Kto sfinansuje urodziny Bolka i Lolka?

Kto sfinansuje urodziny Bolka i Lolka?

Studio Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej szuka polonijnych sponsorów

W dniach 7-9 listopada 2013 roku w Bielsku-Białej odbędą się 50. urodziny Bolka i Lolka. Miasto na te kilka dni stanie się europejską stolicą bajki i dziecięcej animacji!

Bolek i Lolek fot. www.stolica-bajek.pl

Bolek i Lolek fot. www.stolica-bajek.pl

Jesienią 1963 roku zrealizowano pierwszy odcinek najsłynniejszej polskiej kreskówki o przygodach Bolka i Lolka. Mali bohaterowie podbili serca milionów Polaków, filmy pokazywane były w 80. krajach na całym świecie! Szacuje się, że przygody Bolka i Lolka obejrzało blisko miliard ludzi! Z okazji 50-lecia w Bielsku-Białej odbędzie się cały szereg imprez urodzinowych. To impreza dla dzieci i ich rodziców i dziadków, bo na tych bajkach wychowało się już kilka pokoleń Polaków.

Patronat honorowy nad imprezą objęła małżonka prezydenta RP Pani Anna Komorowska! Skład Komitetu Honorowego 50. urodzin Bolka i Lolka:

Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, pedagog specjalny, działacz społeczny, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu…

Wojciech Młynarski – poeta, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów piosenek i librett, tłumacz, znany z autorskich recitali

Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka, ilustratorka książek, znana z cyklu książek, autorka radiowego programu “Świat według Blondynki”..

Jerzy Stuhr – znakomity aktor filmowy i teatralny, profesor sztuki oraz reżyser. 12 listopada 2008 otrzymał Złotą Kaczkę, zostając wybranym najlepszym aktorem komediowym stulecia.

Edyta Bartosiewicz – piosenkarka rockowa, gitarzystka, kompozytorka, autorka tekstów, producent muzyczny, laureatka 5 Fryderyków, Paszportu Polityki, wybrana Osobowością Dziesięciolecia przez magazyn „Tylko Rock”.

Jerzy Bralczyk – językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki.

Włodzimierz Lubański – jeden z najlepszych piłkarzy w historii polskiej piłki, wielokrotny reprezentant Polski, mistrz olimpijski z Monachium

Patronat medialny nad imprezą przejmą najważniejsze polskie media – telewizja TVN, Gazeta Wyborcza, portal gazeta.pl, Program Trzeci Polskiego Radia oraz magazyny skierowane do dzieci i rodziców. Impreza jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W programie 3-dniowych urodzin Bolka i Lolka m.in.:

– spotkanie z zagranicznymi przyjaciółmi Bolka i Lolka – pokazy filmów z czeskim Krecikiem i Rumcajsem oraz rosyjskim Wilkiem i Zającem.

– pokazy filmów z Bolkiem i Lolkiem, krótkich i pełnometrażowych, pokazy nowych filmów Studia.

– spotkanie z twórcami kultowej bajki

– barwny korowód bajkowych postaci, który wraz z bajkowymi maskotkami przemaszeruje przez główne ulice miasta, a ze specjalnej honorowej trybuny uczestników pochodu pozdrawiać będą Bolek i Lolek. Najlepiej przebrana grupa oraz grupa z najlepszym transparentem otrzyma nagrody.

– ogólnopolski konkurs plastyczny “Bolek i Lolek 50 lat później”

– konkurs plastyczny “CAŁY ŚWIAT RYSUJE BOLKA I LOLKA”. W 50. punktach na całym świecie grupki dzieci pod opieką instruktorów (nauczycieli, wychowawców) będą rysowały Bolka i Lolka. Skany rysunków za pośrednictwem e-maili trafią do nas, gdzie specjalnie powołane jury (złożone z reżysera i rysowników, animatorów Studia Filmów Rysunkowych) wybierze trzy najlepsze. Zwycięzcy pocztą otrzymają atrakcyjne nagrody. Mamy już zgłoszenia z Nowego Jorku, Montrealu, Szanghaju, Omska na Syberii, z Maputo, stolicy Mozambiku, Berlina, Budapesztu, Barcelony, Kaliningradu i wielu innych miast. Tam będzie rysowany Bolek i Lolek!

– I jeszcze akcja ekologiczna razem z jedną z czołowych polskich organizacji ekologicznych “Bolek i Lolek ratują zwierzęta”..

Poszukujemy osób lub firm, które byłyby gotowe pomóc w sponsorowaniu tego wielkiego wydarzenia.

Dzięki z góry w imieniu Bolka i Lolka, Reksia oraz Baltazara Gąbki:)

Piotr Płatek

Koordynator

 50 Urodzin Bolka i Lolka

Studio Filmów

Rysunkowych

tel. +48 507-094-371

Categories: Polonia

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*