Lato z Darem Serca

Skończyły się wakacje a z nimi akcja letnia Daru Serca. Zorganizowane z myślą o dzieciach specjalnej troski Letnie Półkolonie zapewniły im niepowtarzalne przeżycia i emocje.

Jelly Belly Factory – słoodka wycieczka fot. Dar Serca

Jelly Belly Factory – słoodka wycieczka fot. Dar Serca

Wszystko zaczęło się tygodniowym obozem w Camp Vista w okolicach Kawaskun w Wisconsin. Kąpiele w jeziorze, przejażdżki rowerami wodnymi i kajakami, przechadzki po parku stanowym, projekty artystyczne, wieczorne ogniska i własnoręcznie przyrządzane posiłki – to tylko niektóre z atrakcji tego, po raz pierwszy organizowanego przez Dar Serca, obozu

Kolejne tygodnie wakacji również miały atrakcyjny program: np. spotkanie ze znanym mistrzem boksu, Andrzejem Fontarą, bardzo ciekawe i pouczające spotkanie z doktorem Markiem Rzadkowskim,wyjazdy do ogrodu botanicznego czy Brookfield Zoo, wyjścia na basen, wycieczki na pokaz do Medieval Times, czy na spektakl Shrek w Shaespeare Theatre, etc.

Był także i dzień poświęcony w całości prowadzonej przez panią Alicję, terapii sztuką oraz wyjazd do Kenosha w stanie Wisconsin na zaproszenie mieszkającej tam pani Krystyny Pokorny, w której pięknym domu usytuowanym nad jeziorem Michigan uczestnicy półkolonii przywitani byli z iście staropolską gościnnością.

W programie mieliśmy też dzień Puerto Rico świetnie poprowadzony przez rodowitą mieszkankę tej wyspy Veronicę Crespo, której dzielnie pomagały jej dzieci: Juan Sebastian, Cidney i Lukas. Dziękujemy bardzo za prezentację historii, geografii, tradycji i muzyki tego rejony świata.

Nowością tego lata była nauka i przygotowywanie zdrowych, a jednocześnie bardzo smacznych posiłków pod czujnym i fachowym okiem pani Grażyny Wisełki i Joli Rogoziewicz. Odpowiedzialną za cały letni program półkolonii była pani Beata Leitloff, a za wakacyjne zajęcia dla przedszkolaków – pani Sabina Budzynska.

Jednakże tak wszechstronny i ciekawy program wakacyjny nie byłby możliwy do zrealizowania bez pomocy wspaniałych wolontariuszy, których pracy i zaangażowania nie sposób nie zauważyć. Tegoroczni ochotnicy, którym dziękujemy pięknie to: Monika Majchrzak, Ala Głowacki, Justyna Rucinska, Daniel Kaplunow, Natlia Sumara, Grażyna Wisełka, Jolanta Rogoziewicz, Natalia Karasinska, Michał Rajski oraz, wyróżniony przez wszystkich tytułem Wolontariusza Roku, Alex Magnowski.

Choć akcję letnię uznajemy za zakończoną to programy dla dzieci i młodzieży trwają w Fundacji cały rok i cały rok wolontariusze są witalną jego siłą. Dlatego gorąco zachęcamy zainteresowanych do kontaktu z nami, dzwoniąc pod numer tel. 847-671-2711. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. O aktualnych sprawach, programach, planach i zamierzeniach Fundacji Dar Serca można dowiedzieć się zaglądając na stronę www.darserca.org. Jeszcze raz dziękujemy uczestnikom, wolontariuszom, pracownikom i rodzicom za tak bardzo udane lato.

Półkolonie z Darem Serca są bezpłatne. Sponsorem ich, tak jak w latach ubiegłych, jest firma Midway Grinding i PP. Dorothy & Jerry Malachowski. Dziękujemy!

I jeszcze zaproszenie: 6 września w siedzibie Fundacji przy 3860 25th Ave. w Schiller Park, o godz. 19:00 odbędzie się zabawa dla dzieci kończąca Lato w Darze Serca. Zapraszamy!

Anna Piotrowska,

Dar Serca

Cincopa WordPress plugin

Categories: Polonia
Tags: Dar Serca

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*