem wycierasz sobie gębusię słowem „demokracja”?
    *
    Najsilniejszy twój pan kpi sobie z tej całej demokracji i uchodzi mu to na sucho!
    A tobie robi ze łba wodę…. jak to tak?

    Reply this comment
  7. Pit
    Pit 18 lutego, 2016, 08:05

    Po pierwsze Frank nie reprezentuje zadnej polonii tak jak PNA to jesr towarzystwo ubezpieczeniowe ktorego celem jest zarabianie pieniedzy a nie reprezentacja i pomoc polakom To ze jego czlonkowie sa z pochodzenia polakami ktorzy w wiekszosci nawet nie mowia po polsku nie upowaznia ich do reprezentacji Polakow bo polonia ich nie wybrala A wypowiedzi Spuli sa jego prywatna opinia

    Reply this comment
  8. Rebecca
    Rebecca 18 lutego, 2016, 21:47

    Z niego prezes, jak prezes z kółka osiedlowego. 11 milionów amerykanów, deklarujących polskie korzenie, nie ma możliwości głosowania i wyboru przedstawiciela Polonii. Głosować może tylko członek tejże partii różańcowej czy towarzyskiej. To za Komuny w Polsce, każdy Polak miał prawo głosowania i wyboru. Nie musiał należeć do PZPR by iść do głosowania. Prezesa powinno się wybierać medialnie, poprzez Polskie Media Prasowe w USA. On nawet dobrze w języku polskim nie mówi.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*